Marin Čilić drži rekord ATP Toura

Svladavši u 2. kolu turnira u Dubaiju Stefana Koubeka, mladi Međugorac je poboljšao svoj ovosezonski skor na 17 pobjeda i samo jedan poraz. Po tom učinku je najbolji tenisač ATP Toura u 2010.

24.2.2010.
15:16

Marin Čilić je prošao drugu prepreku na ATP turniru u Dubaiju svladavši Austrijanca Stefana Koubeka, 135. igrača svijeta, nakon sat i pol vremena igre sa 6:2, 7:6 (6).

Najbolji hrvatski tenisač je lako dobio prvi set, no Austrijanac je u drugom setu pružio jači otpor i nije prepustio šestom nositelju nijedan svoj servis.

Nakon izjednačenog tie-breaka pobjedu je ipak odnio mladi Međugorac, koji je u meču imao pet aseva. Hrvatskog tenisača u trećem kolu čeka Austrijanac Jürgen Melzer, koji je bio bolji od Španjolca Tommyja Robreda.

Protiv Melzera, 31. tenisač svijeta, Čilić ima dobar omjer - pobijedio ga je četiri puta u pet susreta koliko su do sada igrali, posljednji put ove godine početkom mjeseca na PBZ Zagreb Indoorsu.

Spomenimo i to da je slavljem nad Koubekom prvi hrvatski reket poboljšao svoj ovosezonski skor na 17 pobjeda i samo jedan poraz (polufinale Australian Opena od Andyja Murrayja op.a.), osvojivši pritom turnire u Chennaiju i Zagrebu. Tim učinkom je trenutno najbolji tenisač ATP Toura u 2010.