KRAJ: / Katastrofa Hrvatske, Danci nas razbili!

Hrvatska je u vrlo važnoj utakmici protiv Danske doživjela prvi poraz na SP-u.

20.1.2011.
22:06

Malmö. Malmö Arena. Skupina C, 5. kolo. HRVATSKA: Alilović, Šego, Balić 1, Lacković 5, Zrnić 8 (4), Duvnjak 2, Kopljar, Vori 3, Gojun, Matulić, Vuković, Buntić 7, Valčić, Štrlek 3, Musa, Ninčević DANSKA: Jacobsen Landin, Rasmussen, M.Christiansen 1 (1), Boesen 3, Bagersted, Lauge Schmidt, Eggert 1, Sondergaard Sarup 10, Noddesbo 2, Svan Hansen 4, Lindberg 2, Toft Hansen 2, Nielsen, Hansen 9 SEDMERCI: Hrvatska 5 (4), Danska 2 (1) ISKLJUČENJA: Hrvatska - 8 minuta, Danska - 6 minutaUtakmica je završila pobjedom Danske od 34:29

Hrvatska je na koncu osvojila drugo mjesto u skupini sa sedam bodova, tri manje od Danske, dok je na trećem mjestu Srbija.

Danci u drugi krug prenose četiri, a Hrvatska i Srbija po jedan bod. U drugom krugu hrvatski rukometaši će igrati u skupini II protiv Poljske, Švedske i Argentine.

58' (27:33) - Svan Hansen opet postavlja +6 dvije i pol minute prije kraja

54' (24:31) - Søndergaard s dva gola odvodi Dance na sedam razlike, Hrvatska se 'raspada'

51' (24:29) - M. Hansen zabija svoj osmi gol na utakmici, a odmah nakon toga i deveti

50' (24:27) - Mrežu trese Domagoj Duvnjak, Danci nisu zabili iz svog napada, a Zrnić iz novog sedmerca ne griješi

48' (22:27) - Zrnić prvi put neprecizan sa sedam metara, Danci bježe na pet golova prednosti

46' (22:26) - Hrabri Denis Buntić smanjuje na 22:25, no Danci nevjerojatnom lakoćom također tresu mrežu

45' (21:25) - Svan Hansen zabija za Dance i odvodi ih prvi put na četiri gola prednosti, Goluža zove minutu odmora

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

44' (21:24) - Danci iz sedmerca opet bježe na +3

43' (21:23) - Brzo padaju golovi na obje strane, Buntić zabija za smanjenje danske prednosti na dva razlike

41' (19:22) - Zrnić sa sedam metara smanjuje prednost, no uporni Danci ne odustaju i ponovo realiziraju napad

40' (18:21) - Nevjerojatno. Lopta neće u gol, Vorijev šut je otišao u vratnicu, a Danci u sljedećem napadu tresu našu mrežu

39' (18:20) - Danci prvi put bježe na tri gola prednosti, Duvnjak vraća na dva

36' (17:19) - Danci vraćaju dva gola prednosti

35' (17:18) - Buntić iz vrlo teške situacije zabio prvi pogodak u nastavku

34' (16:18) - Søndergaard Dancima opet donosi dva gola prednosti, razliku koju su imali u 15' minuti

32' (16:17) - Loš start hrtvatske reprezentacije u nastavku. Primili smo dva gola s igračem više

31' - Vori, kojem su Danci u posljednjoj minuti prvoga dijela ozlijedili rame, bit će spreman za drugih 30 minuta bitke. Mikkel Hansen zbog starta na Buntiću odmah zaradio isključenje.

POČEO JE NASTAVAK UTAKMICE

ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME

30' (16:15) - Vorija su gadno srušili u napadu, dosuđen je sedmerac. Zrnić je ponovio istu fintu i uspješno izveo sedmerac, a posljednji napad Danaca odbio se od vratnice tako da su Golužini igrači na odmor otišli s minimalnom prednošću

29' (15:15) - Toft Hansen zabija svoj drugi gol na utakmici

27' (15:14) - Buntić uz pomoć vratnice opet donosi prednost Hrvatskoj

26' (14:14) - Vori donosi novo vodstvo, no Søndergaard izjednačava

24' (13:13) - Balić se diže s devet metara i pogađa za novo vodstvo, no Danci opet uzvraćaju

22' (11:11) - Lacković zabija za 11:10, no vodstvo traje svega par sekundi, Danci su opet brzo izjednačili

21' (10:10) - Danci izjednačavaju, Vori opet donosi prednost, no uporni protivnik iz kontranapada postavlja stvari na 'nulu'

20' (9:8) - Hrvatska je opet u vodstvu pogotkom Buntića, a danski izbornik je pozvao minutu odmora

19' (8:8) - Vori izjednačava, a Šego brani

16' (7:8) - Kombinirali su Balić i Lacković i uposlili Štrleka na krilu koji još jednom uspješno zabija u bliži kut

15' (6:8) - Hrvatska dosta griješi u napadu te Danci bježe na +2

14' (6:6) - nakon dva pogotka Danaca, Lacković izjednačava, a Goluža na vrata umjesto Alilovića stavlja Šegu

12' (5:4) - Toft Hansen izjednačio rezultat i napravio sedmerac kojeg je uspješno izveo Zrnić

9' (4:3) - M. Hansen izjednačio, no Lacković donosi novu prednost

8' (3:2) - Štrlek s krila dovodi Hrvatsku u vodstvo

6' (2:2) - Zrnić svojim 19. pogotkom na SP-u donio novo izjednačenje

4' (1:2) - Søndergaard doveo Dance u vodstvo

3' - Ispala je Dancima lopta, hrvatski napad išao je realizirati Vori, no odmah ga ruše pa francuski sudac dijeli prvi žuti karton na utakmici. 'Platio' je i Lac, a Balićev šut odlazi iznad grede.

2' (1:1) - Zrnić je s krila zabio prvi pogodak za Hrvatsku i izjednačio

1' - Počela je utakmica. Zrnić je već na samom startu zaradio žuti karton, a M. Hansen doveo Dance u vodstvo

Hrvatska reprezentacija se s Dancima posljednji put susrela ove godine na EP-u u Austriji kada je slavila s 27:23.

arti-201101191052006Izbornik Danaca Ulrik Wilbek je uoči susreta izjavio da je Hrvatska moćna te da je jedan od glavnih kandidata za zlatnu medalju.

arti-201101200546006Strateg hrvatske reprezentacije Slavko Goluža smatra kako smo remijem sa Srbijom prokockali svoju priliku te da njegovi igrači moraju pobijediti Dansku:

arti-201101200142006"Samo treba dobro otvoriti. Neće nam biti lako, Danska je imala slobodan dan, a u srijedu su igrali laku utakmicu. No, treba skupiti glave i smoći snage", najavio je Goluža.