KRAJ: / Inter potpuno nadigrao Barçu i slavio 3:1!

Prvo polufinale Lige prvaka nudi pravu poslasticu – obračun najboljih momčadi Italije i Španjolske.

20.4.2010.
22:43

Milano. Stadion Giuseppe Meazza. Gledatelja: 80.000. Sudac: Olegarío Benquerença (Portugal). Strijelci: 0:1 - Pedro (19), 1:1 - Sneijder (29), 2:1 - Maicon (48), 3:1 - Milito (61).

INTER: Julio Cesar; Maicon (od 73. Chivu), Samuel, Lucio, Zanetti; Thiago Motta, Cambiasso, Sneijder; Eto'o, D. Milito (od 75. Balotelli), Pandev (od 56. Stanković)

BARCELONA: Valdes; Daniel Alves, Puyol, Pique, Maxwell; Xavi, Sergio, Keita; Messi, Ibrahimović (od 62. Abidal), Pedro

90' - četiri minute sudačke nadoknade.

86' - Pique je imao meč-loptu za povratak Barcelone u život uoči uzvrata, ali je previše petljao pred vratima Intera.

84' - Dani Alves je za pokušaj iznuđivanja jedanaesterca dobio javnu opomenu i postao čak peti gostujući igrač koji je požutio.

82' - žuti karton dobio je i Stanković.

78' - slobodan udarac za Messija, no sjajno je obranio Cesar.

75' - posljednja promjena u domaćim redovima. Izašao je ozlijeđeni Milito, a na teren je utrčao 'zločesti dečko' Intera Mario Balotelli.

73' - prisilna izmjena kod Intera. Maicon je teško stradao u sudaru s Messijem i na nosilima je iznesen s terena, a zamijenio ga je Rumunj Cristian Chivu.

68' - Barcelonini igrači skupljaju žute kartone. Sada se 'zažutilo' pred očima Keite, koji je grubo faulirao Samuela Eto'oa.

62' - Guardiola je odmah povukao prvi potez, iz igre je izvadio nevidljivog Ibrahimovića, a uveo Erica Abidala.

61' - GOL!!! Milito je konačno pronašao put do mreže. Ubacio je Eto'o, glavom je loše odigrao Sneijder, no lopta je ipak prevarila Valdesa i pala točno na glavu Argentinca, koji se s metar udaljenosti samo naklonio i zabio za 3:1 Intera.

60' - sudac Benquerença pokazao je žuti karton i drugom stoperu Barçe Gerardu Piqueu.

56' - balkanska izmjena u redovima domaćina. Makedonca Gorana Pandeva zamijenio je srpski reprezentativac Dejan Stanković.

53' - tek prvi udarac Messija u okvir Interovih vrata kojeg je bez problema ukrotio Julio Cesar.

50' - novi opomenuti igrač kod Barçe je kapetan Carles Puyol, koji zbog toga neće igrati u uzvratu na Camp Nou.

48' - GOL!!! tek što je krenulo drugo poluvrijeme Inter je prešao u vodstvo. Milito je sve pripremio za strijelca Maicona, koji je s par metara pogodio mrežu Barcelone.

KRAJ 1. POLUVREMENA

45+' - druga javna opomena na utakmica, zbog demonstrativnog nabijanja lopte požutio je Barçin veznjak Busquets.

43' - pokušaj Sneijdera iz slobodnog udarca sa 30-tak metara, no lopta se od živog zida odbila u korner.

29' - GOL!!! Mourinhova momčad vratila se u život. Nakon dobre akcije cijelog napadačkog reda, u kojem su sudjelovali Maicon, Eto'o i Milito, lopta je došla do potpuno samog Sneijdera, koji je s lijeve strane pogodio mrežu nemoćnog Valdesa.

27' - opet je Diego Milito bio u fantastičnoj šansi nakon asistencije Pandeva, no Argentinac je ponovno pucao pored vrata.

19' - GOL!!! domaćine je kazna za Militov promašaj stigla vrlo brzo. Maxwell je probio lijevu stranu i savršeno pronašao Pedra u srcu Interovog šesnaesterca, a ovogodišnje otkriće Barçe je preciznim udarcem matiralo Cesara.

17' - kakva prilika za domaćine. Eto'o je pucao s vrha šesnaesterca, Valdes kratko odbio, a na loptu je natrčao Milito i potpuno neometan iskosa s lijeve strane pucao pored vrata.

12' - preagresivni Samuel Eto'o dobio je prvi žuti karton na utakmici.

5' - u uvodnim minutama nogometaši Intera agresijom pokušavaju parirati Barceloninim tehničarima.

1' - počeo je dvoboj na San Siru pred 80.000 navijača.

----------------------------------------------------------------------------------

I prije samog početka prvog polufinala Lige prvaka Inter je stekao laganu prednost. Zbog 'vulkanskih' problema Barcelona je prema Milanu krenula autobusom i na putu provela dva dana. Može li to utjecati na igru Guardioline momčadi?

S druge strane, Inter je svoj prvoligaški meč odradio još u petak i slavio u velikom derbiju talijanskog prvenstva protiv Juventusa. To je dalo krila Mourinhovim igračima, a na tom valu samopouzdanja traže novo čudo – slično onome protiv Chelseaja u četvrtfinalu.