KRAJ: / Pogledajte kakav su glup gol primili Englezi!

Utakmica Engleske i SAD-a definitivno je jedna od zanimljivijih u prvom dijelu natjecanja.

12.6.2010.
22:16

Skupina C Rustenburg. Stadion Royal Bafokeng. Sudac: Carlos Simon (Brazil). Strijelac: 1:0 - Gerrard (4), 1:1 - Dempsey (40). ENGLESKA: Green - Cole, King (Carragher, 46), Terry, Johnson - Milner (Wright-Phillips, 31), Gerrard, Lampard, Lennon - Heskey (Crouch, 78), Rooney. SAD: Howard - Bocanegra, Onyewu, DeMerit, Cherundolo - Donovan, Clark, Bradley, Dempsey - Findley (Buddle, 78), Altidore (Holden, 86).

Statistika utakmice: Udarci: 16 - 11 U okvir: 8 - 4 Korneri: 8 - 4 Prekršaji: 12 - 14 Posjed lopte (%): 54 - 46 Kraj utakmice! SAD je na kraju posve zasluženo uzeo bod okraj favoriziranih Engleza. Greška vratara Greena košatala je Otočane pobjede.

DRUGO POLUVRIJEME89' - Donovan prijeti sa 20-ak metara, no lopta je otišla visoko preko grede. SAD je sve bliže bodu.

86' - Bradley zatvara igru i čuva bod. Holden je ušao umjesto Altidorea.

78' - Prva izmjena kod SAD-a. Findley je izašao iz igre, a na terenu je Buddle. Zadnju izmjenu napravio je i Capello. Crouch je ušao umjesto Heskeyja.

75' - Rooney opet u šansi, no ponovno je uspješniji Howard. Findley je zaradio opomenu zbog prekršaja na Gerrardu.

71' - Sjajna šansa za Rooneyja, no ipak malo previsoka lopta za engleskog napadača koji glavom tuče sa pet metara pokraj gola.

64' - Kakva prilika za SAD! Altidore je sjajno prošao u 16-erac Otočana, tukao dobro - no Green je spasio svoja vrata uz pomoć vratnice!

63' - Pokušaj Bocanegre glavom, no udarac je završio pored gola. Isti epilog imala je i prilika Lamparda na drugoj strani.

60' - Evo i Gerrarda među kartoniranima. Zbog opasne igre opomenu je zaradio i strijelac prvog pogotka.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

59' - Englezi su izjednačili omjer u žutim kartonima. Sada je 2:2. Požutio je Carragher.

51' - Dobra situacija za, inače, večeras nevidljivog Rooneya, suci su ipak s malim zakašnjenjem označili zaleđe. Nepunu minutu kasnije sjajnu šansu imao je Heskey, no njegovu bombu zaustavlja odlični Howard.

48' - DeMerit je prvi kartonirani igrač u nastavku utakmice. Opomenu je zaradio zbog igranja rukom.

46' - Engleski izbornik napravio je još jednu izmjenu. Carragher je na terenu umjesto Kinga.

Završeno je prvih 45 minuta dvoboja Engleske i SAD-a. Otočani su krenuli snažno i već u 4. minuti poveli golom Gerrarda. No, ubrzo nakon pogotka, Amerikanci su preuzeli terensku inicijativu i u finišu prvog poluvremena preko Dempseyja izjednačili rezultat. Inače, pomogla im je i katastrofalna rekacija engleskog vratara Greena.

PRVO POLUVRIJEME41' - Pokušao je Johnson odmah uzvratiti, no njegov udarac odlično je zaustavio vratara SAD-a.

40' - Kakav gol su primili Englezi! Sjećate se pogotka koji je primio Robinson u Makismiru? Eto, upravo još jedan 'biser' popili su Otočani, točnije Green, kojem je slab udarac Dempseyja izmigoljio iz ruku i završio u mreži.

39' - Opet prijete Amerikanci, koji su sve opasniji. Tukao je Donovan sa 20-ak metara, a lopta je prošla tik uz vratnicu. Prvi opomenuti igrač kod SAD-a je Cherundolo.

31' - Nakon samo pola sata Capello radi prvu izmjenu. Milner je napustio teren, a umjesto njega ušao je Wright-Phillips. Engleski izbornik nije zadovoljan igrom svojih reprezentativaca unatoč vodstvu iz 4. minute.

28' - Odlična intervencija Howarda, nakon opasnog centaršuta Johnsona. Posljednjih nekoliko minuta mnogo nesigurnosti u obrani SAD-a.

26' - Prvi karton kod Otočana na SP-u zaradio je Milner zbog prekršaja na Cherundolou.

19' - Dobra kontra Otočana, koja je završila škaricama Lamparda - no obranio je Howard.

18' - SAD se dobro drži unatoč rezultatskom minusu. Konstanto prijete centaršutevima u engleski peterac.

13' - Još jedan pokušaj Amerikanaca iz prekida - udarac glavom Onyewua završio je iznad engleskih vrata.

11' - Prvi pokušaj SAD-a. Glavom je tukao Dempsey, no bio je to lak posao za Greena.

4' - Nije pošteno ni počela utakmica, a Englezi već vode! Heskey je odlično proigrao Gerrarda, koji bježi svojim čuvarima i rutinirano pogađa za vodstvo Gordog Albiona.

1' - Počela je utakmica u Rustenburgu. Stadion je pun, oko 38.000 gledatelja okupilo se na najmanjem stadionu SP-a. Englezima je pripao 'navijački rat' na tribinama.

arti-201006090435006Skupinu C otvaraju Englezi i Amerikanci - dvije nacije koje nogomet doživljavaju potpuno različito. Dok Otočani žive za i uz nogomet, Amerima je to tek četvrti sport po značaju - nakon košarke, hokeja i bejzbola.

No, rivalstvo između ove dvije reprezentacije je veliko. Tako da Englezi neće imati lak posao iako su veliki favoriti na papiru. Ipak, Capello i njegova družina izgledaju moćno i sigurno, a u napadu imaju i Waynea Rooneyja kojem ne treba puno da popara supraničku mrežu.