LeBron Hawksima zabio 48 koševa

Jedan od najboljih igrača NBA lige LeBron James nije dozvolio da Atlanta Hawksi pokvare njegovu proslavu 25.

31.12.2009.
12:23

Bila je to osma uzastopna pobjeda Cavsa protiv Atlante u posljednje dvije godine, možda i najteže izborena. Cavaliersi su nakon prvog poluvremena gubili s 12 koševa razlike (52:64), u trećoj četvrtini su smanjili zaostatak za četiri koša, no ključnim se pokazala posljednja dionica u kojoj je domaćin zabio 29, a primio 16 koševa.

"Ova pobjeda je sjajan poklon. Utakmica je bila neizvjesna i zbog toga sam još sretniji što smo slavili", kazao je James.

Odličnu predstavu pružio je i Brazilac Anderson Varejao koji je dodao 14 koševa i devet skokova, no što je još važnije 18 sekundi prije kraja utakmice pri rezultatu 101:101 zabio je tricu. Bila je to njegova prva trica u NBA karijeri nakon što je do sada imao 18 promašaja.

"Nisam imao namjeru gađati tricu, no u tom trenutku bila je to jedina opcija. Na koncu se pokazala dobitnom. Zabio sam tricu, a potom Jamesu rekao - sretan rođendan", dodao je Brazilac. U gostujućim redovima najbolji su bili Joe Johnson (35) i Mike Bibby (20).

Neizvjesna utakmica se očekivala i u US Airways Centru, no Phoenix Sunsi su deklasirali Boston Celtice 116:98. U gostujućim redovima nije bilo ozlijeđenih Paula Piercea i Kevina Garnetta što se ipak pokazalo nenadoknadivo.

Sunse su predvodili Amare Stoudemire i Channing Fyre sa po 26 koševa, dok je u Bostonovim redovima najbolji bio Eddie House s 19 koševa.

Većih problema nije imao niti Orlando Magic protiv Milwaukee Bucksa pobijedivši 117:92. Vince Carter je predvodio domaćine sa 25 koševa, dok je Dwight Howard zabio 17 koševa uz 10 skokova.

Kod Bucksa su najbolji bili Brandon Jennings s 20 koševa, te Andrew Bogut s 15 koševa i 10 skokova. Roko Leni Ukić nije nastupio za Milwaukee.