KRAJ: / Dinamo slomio Anderlecht golom Slepičke!

UEFA-in milodar vratio je Dinamo u igru za proljeće u Europi. Do tog cilja je samo jedan put - dvije pobjede u preostale dvije utakmice.

2.12.2009.
22:46

Bruxelles. Stadion Constant Vanden Stock. Gledatelja: 15.000. Sudac: Douglas McDonald (Škotska). Pomoćnici: William Conquer i Graham Chambers (oba Škotska).

Strijelac: 0:1 - Slepička (58).

ANDERLECHT: Proto - Gillet, Juhász, Deschacht (od 85. Kouyate), Mazuch - Biglia, Boussoufa, Legear (od 68. Suarez), Van Damme, Sare (od 72. De Sutter) - Lukaku.

DINAMO: Butina - Etto, Kovač, Lovren, Ibanez - Tomečak, Badelj, Vrdoljak, Sammir (od 82. Barbarić) - Mandžukić, Slepička (od 66. Papadopoulos).

KRAJ

93' - još jedna velika prilika za Dinamo. Badelj je išao sam prema vrataru Protu, no s vrha šesnaesterca je pucao točno u domaćeg golmana

92' - kakav promašaj Vrdoljaka za 2:0 i dostizanje minusa iz Maksimira. U nekim kombinacijama Modri bi mogli žaliti za ovom prilikom.

92' - trener Dinama je poslao i zadnju pričuvu na teren. Ušao je Chago, a izašao Tomečak.

91' - žuti karton i za vice-kapetana Anderlecht Van Dammea zbog žestokih prigovora na odluku pomoćnog suca.

90' - novi 'biser' Mandžukića. nepotrebni prekršaj na samom centru igrališta za koji je dobio zasluženi žuti karton.

85' - posljednja promjena u sastavu Anderlechta. Teren je napustio kapetan Deschacht, a ušao je Senegalac Kouyate.

82' - Jurčićev novi jocker za obranu minimalnog vodstva zove se Barbarić, koji je u igru ušao umjesto Sammira.

81' - zbog prekršaja na sredini terena i Milan Badelj je zaradio žuti karton.

79' - sudac McDonald javno je opomenuo domaćeg igrača Mazucha zbog starta na Mandžukiću.

76' - opasna akcija domaćina po desnoj strani. Suarez je pokušao ubaciti, lopta se odbila od bloka, preskočila Butinu, srećom i Lukakua, a pred praznom mrežom ju je izbio Etto.

72' - i druga izmjena kod Anderlechta. Teren je napustio Bacary Sare, a u igru je ušao De Sutter.

68' - odgovorio je i domaći trener koji je na travnjak poslao argentinskog napadača Matiasa Suareza, a iz igre je izašao Legear.

66' - prva izmjena na utakmici. Kruno Jurčić je povukao strijelca jedinog pogotka Slepičku, a u Dinamov napada ubacio iskusnog Grka Papadopoulosa.

58' - GOL!!!! sjajna akcija Dinama. Sammir je dugom loptu našao Tomečaka, koji je iz prve ubacio za natrčalog Slepičku. Češki napadač je ostao sam i glavom zakucao loptu u mrežu Anderlechta.

54' - Anderlecht je krenuo vrlo agresivno prema gostujućim vratima i Dinamo zasad nema pravi odgovor.

52' - opet opasni Lukaku, koji je šutirao iz prve lijevom nogom, ali je Butina obranio njegov pokušaj

46' - bez promjena u oba sastava na početku drugoga dijela

KRAJ POLUVREMENA

42' - brza akcija zagrebačkih nogometaša. Tomečak i Slepička su pripremili priliku za Mandžukića, čiji je udarac iskosa s desne strane ipak otišao pored vrata.

41' - požutio je i Luis Ibanez nakon prekršaja na Legearu.

37' - snažni napadač Lukaku bio je u stopostotnoj prilici, no pred noge mu se bacio Butina i glavom obranio njegov udarac.

35' - Anderlecht je opasno stisnuo Jurčićeve igrače i Dinamo trenutno proživljava teške trenutke na stadionu Constant Vanden Stock.

34' - nakon ubacivanja iz kuta najviši je bio Van Damme, čiji je udarac glavom 'liznuo' gredu i ipak otišao u gol-aut.

33' - najbolja prilika na utakmici! Gillet se 'prošetao' kroz Dinamovu obranu i krenuo sam prema Butini, koji je odlično obranio njegov udarac i izbio loptu u korner.

29' - korner za Anderlecht nakon što su gosti blokirali udarac Boussoufe, no Butina je boksanjem izbio loptu.

24' - Lukaku je pobjegao Lovrenu i uputio prvi ozbiljniji udarac prema Butini, koji ipak nije imao težak posao.

22' - duga lopta Ibaneza za Mandžukića, koji ju je odlično primirio i pokušao iz voleja, no njegov udarac se odbio od domaćeg igrača u drugi korner na utakmici, opet za Modre.

19' - oko 300-tinjak Bad Blue Boysa nisu zaboravili na Zdravka Mamića ni u Bruxellesu. Stadionom se orilo Mamiću, cigane, odlazi iz svetinje!

17' - prvi korner na utakmici imao je Dinamo, ali je Sammir loše izveo ubacivanje iz kuta.

15' - obećavajuću kontru Dinama prekinuo je Deschacht prekršajem nad Tomečakom. Sudac je izvukao žuti karton i pokazao ga kapetanu Anderlechtu.

8' - neoprezan i nepromišljeni start Sammira nad Gilletom i sudac McDonald je Dinamovom veznjaku odmah pokazao žuti karton.

5' - slobodan udarac za Dinamo nakon sjajnog prodora, ali i prekršaja nad Tomečakom. Izveo ga je Ibanez, ali je pucao jako i neprecizno.

3' - zagrebački je sastav ušao u dvoboj vrlo hrabro i često je pred domaćim šesnaestercem.

2'- odličan prodor i udarac Slepičke koji je prošao tik uz vratnicu.

1' - počeo je dvoboj u Bruxellesu, a početni udarac izveli su nogometaši Dinama.

Zagrebačkoj momčadi za drugi krug Europske lige igraju samo tri boda iz dvoboja s belgijskim predstavnikom. Stoga je trener Kruno Jurčić najavio 'otvoreni gard' u Bruxellesu, a u juriš na gol domaćina krenuo je s napadačkim tandemom Mandžukić - Slepička.

Kod Anderlechta neće biti strijelca iz prve utakmice, braniča Víctora Bernárdeza (koji je gromovitim udarcem svladao Butinu), kao ni argentinskog napadača Matíasa Suáreza. Njega će zamijeniti opasni 16-godišnjak Romelu Lukaku, koji je u 13 nastupa ove sezone zabio osam golova za belgijski sastav.