KRAJ: / Hajduk primio tri komada, ali i zabio pogodak nade!

U sjeni navijačkih nereda u centru Bukurešta, Hajduk će bez svojih navijača na tribinama započeti svoju europsku avanturu.

29.7.2010.
21:54

3. pretkolo Europske lige Bukurešt. Stadion Dinama. Gledatelja: 8.000. Sudac: Lee Probert (Engleska). Strijelci: 1:0 - Cristea (5-11m), 2:0 - Garat (40), 2:1 - Tomasov (65), 3:1 - Kone (70). DINAMO B.: Curca, Pulhac, Kone, An. Cristea (Paun, 76), Ganea, Ad. Cristea, Torje (Munteanu, 54), Scarlatache, Homei, N'Doye, Garat. HAJDUK: Subašić, Ljubičić (Brkljača, 44), Buljat, Vejić, Ibričić, Andrić, Strinić, Oremuš (Tomasov, 46), Režić, Maloča, An. Sharbini.Kraj utakmice u Bukureštu! Nakon lošeg prvog poluvremena Hajduk je preko Tomasova uspio smanjiti na 2:1 u nastavku dvoboja, no nažalost, Splićani nisu dugo izdržali te nakon samo pet minuta primili i treći gol.

DRUGO POLUVRIJEME90' - Strinić je s gol crte spasio siguran pogodak. Ponovno je splitska obrana loše reagirala nakon prekida.

87' - Brkljača je zaradio karton zbog prekršaja.

80' - Kakva prilika za Splićane. Strinić je centrirao, lopta je iznenadila domaćeg vratara i pogodila gredu, odbijenu loptu Tomasov sa samo pet metara iz voleja šalje pokraj gola.

76' - Nova izmjena kod domaćina. Iz igre je izašao strijelac Cristea, a umjesto njega na terenu je Paun.

70' - Veselje je trajalo svega pet minuta. Nakon velike gužve i biljara u splitskom 16-ercu, lopta je došla do Konea koji ju je snažim udarcem zakucao iza Subašića. Strijelac je prilikom slavlja zaradio i žuti karton.

65' - Gol za Hajduk! Zaspala je domaća obrana, 'prišuljao' se Tomasov i sjajno pogodio prizemnim udarcem s desetak metara.

59' - Domaćini su umalo postigli i treći gol. Sa samo dva, tri metra Cristea nije uspio ugurati loptu u mrežu. Ovog puta Subašić je odlično reagirao i skrenuo udarac u korner.

55' - Prva izmjena u redovima domaćina. Torje je izašao iz igre, a umjesto njega na travnjaku je Munteanu. Vejić je zaradio novu opomenu kod Hajduka.

51' - Velika prilika za domaćine. Najprije je Torje tukao - obranio Subašić, da bi nakon toga Vejić i društvo još dva puta spašavali i blokirali udrace Dinamovih napadača.

49' - Ibričić je pokušao lukavo iz slobodnjaka, no spreman je na taj udarac bio Curca.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Špaco radi izmjenu - ulazi Tomasov umjesto Oremuša.

Kraj prvog poluvremena. Hajduk je loše otvorio utakmicu i primio gol već u petoj minuti iz penala. Nakon toga Bili su se malo pribrali te u tri navrata imali odlične prigode za izjednačenje. No, umjesto 1:1, stigao je novi gol Dinama nakon velike greške vratara Subašića.

PRVO POLUVRIJEME45+1' - Buljat je zbog prekršaja također zaradio javnu opomenu.

44' - Prva izmjena na utakmici. Brkljača je ušao umjesto ozlijeđenog Ljubičića.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

42' - Žuti karton, treći kod domaćina, zaradio je Pulhac.

40' - Kakav gol Rumunja. Tukao je Cristea s ruba 16-erca, lopta je kroz ruke prošla Subašiću, pa se od stative odbila na gol crtu. Garat nije imao težak posao zabiti s nekoliko centimetara. E moj Suba...

35' - Hrvatski doprvak i dalje ozbiljno pritišće. Ibričić je dobro centrirao, a Andrić za malo zakasnio na oštar centaršut.

34' - Žuti karton zaradio je Torje zbog prekršaja.

28' - Bili su sve opasniji. Tuče Ljubičić s ruba 16-erca, Curca odbija u korner. U nastavku akcije požutio je Oremuš.

26' - Još jedna velika prigoda za Hajduk. Režić je ubacio, a za malo na drugoj vratnici zakasnio Sharbini.

25' - N'Doye je zaradio prvi žuti karton na utakmici zbog povlačenja Ljubičića.

18' - Velika prilika za Hajduk. Ibričić je bio oči u oči s rumunjskim vratarom, no sa svega pet, šest metara nije uspio svladati Curcu.

14' - Prva prilika Hajduka pripala je Ljubičiću, koji nije uspio pogoditi okvir rumunjskog gola. Nakon početnog šoka, Hajduk se malo oporavio i dobro parira Dinamu.

5' - Gol za Dinamo. Nakon niza grešaka u gostujućoj obrani, Subašić je skrivio jedanaesterac i pritom zaradio žuti karton. Andrei Cristea bio je siguran izvođač i Rumunji su ostvarili ranu prednost. Obrana Hajduka djeluje zbunjeno i uspavano.

3' - Velika prilika za domaćine. Brzo su izveli slobodnjak, lopta je došla do Torjea koji tuče s ruba šesnaesterca, no Subašić sjajno brani i odbija u korner.

1' - Počela je utakmica. Na tribinama se okupilo oko 8.000 domaćih navijača.

NAJAVA arti-201007290743006Par sati prije utkamice Dinama i Hajduka u kvalifikacijama za Europsku ligu, došlo je do velikog okršaja Torcide i domaćih navijača u jednom šoping centru u samom središtu grada. Potuklo se pedesetak navijača, a po prvim informacija, tridesetak ih je privedeno, a jedan je teško ozlijeđen.

Špaco je najavio borbeni Hajduk, u formaciji 4-3-2-1 koji se neće samo braniti. Iako će Splićanima vjerojatno na pameti biti prvo ne primiti gol, a u napadu - kako bude. Sretno!