1:16

Milano, Giuseppe Meazza. Sudac: Stephane Lannoy (Francuska).

Strijelac: 0:1 - Crouch (80).

MILAN: Abbiati (od 18. Amelia) - Antonini, Yepes, Nesta, Abate - Flamini, Thiago Silva, Gattuso - Seedorf (od 46. Pato), Ibrahimović, Robinho.

TOTTENHAM: Gomes - Ćorluka (od 56. Woodgate), Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon, Palacios, Sandro, Pienaar (od 76. Kranjčar) - Van der Vaart (od 62. Modrić) - Crouch. arti-201102150102006Iako su svi Niku Kranjčara očekivali od prve minute u Milanu, hrvatski veznjak ipak je ostao na klupi. Društvo mu je pravio i Luka Modrić kojeg je Harry Redknapp odlučio poštedjeti, budući da se još nije vratio u puni ritam nakon operacije crvuljka. Od Hrvata jedini je susret započeo Vedran Ćorluka.

Englezi su se dobro postavili od početka dvoboja, čuvali početnu nulu i u prvom dijelu nismo mogli vidjeti previše dobrog nogometa. Pravih šansi gotovo i da nije bilo.

arti-201102130215006U nastavku je to već izgledalo bolje. Domaćini su ulaskom Pata dobili nešto više svježine u napadu, ali na kraju je najveća prijetnja Tottenhamovom vrataru bio stoper Mario Yepes, koji je dva puta dobro tukao glavom, ali oba puta uspješniji je bio Gomes.

U 57. minuti Ćorluka je morao napustiti igru nakon što ga je grubim startom pomeoMathieu Flamini, zbog čega je dobio žuti karton. Nakon što je Čarliju ukazana liječnička pomoć, vratio se na klupu na štakama.

Pet minuta kasnije ušao je Modrić, dok je Kranjčar dobio posljednjih 15-ak minuta.

arti-201102140514006Upravo je Modrić inicirao akciju za pobjednički pogodak Tottenhama u 80. minuti. Luka je u jednoj kontri dao za Lennona koji je napravio sjajan posao, pretrčao pola terena i vratio povratnu loptu Crouchu koji nije imao težak posao s desetak metara svladati Ameliju.

U posljednjim trenucima susreta Ibrahimović je škaricama pogodio za izjednačenje, ali su suci poništili pogodak zbog prekršaja Šveđanina u napadu. Bunili su i protestirali domaćini, ali uzalud.

arti-201102130310006U drugom dvoboju večeri, također je puno više razloga za zadovoljstvo imao gost. Njemački Schalke je na teškom gostovanju kod Valencije izvukao 1:1. Poveli su domaćini pogotkom Soldada u 17., a 'bod' gostima donio je Raul u 64. minuti.

Španjolci su u završnici utakmice imali igrača više, budući da je crveni karton zaradio Schmitz, no Valencija nije uspjela postići pobjedonosni zgoditak.