KRAJ: / Grčka slavi, sjajan povratak iz mrtvih!

Nakon pobjede Argentine nad Južnom Korejom, Gaušosi su gotovo sigurni putnik u drugi krug.

17.6.2010.
17:59

Skupina B Bloemfontein. Stadion Free State. Sudac: Oscar Ruiz (Kolumbija). Strijelac: 0:1 - Uche (16), 1:1 - Salpingidis (44), 2:1 - Torosidis (71). Crveni karton: Kaita (33). GRČKA: Tzorvas - Torosidis, Papadopoulos, Vyntra, Kyrgiakos - Sokratis (Samaras, 37), Katsouranis, Tziolis - Salpingidis - Karagounis - Gekas (Ninis, 79). NIEGRIJA: Eneyama - Taiwo (Echiejile, 55, Afolabi, 79), Shittu, Yobo, Odiah - Uche, Haruna, Etuhu, Kaita - Odemwingie (Obasi, 46), Yakubu. Kraj utakmice! Grčka se vratila i preokrenula utakmicu. Ključan je bio događaj iz 33. miunte kada je Nigerija ostala s igračem manje. Jedno vrijeme ih je spašavao sjajni vratara Eneyama, no u konačnici je i jedna njegova pogreška odlučila pobjednika. Na kraju čak 27 udaraca Grka od kojih je 11 išlo u okvir vrata Nigerije.

DRUGO POLUVRIJEME90+3' - Tziolis je pokušao s ruba šesnaesterca, no još jedna odlična rekacija Eneyame koji odbija u korner.

89' - Nove opomene na obje strane. Samaras kod Grka, Obasi kod Nigerije.

82' - I dalje opasno prijete Grci, no nema novog pogotka u mreži nigerijskog vratara.

79' - Izmjene u oba sastava. Kod Grka je Ninis ušao umjesto Gekasa, a kod Nigerijaca Afolabi umjesto Echiejilea.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

77' - Opasan pokušaj Yakubua završio je pored grčkih vrata. Na drugoj strani tukao je Karagounis - brani Eneyama.

71' - Konačno su Grci slomili svoje protivnike. Nigerijski vratar koji je do ovog trenutka bio najbolji pojedinac na terenu, odbio je loptu nakon udarca Tziolisa, a Torosidis je lakoćom pogodio za vodstvo s pet metara.

68' - Još jedna velika obrana nigerijskog vratara. Glavom je pucao Samaras, lopta je išla u same rašlje, no još jedanput se istegnuo Eneyama i fantastičnom reakcijom spasio svoju reprezentaciju.

59' - Velika greška u obrani Nigerije, a Gekas sa samo pet metara puca u fantastičnog Eneyamu. Sjevnula je brza kontra na drugoj strani - najprije je Yakubu propusto zicer, da bi nakon obrane Tzorvasa prazan gol promašio Obasi. Bilo je to 40 sekundi u kojima su obje momčadi mogle doći do vodstva. Tziolis je drugi igrač kod Grčke s opomenom.

55' - Kyrgiakos je pokušao glavom nakon kornera, no Enyama zaustavlja i taj pokušaj Grka. Nove nevolje za Nigeriju. Ozlijedio se Taiwo, a umjesto njega na travnjaku je Echiejile.

49' - Odličan pokušaj Uchea iskosa, no loptu je krajnjim naporom ispod grede izabacio Tzorvas.

46' - Lagerback radi prvu izmjenu u sastavu Nigerije. Obasi je na terenu umjesto Odemwingiea.

Kraj prvog poluvremena. Grčka je posve zasluženo izjednačila sretnim pogotkom Salpingidisa. Prethodno je Nigerija došla u vodstvo preko Uchea, no ubrzo ostala sa igračem manje u polju.

PRVO POLUVRIJEME44' - Prvi gol za Grčku na Svjetskim prvenstvima. Na pogodak Salpingidisa - čekalo se 403 minute! Nakon isključenja Kaite, Grci su zagospodarili terenom i zasluženo izjednačili na 1:1, iako su kod pogotka imali i mnogo sreće jer se udarac grčkog napadača odbio od braniča Nigerije Harune.

41' - Nova velika prilika za Grke. Samaras je pucao nakon prekida, a s gol-linije spašava Haruna.

39' - Mat-pozicija za Grčku, no fantastično skida Eneyama. Traje sada veliki pritisak Rehagelove momčadi.

37' - Prva izmjena na utakmici. Grci u igru ubacuju Samarasa, a teren napušta Sokratis.

33' - Grci će gotovo sat vremena imati igrača više. Naime, Kaita je dobio crveni karton zbog udaranja nogom Torosidisa.

29' - Ništa se spektakularno nije dogodilo od pogotka Nigerijaca. Tek jedan pokušaj Karaogounisa, no lako je to zaustavio Eneyama.

19' - Sokratis je požutio nakon prekršaja. Prvi karton na utakmici.

16' - Nigerija vodi! Slobodnjak je izveo Uche i centrirao u 16-erac Grčke, na loptu je skočio buket igrača - no nitko ju nije pogodio i bubamara se zakoprcala u mreži Tzorvasa.

13' - Katsouranis je pokušao lobom s centra igrališta, no spreman je bio Eneyama.

6' - Oprezan početak, što je i očekivano za obje momčadi. No, u konačnici bod i jednima i drugima ne bi previše odgovarao.

1' - Počela je utakmica na Free State stadionu. Poraz za bilo koju momčad, značio bi i oproštaj od drugog kruga.

NAJAVA Grčka i Nigerija dvije su reprezentacije koje su u prvom kolu upisale poraze, te bi im novi kiks značio i oproštaj od plasmana u drugi krug. Grci, naši protivnici u predstojećim kvalifikacijama za EURO 2012., su s 2:0 poraženi od Južne Koreje , dok su Afrikanci s minimalnih 1:0 poraženi od Maradonine družine.

U prvom susretu skupine B, Argentina je upisala pobjedu nad Južnom Korejom (4:1), te su sa šest bodova Gaučosi već jednom nogom u osmini finala.