Maestralni Ronaldo izbacio Nizozemsku s EURA!

Fantastični Cristiano Ronaldo je 'torpedirao' Nizozemsku s dva gola (2:1) odveo Portugal u četvrtfinale. U drugoj utakmici skupine B, Njemačka je odradila posao protiv Danske (2:1).

17.6.2012.
14:15

Njemačka je u Ljvivu slavila 2:1 protiv Danske, dok je Portugal identičnim rezultatom u Harkivu savladao Nizozemsku dvama golovima Cristiana Ronalda. Uoči posljednjeg kola aktualni svjetski viceprvaci Nizozemci imali su teoretske šanse za prolaz dalje pobjedom od dva ili više golova razlike protiv Portugala, uz pobjedu Njemačke nad Danskom. I dok je Njemačka svoj dio posla obavila, Nizozemci to nisu bili u stanju usprkos činjenici da je njihov izbornik Bert van Marwijk izrotirao sastav, ubacio Rafaela van der Vaarta i Klaas-Jana Huntelaara od prve minute i zaigrao puno ofenzivnije. http://videa.hu/flvplayer.swf?v=zLNWiddkvFF1vCr7

Oranju je protiv Portugala pripalo tek prvih nešto više od deset minuta, a nakon toga je Portugal zagospodario terenom. Zabio je Van der Vaart sjajnim dalekometnim udarcem ljevicom s nekih dvadesetak metara malo iskosa s desne strane u dalji kut nemoćnog vratara Ruija Patricija i doveo Nizozemce u vodstvo. No, to je bilo praktički sve što je razjedinjena nizozemska momčad napravila, a Portugal predvođen Cristianom Ronaldom je došao do preokreta i pobjede. Ronaldo je zabio dva gola, u 28. i 74. minuti, a pogodio je još u dva navrata i okvir gola. Kod oba je gola Ronaldu asistirao Nani. Kod prvog ga je sjajno proigrao u prostor, da bi najbolji igrač Reala poslao mirno loptu u bliži kut, dok je kod drugog Ronaldo okrunio sjajan kontranapad koji je potegnuo Joao Moutinho još na portugalskoj polovici. Ronaldo je nakon asistencije Nanija na drugu stativu smirio loptu u kaznenom prostoru i mirnu ju poslao u bliži kut nemoćnog Maartena Stekelenburga.

Nizozemska, koja je uoči natjecanja proglašena jednim od najvećih favorita natjecanja, napušta Euro bez osvojenog boda. U drugoj utakmici Danci su pružili sjajan otpor favoriziranim Nijemcima, ali više od časnog poraza nisu uspjeli. Poveo je Elf u 19. minuti golom Lukasa Podolskog, koji je tako na savršen način obilježio svoj jubilarni 100. nastup za njemačku reprezentaciju. Izjednačili su Danci samo pet minuta kasnije kada je Michael Krohn-Dehli glavom nakon asistencije Nicklasa Bendtnera pospremio loptu iza Manuela Neuera.

Za pobjednički gol Elfa zaslužni su igrači Bayera Andre Schürrle i Lars Bender. Schürrle je sjajno uposlio Bendera na desnoj strani, a ovaj je preciznim prizemnim udarcem u dalji kut savladao Stephana Andersena. Njemačka će u četvrtfinalu igrati protiv Grčke, dok će Portugalci snage odmjeriti protiv Čeha.