KRAJ: / Hrvatska prosula vodstvo i finale Europskog prvenstva!

Nakon velike pobjede nad Portugalom, u kojoj su mali Vatreni utrpali pet komada svojem protivniku, na rasporedu je meč polufinala EP-a do 19 godina.

27.7.2010.
20:58

Polufinale EP-a (U-19) Caen. Sudac: Vladislav Bezborodov (Rusija). Strijelac: 0:1 - Ademi (4), 1:1 - Kakuta (37), 2:1 - Bakambu (83). FRANCUSKA: Diallo, Nego, Mavinga, Faure, Kakuta, Fofana, Tafer (Bakambu, 74), Sunu (Lacazette, 68), Griezmann, Coquelin, Kolodziejczak. HRVATSKA: Delač, Vrsaljko, Rugašević, Andrijašević (Punčec, 74), Glumac, Ademi, Ozobić, Tičinović (Kramarić, 58), Vukušić, Jonjić, Pamić.KRAJ UTAKMICE! Hrvatska je povela rano i nakon toga se nepotrebno povukla. Vidjelo se da možemo igrati s Francuzima. No, na nesreću najprije je izjednačio Kakuta nakon pogreške naše obrane, a sedam minuta prije kraja Bakambu je Francuzima donio prolaz u finale.

DRUGO POLUVRIJEME90+1' - Tri minute nadoknade, tri minute nade za Hrvatsku.

83' - Sjajna akcija Francuza koji su izbacili kompletnu našu obranu - lopta je došla do usamljenog Bakambua koji lijepo pogađa s ruba 16-erca. Francuski junak u igru je ušao prije devet minuta.

79' - Punčec je novi igrač u hrvatskom sastavu koji je zaradio opomenu.

78' - Opasno je bilo pred našim vratima. Sjajno je tukao Lacazette, a Delač vršcima prstiju skrenuo u korner.

74' - Promjene u obje momčadi. Kod Vatrenih je ušao Punčec umjesto Andrijaševića, dok je kod Francuza ušao Bakambu, a izašao Tafer.

70' - Kramarić pada u 16-ercu, činilo se kao čisti jedanaesterac, no ruski sudac pokazao je da se igra dalje.

68' - Nova gužva pred hrvatskim vratima, no u posljednji trenutak spasio je Vrsaljko. Iz igre je izašao jedan od najopasnijih Francuza, Sunu. Umjesto njega na terenu je Lacazette.

58' - Prva izmjena kod Vatrenih. Kramarić je ušao umjesto Tičinovića. U međuvremenu požutio je i Vrsaljko - dobro je i prošao zbog preoštorg starta. Prilikom izlaska s terena, Tičinović se odbio pozdraviti s izbornikom. Prilično ružna gesta mladog igrača Hajduka, dok je Grnja samo u čudu slegnuo ramenima.

56' - Rugašević je zbog prekršaja zaradio prvi karton na utakmici.

51' - Domaćini su nešto aktivniji u nastavku. Tičinović je dobio jedan nezgodan udarac, ali ipak nastavlja utakmicu. Griezmann je tukao iz slobodnjaka, no Delač je uz malo muke ipak odbio u korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena. Hrvatska je sjajno otvorila utakmicu pogotkom Ademija i u prvih 15-ak minuta izgledali smo odlično na terenu. No, nepotrebnim povlačenjem dopustili smo Francuzima da priđu bliže vratima Delača. Domaćini su izjednačili preko Kakute koji je iskoristio veliki poklon Tičinovića.

PRVO POLUVRIJEME42' - Po jedna prilka na obje strane: Faure je promašio kod domaćina, dok je Diallo lakoćom obranio udarac Ademija.

37' - Pogodak za Francuze! Nakon velike pogreške u hrvatskoj obrani, lopta je došla do usamljenog Kakute, koji neometan pogađa za 1:1 s desetak metara. Pogriješio je Tičinović koji je praktički asistirao mladom francuskom napadaču.

32' - Velika sreća za Vatrene! Dugo je Sunu lomio hrvatsku obranu i na kraju opalio s ruba 16-erca, lopta je prošla Delača, ali ne i vratnicu.

26' - Evo konačno i Hrvatske u napadu, nakon šest, sedam minuta francuske dominacije. Tičinović je pokušao s 20-ak metara, no domaći vratar je bez problema ukrotio taj udarac.

24' - Domaćini sve više prijete. Tukao je s ruba 16-erca Griezmann, no lakoćom je to zaustavio Delač.

20' - Kakuta je pokušao iz slobodnjaka, no nije pogodio okvir hrvatskih vrata.

18' - Prva velika prilika Francuza. Tafer je tukao s desetak metara, no srećom lopta je okrznula nekog u gostujućem bloku i završila u korneru.

16' - Glumac je pokušao nakon kornera, no njegov udarac glavom nije bio opasan po Dialla.

13' - Domaćini su preuzeli blagu inicijativu, imaju više loptu u nogama, ali ne pronalaze put do hrvatskog šesnaesterca.

6' - Andrijašević je imao sjajnu priliku nakon ubačaja Pamića, no njegov udarac glavom otišao je malo iznad grede. Hrvatska je puno opasnija u otvaranju utakmice.

4' - Goool, Hrvatska vodi! Ubačaj u domaći 16-erac, najviše je skočio Ademi i glavom pogodio za vodstvo malih Vatrenih!

1' - Počela je utakmica u Caenu.

NAJAVAarti-201007270059006Hrvatska je do sada upisala po jednu pobjedu, remi i poraz na EP-u Francuskoj, no visoko slavlje nad Portugalcima daje nam za pravo da se nadamo i prolazu u samo finale. Protivnik je težak, Francuska će imati veliku podršku svojih navijača, no nadajmo se kako će mali Vatreni naći način kako ih utišati.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT