KRAJ: / Tužna igra Francuza, Urugvaju bod s desetoricom!

U drugom susretu skupine A Svjetskog prvenstva u Cape Townu se sastaju bivši svjetski prvaci Urugvaj (1930. i 1950.) i Francuska (1998.

11.6.2010.
22:18

Skupina A Cape Town. Stadion Green Point. Sudac: Nishimura (Japan) Crveni karton: Lodeiro (81). URUGVAJ: Muslera - A. Pereira, Godin, Lugano, Victorino - Gonzales (Lodeiro, 63), Arevalo, Perez (Eguren, 88), M. Pereira - Suarez (Abreu, 74), Forlan. FRANCUSKA: Lloris - Evra, Abidal, Gallas, Sagna - Ribery, Diaby, Toulalan, Gourcuff (Malouda, 74), Govou (Gignac, 85) - Anelka (Henry, 72).

Statistika utakmice:

Udarci: 6 - 12 U okvir: 3 - 3 Korneri: 0 - 4 Prekršaji: 13 - 20 Posjed lopte (%): 47 - 53DRUGO POLUVRIJEME90+3' - Žuti karton dobio je i Lugano zbog nesportskog ponašanja. Desetak sekundi kasnije sudac je označio kraj utakmice.

88' - Posljednja izmjena kod Urugvajaca. U igri je Eguren, a teren je napustio Perez. Francuzi svim snagama kreću prema vratima Urugvaja.

85' - Tricolori sve karte bacaju u napad. Gignac je ušao umjesto Govoua.

81' - Šok za Urugvajce. Lodeiro je u igru ušao prije 15-ak minuta, pokupio dva žuta kartona i ostavio svoju momčad na cijedilu.

79' - Malouda je pokušao udarcem iz daljine. Nije to bio loš pokušaj, ali ni dovoljno dobar da ugrozi Musleru.

74' - Izmjene u oba sastava. Kod Francuza je ušao i Malouda umjesto Gourcuffa, a kod Urugvaja je izašao Suarez, a ušao Abreu.

73' - Sjajna prilika za Urugvaj. Lopta je došla do usamljenog Forlana na 10-ak metara, no napadač Atletica tukao je iz voleja malo pored vrata Llorisa. Bila je to najbolja prilika za Urugvajce na utakmici.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

72' - Prva izmjena kod Francuza. U igru ulazi čovjek koji je rukama dovukao Tricolore na SP - Thierry Henry. Izašao je Anelka.

68' - Zaiskrilo je malo među igračima, te je došlo do naguravanja i rasprave. Međutim, sve se brzo utišalo. Makar malo zanimljivosti na trerenu, kad već nema igre... Karton je na kraju dobio Toulalan.

65' - Požutio je i Lodeiro tek što je ušao u igru. Veznjak Urugvaja karton je zaradio zbog neopreznog prekršaja.

63' - Prva izmjena na utakmici. Kod Urugvajaca je izašao Gonzales, a u igru ušao Lodeiro. U istoj minuti zaprijetio je ponovno Forlan, ali uspješniji je bio Lloris koji je lakoćom zaustavio taj pokušaj.

59' - Prvi karton kod Urugvaja dobio je Victorino zbog prekršaja na Evri. Iz akcije iz slobodnjaka, tukao je Ribery i skoro pogodio korner zastavicu...

56' - Francuzi pucaju i sa 35 metara! Pokušao je Toulalan prizemnim udarcem, no bio je to lak pokušaj za Musleru.

51' - Prvi pokušaj u nastavku pripao je Urugvaju. Tukao je Arevalo, no bez opasnosti za Llorisa. Nekoliko destaka sekundi kasnije pokušao je i Forlan, no i taj pokušaj završio je preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, nadajmo se - bolje nego prvo. Početni udarac pripao je Urugvajcima. Nema izmjena u oba sastava.

Završeno je prvih 45 minuta drugog dvoboja skupine A. Na obje strane tek po jedna prava prilika za gol, sve ostalo više-manje bilo je za zaborav. Urugvajci se disciplinirano brane i Francuzi će se morati više potruditi ako pobjedom žele startati na SP-u.

PRVO POLUVRIJEME42' - Novi pokušaj Anelke glavom - udarac je otišao najmanje pet metara od vrata Muslere.

34' - Francuzi imaju velikih problema s organizacijom igre. Teško povezuju redove i većinu lopti gube na 30-ak metara od vrata Urugvaja.

23' - Pokušali su udarcima iz daljine Govou i Gourcuff, no bez opasnosti po vratara Urugvaja.

19' - Već drugi opomenuti igrač kod Francuza je Ribery - žuti karton zaradio je zbog prekršaja na Pereiri.

18' - Odličan pokušaj Gourcuffa izravno iz slobodnjaka. Bila je to situacija koja je više mirisala na centaršut, no veznjak Tricolora odlučio se na udarac, a u posljednji trenutak Muslera je izvadio ispod grede.

16' - Urugvajcima je trebalo četvrt sata za prvi ozbiljniji pokušaj. Opasno je tukao Forlan sa ruba šesnaesterca - Lloris odlično obranio.

14' - Anelka je pokušao glavom, no bila je to teška pozicija za napadača Tricolora i lopta je otišla visoko preko gola.

12' - Prvi karton na utakmici zaradio je Evra zbog preoštrog prekršaja.

7' - Prva velika prilika na utakmici! Ribery je odlično probio lijevu stranu i ubacio za Govoua, no napadač Francuske sa samo pet metara ne pogađa mrežu Muslere.

6' - Počelo je čvrsto na obje strane, s puno kontakta. Nešto više lopta u posjedu Tricolora u uvodnim minutama.

1' - Počeo je spektakl na Green Point stadionu u Cape Townu. Francuska će u prvoj utakmici pokušati slomiti Urugvajce i tako utišati kritičare, koji smatraju da Tricolori nemaju momčad sposobnu za osvajanje SP-a.

Momčad Raymonda Domenecha, koja je na SP došla zahvaljujući 'rukometašu' Thierryju Henryju, koji je u dodatnim kvalifikacijama protiv Irske ključni gol zabio rukom, mora opravdati svoj ne baš najpravedniji plasman u Južnoafričku Republiku te će željeti osvojiti važne bodove na startu svoje skupine.

Urugvaj je u prijateljskim utakmicama uoči SP-a slavio protiv Švicarske i Izraela, dok su Francuzi izgubili od Španjolaca i Kine.

Tricolori u svojim prvim utakmicama na protekla dva SP-a u Njemačkoj te Japanu i Južnoj Koreji nisu uspjeli postići pogodak. Ove su se momčadi posljednji put sastale u skupini SP-a 2002. godine. Tada je njihov dvoboj završio bez golova te su i jedni i drugi otputovali kući na kraju prvog kruga.