KRAJ: / Španjolska razbila Honduras, dva komada Ville!

Španjolska više nema pravo na kiks. Nakon poraza od Švicarske Furija mora srušiti slabašni Honduras, koji u prvoj utakmici na SP-u nije pokazao previše.

21.6.2010.
22:23

Skupina H Johannesburg. Stadion Ellis Park. Sudac: Yuichi Nishimura (Japan). Strijelac: 1:0 - Villa (17), 2:0 - Villa (51). ŠPANJOLSKA (4-3-1-2): Casillas - Capdevila, Pique, Puyol, Ramos (Arbeloa, 76) - Alonso, Busquets, Navas - Xavi (Fabregas, 66) - Villa, Torres (Mata, 70). HONDURAS (4-2-3-1): Valladares - Izaguirre, Figueroa, Chavez, Mendoza - Guevara, W. Palacios - Espinoza (Welcome, 46), Martinez, Turcios (Nunez, 63) - Suazo (J. Palacios, 84).

Statistika utakmice: Udarci: 22 - 9 U okvir: 7 - 0 Korneri: 12 - 2 Prekršaji: 9 - 18 Posjed lopte (%): 57 - 43 Kraj utakmice. Potpuno zaslužena pobjeda Španjolske, koja je mogla i puno uvjerljivije slaviti. Dvostruki strijelac bio je David Villa, koji je u 62. minuti promašio i jedanaesterac.

DRUGO POLUVRIJEME87' - Nova velika prilika za Villu, no njegov udarac iz blizine u posljednji trenutak blokira Mendoza.

84' - Posljednja izmjena na utakmici. Izašao je Suazo, a u igri je J. Palacios.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

76' - Posljednja zamjena kod Španjolaca. U igri je Arbeloa, a izašao je večeras vrlo dobri Ramos. Priku za Honduras imao je Nunez, no njegov udarac nije pogodio okvir vrata Casillasa.

70' - Još jedna izmjena kod Furije. Mata je u igri umjesto Torresa.

67' - Traje prava opsada vrata Hondurasa. Prilike su imali Ramos i Fabregas, čiji je udarac s gol-linije zaustavio Chavez.

66'- Fabregas je ušao umjesto Xavija.

63' - Izmjena kod Hondurasa. Nunez je na terenu umjesto Turciosa.

62' - Izaguirre je po nogama pokosio Navasa u 16-ercu, a najstrožu kaznu nije u pogodak pretvorio dvostruki strijelac Villa. Valladares je otišao u lijevu stranu, a napadač Španjolske pucao tik uz desnu vratnicu.

53' - Mogli su Španjolci do novog pogotka, no Navas i Ramos nisu uspjeli matirati vratara Hondurasa.

51' - Samo šest minuta u nastavku trebalo je Furiji za novi gol. Honduras se malo otvorio i izašao naprijed sa pet, šest igrača, no Španjolci kradu loptu i započinju brzi kontranapad kojeg sa ruba 16-erca završava Villa. Španjolskom napadaču malo je pomogao i Chavez od kojeg se lopta odbila i prevarila Valladaresa.

46' - Prva izmjena na utakmici. Kod Hondurasa je izašao Espinoza, a u igri je Welcome.

Kraj prvog poluvremena. Potpuna dominacija Španjolske, koja je mogla i uvjerljivijim vodstvom zaključiti prvih 45 minuta.

PRVO POLUVRIJEME44' - Još jedan pokušaj Torresa, no ovog puta obrana Hondurasa bila je na mjestu i udarac je završio u bloku.

38' - Izaguirre je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Navasu. Nastavljaju se španjolski napadi prema vratima Hondurasa.

33' - Dvije velike prilike za Španjolsku, a oba puta je u prilici bio Torres. Najprije je glavom tukao s pet metara pored gola, da bi odmah zatim s ruba šesnaesterca tukao visoko preko vrata. Potpuna dominacija Španjolaca.

24' - Nastavlja se dominacija Furije. Xavi je ostao zamalo prekratak na ubačaj Navasa.

17' - Kakva golčina Davida Ville. Španjolski napadač slomio je dvojicu braniča na rubu šesnaesterca, prošao i trećeg, te majstorski pogodio rašlje nemoćnog Valladaresa. Nekoliko desetaka sekundi ranije, na drugoj strani zaprijetio je Suazo, ali je Casillas spasio istrčavanjem u posljednji trenutak.

14' - Nova šansa za Villu, no ovog puta španjolski napadač reagirao je puno lošije i udarac je završio daleko od vrata Valladaresa.

11' - Još jedan nalet Španjolaca - Ramos je sa samo pet, šest metara glavom prebacio vrata Hondurasa.

8' - Turcios je zaradio prvi karton na utakmici zbog preoštrog prekršaja.

7' - Kakva nesreća za Furiju. Villa je opalio s otprilike 25 metara, no lopta je pogodila gredu.

5' - Očekivana inicijativa Španjolaca. Torres je bio u prigodi ali nije reagirao na očekivan način.

1' - Počela je utakmica odluke za Španjolce...

NAJAVA arti-201006210552006Španjolcima se u prvi sastav vratio Torres, te će zajedno s Villom krenuti od prve minute napasti vrata Hondurasa, koji se pak nada da može ponoviti čudo sa SP-a 1982. kada su otkinuli bod velikoj Furiji. U prvoj utakmici drugog kola u skupini H, Čile je svladao Švicarce s minimalnih 1:0.