Lovren i Lyon zaustavili moćni Real!

Iako je na Gerland stigao po osvetu za prošlogodišnji poraz od Lyona, Real Madrid nije uspio srušiti žilave Francuze.

22.2.2011.
20:33

Osmina finala Lige prvaka, prva utakmica Lyon. Stadion Gerland. Sudac: Wolfgang Stark (Njemačka). Strijelci: 0:1 - Benzema (65), 1:1 - Gomis (83). LYON (4-1-4-1): Lloris - Cissokho, Lovren, Cris, Reveillere - Toulalan - Gourcuff, Kallstrom (Pjanić, 77), Bastos (Briand, 69), Delgado (Pied, 69) - Gomis. REAL MADRID (4-3-2-1): Casillas - Carvalho, Pepe, Arbeloa, Ramos - Khedira (Diarra, 68), Di Maria, Alonso - Özil (Marcelo, 76), Ronaldo - Adebayor (Benzema, 64). Real Madrid nije uspio doći do pobjede na gostovanju kod Lyona, iako su Španjolci ostvarili dobar rezultat uoči uzvrata. Imali su Madriđani prednost do same završnice, no onda se ukazao Gomis i nakon jedne gužve poravnao na konačnih 1:1.

No, vratimo se na početak utakmice. Domaćini su krenuli agresivno od prve minute i gosti jednostavno nisu mogli nametnuti svoj ritam igre. Rezultat tomu je i činjenica da Real u prvih pola sata nije uspio stvoriti niti jednu priliku pred vratima Llorisa. Prvi ozbiljniji udarac gostiju dogodio se tek u 31. minuti kada je Ronaldo tukao iz slobodnjaka, no vratar domaćina je zaustavio pokušaj Portugalca. Na drugoj strani, tri minute kasnije, Gomis je imao sjajnu priliku, no Casillas je uspio nekako loptu skrenuti u korner. Bilo je to sve što smo vidjeli u siromašnih 45 minuta, uz napomenu kako je u sastavu Francuza vrlo dobro odigrao Dejan Lovren.

U nastavku dvoboja Real je zaigrao puno bolje. Odmah na početku nastavka dva puta su igrači Kraljevskog kluba pogađali okvir gola. Prvo je Ronaldo iz slobodnjaka zatresao vratnicu, a niti minutu kasnije Ramos je glavom pogodio gredu.

U 64. minuti u igru je ušao Benzema, a već nakon 30-ak sekundi se upisao u strijelce nakon što se s(p)retno probio kroz obranu domaćina. Nakon tog pogotka Real je 'povukao ručnu' i do kraja dvoboja čuvao prednost. Domaćini su, pak, zaigrali na sve ili ništa i poravnali u završnici nakon što je već spomenuti Gomis zabio iz blizine za konačnih 1:1.

U drugom dvoboju večeri Chelsea je slavio na gostovanju u Kopenhagenu. Oba gola za Bluese postigao je Anelka (17, 54) i tako prekinuo crni niz londonske momčadi od tri utakmice bez pobjede.

Kraj utakmice na Gerlandu, Lyon i Real odigrali su bez pobjednika, 1:1. Završen je i susret u Kopenhagenu gdje je Chelsea pogocima Anelke (17, 54) slavio s 2:0.

DRUGO POLUVRIJEME90' - Casillas je požutio zbog prigovora. Igrat će se tri minute nadoknade.

85' - Di Maria je imao dobru priliku na rubu šesnaesterca, no tukao je loše, preko Lyonovih vrata.

83' - Gol za Lyon - 1:1! Pjanić je ubacio, nastala je velika gužva u kaznenom prostoru Reala, a lopta se odbila do usamljenog Gomisa koji je sa pet, šest metara matirao nemoćnog Casillasa.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

77' - Posljednja izmjena i u sastavu domaćina. U igri je Pjanić umjesto Kallstroma.

76' - Posljednja izmjena u sastavu Reala. Izišao je Özil, a ušao Marcelo.

70' - Kod domaćina su u igru ušli Pied i Briand, a Pied je već uspio zaraditi i žuti karton. Kod gostiju je ušao Diarra umjesto Khedire.

65' - U igru je za goste ušao Benzema i zabio nakon 30-ak sekundi provedenih u igri! Francuz nije slavio pogodak svom bivšem klubu.

61' - Opet je tempo malo pao. Real je imao inicijativu prvih desetak minuta nastavka, no igrači Lyona brzo su 'primirili' igrače gostiju.

Chelsea je povećao svoje vodstvo u Kopenhagenu. Opet je strijelac bio Anelka (54). 50' - Ronaldo je najprije sjajno tukao iz slobodnjaka iz dosta teške pozicije, no lopta je pogodila vratnicu. Svega minutu kasnije tresla se i greda domaćih vrata - glavom je pucao Ramos, no Lavove je spasila velika, velika sreća.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena. Utakmica bez nekih pravih prilika, a puno se više očekivalo posebno od Reala. Dejan Lovren odigrao je vrlo dobrih 45 minuta u dresu domaćina.

PRVO POLUVRIJEME45' - Drugi čovjek u sastavu Reala sa žutim kartonom je Di Maria.

41' - U posljednjim minutama prvog dijela Lyon je sad taj koji ima inicijativu. Novi pokušaj Toulalana glavom - lak posao za Casillasa.

39' - Delgado je pokušao iz daljine, bez prave prijetnje po vrata Reala.

34' - Velika prilika za domaćine. Casillas je loše odbio jedan centaršut, a na odbijanac je natrčao Gomis koji nije uspio pogoditi okvir gola s desetak metara.

31' - Ronaldo je tukao iz slobodnjaka s dvadesetak metara. Nije to bilo loše, ali je vrlo dobro reagirao Lloris i odbio loptu. Pritisak Reala u posljednjih pet, šest minuta.

28' - Delgado je pao nakon dvoboja s Ramosom, tražili su domaćini jedanaesterac, no njemački sudac nije se oglasio.

25' - Kallstrom je okušao svoj udarac s dvadesetak metara, no otišlo je to pokraj vrata Ikera Casillasa.

20' - Momčad Lyona vrlo dobro stoji na terenu. Nisu se prepali slavnog kluba iz Madrida, koji nikako ne može nametnuti svoju igru.

Chelsea je poveo na gostovanju u Danskoj. Strijelac za Bluese bio je Anelka u 17. minuti. 11' - Prvi udarac domaćina, tukao je Cris nakon prekida, ali udarac je završio pokraj vratnice.

10' - Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Ramos zbog prekršaja na Delgadu.

8' - Ništa se ozbiljnije nije dogodilo na samom početku. Domaćini su krenuli agresivno prema vratima Reala, ali pravu šansu još nisu stvorili.

1' - Počela je utakmica na Gerlandu. U sastavu domaćina je od prve minute i Dejan Lovren.

NAJAVA arti-201102220103006Veliki Real Madrid prošle je godine iznenađujuće završio svoju avanturu u Ligi prvaka već u osmini finala. Nakon 180 minuta dvoboja bolji od Kraljevskog kluba bio je francuski Lyon s 2:1.

http://www.youtube.com/embed/F_LLjfPnD4s Lyon je lani izbacio Real, a Madriđane je pokopao Pjanić pogotkom u završnici susreta

Sudbina je htjela da se i ove godine ta dva kluba sastanu u istoj fazi natjecanja.

arti-201102200035006Španjolci u dvoboj s Lavovima ulaze bez poraza u dosadašnjem djelu natjecanja uz impresivnu gol razliku od 15:2 (pet pobjeda i jedan remi). S druge strane Lyon je puno teže došao do osmine finala uz dva poraza i jedan remi, no za njih je ohrabrujući podatak da su ove sezone tek jedanput poraženi kod kuće i to u prvenstvu od Saint-Etiennea.

Na Gerlandu bi u sastavu domaćina trebao i biti Dejan Lovren, koji bi mogao čuvati jednog od najboljih igrača današnjice - Cristiana Ronalda.

arti-201102180823006"Naravno da sam silno motiviran i zapet kao puška. Čim netko igra za Real Madrid, jasno je koliko je vrijedan. Cristiano Ronaldo je velik, ali mi se moramo paziti Reala u cjelini", izjavio je hrvatski reprezentativac.

U drugom dvoboju sastaju se danska senzacija - momčad Kopenhagena i engleski velikan Chelsea, koji u posljednja dva mjeseca bilježi slabije rezultate od očekivanog.

arti-201102190243006"Nalazimo se u vrlo teškom trenutku i čeka nas vrlo važna utakmica. Poznajemo protivnika jako dobro. Vrlo su dobra momčad, fantastično su organizirani i jako su brzi. Neće biti lako", rekao je uoči dvoboja menadžer BluesaCarlo Ancelotti.

Utakmice Lige prvaka možete pratiti UŽIVO na net.hr-u od 20.45 sati.