KRAJ: / Dinamo s igračem manje ostvario odličan rezultat!

Dinamo od 19 sati igra prvu utakmicu 3. pretkola Lige prvaka. Protivnik je nezgodan, ali ne i nepobjediv.

28.7.2010.
18:57

Tiraspol. Stadion Sheriffa. Sudac: Andrey Sasnitski (Bjelorusija). Strijelac: 0:1 - Sammir (3), 1:1 - Erokhin (35). Crveni karton: Barbarić (62). SHERIFF: Stoyanov, Volkov (Gheorghiev, 88), Tarkhnishvili, França (Fred, 32), Erokhin, Vranješ, Diedhiou (Nikolić, 67), Samardžić, Branković, Adamović. DINAMO: Butina, Ibanez, Mesarić, Calello, Etto, Sammir (Sivonjić, 85), Chago, Badelj (Dodo, 69), Barbarić, Slepička (Šimić, 64), Cufre.Kraj utakmice! Dinamo je ostvario povoljan rezultat na gostovanju u Tiraspolu. Modre je u vodstvo doveo Sammir u 3. minuti, da bi Erokhin izjednačio u 35. minuti nakon velike pogreške Butine.

DRUGO POLUVRIJEME90+2' - Slobodnjak Adamovića - Butina siguran.

90+1' - Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade. Žuti karton zaradio je Calello.

88' - Zadnja izmjena i u sastavu domaćina. Iz igre je izašao Volkov, a umjesto njega na terenu je Gheorghiev.

85' - Posljednja izmjena kod Modrih. Sammir izlazi iz igre, a posljednje minute utakmice dobio je Sivonjić.

82' - Dodo je probio u šesnaesterac Sheriffa i pao nakon kontakta s Brankovićem - sudac se nije odlučio pokazati na bijelu točku.

77' - Prekršaj na rubu kaznenog prostora na Dodi, žuti karton dobiva Tarkhnishvili. Ibanez je pokušao oštrim ubačajem, no spasio je to dobrim izletom Stoyanov.

74' - Volkov je tukao glavom s desetak metara, a Butina odbio preko grede. Nakon kornera ponovno velika gužva, ali se Dinamo na kraju uspješno obranio.

69' - Nova promjena u domaćem sastavu. Ušao je Nikolić umjesto Diedhioua. Promjena i kod Modrih - Dodo je u igri, a teren je napustio Badelj. U međuvremenu Sheriff je imao još jednu dobru prigodu, srećom udarac Brankovića završio je malo pokraj vrata.

64' - Šimić ulazi pokrpati obranu, dok igru napušta Slepička.

62' - Dinamo ostaje s desetoricom igrača! Drugi žutikarton u manje od deset minuta zaradio je Barbarić koji ostavlja svoju momčad na cjedilu.

53' - Barbarić je prvi igrač s opomenom u sastavu hrvatskog prvaka.

52' - Sjajan pokušaj Ibaneza iz slobodnjaka, Stoyanov paradom odbija u korner.

50' - Novi pokušaj domaćina, ovog puta preko Adamovića - Butina odbija u korner.

47' - Opasno je zaprijetio Diedhiou s 20-ak metara, no lopta je prohujala malo pokraj vratiju Dinama.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena. Nakon odličnog otvaranja i pogotka u 3. minuti, Dinamo se malo povukao i prepustio inicijativu domaćinima. U 36. minuti stigla je kazna kad je Erokhin zabio nakon velike pogreške Butine koji je izletio u prazno.

PRVO POLUVRIJEME43' - Domaćin je nakon pogotka još više pritisnuo Dinamo, no na sreću po hrvatskog prvaka - nema ozbiljnijih udaraca prema Butini.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

35' - Dobro je Zeko upozoravao da su njegovoj momčadi prekidi najveći problem. Ubačaj s 40-ak metara u šesnaesterac Dinama, Butina je prvo krenuo pa stao, pa na kraju ostao negdje izgubljen u prostoru. Nakon kratkog 'biljara' u petercu, loptu u mrežu zakucao je Erokhin.

32' - Domaćini već rade prvu izmjenu. Iz igre je izašao França, a umjesto njega na terenu je Fred.

29' - Erokhin je prvi igrač koji je zaradio žuti karton na utakmici.

25' - Ibanez opet prijeti iz slobodnjaka, no nema promjene rezultata.

19' - Velika greška Vranješa, koji je poklonio loptu Sammiru. Brazilac s ruba 16-erca tuče visoko preko gola.

15' - Pritisak domaćina. Nakon kornera, Butina je izletio u prazno, a udarac napadača Sheriffa završio je na gredi. Sreća je bila na strani Modrih.

7' - Ibanez prijeti iz slobodnjaka s 30-ak metara, lak plijen za Stoyanova.

6' - Domaćini uzvraćaju preko Volkova. Ubačaj s desne strane - srpski nogometaš je iz prve pucao preko grede.

3' - Duga lopta na lijevu stranu za Sammira, Brazilac se lakoćom riješio svog čuvara, došao na 7-8 metara od gola i onda špicom fenomenalno pogodio suprotne rašlje domaćeg vratara.

1' - Počela je utakmica u Tiraspolu. Dinamovo drugo ovogodišnje gostovanje u Europi.

NAJAVA arti-201007250165006Dinamo je na ispitu sezone. Gostovanje u Moldaviji moglo bi odrediti europsku sudbinu Zajecove škvadre. Ispadanje od Šerifa, koji je prepun internacionalaca, značio bi pravu katastrofu i kraj međunarodnih utakmica za ovu godinu.

No, prije svega treba vidjeti hoće li afera oko navodno namještenih utakmica zagrebačkog kluba ostaviti traga i na igračima.

arti-201007270427006Modri nemaju previše problema sa sastavom, iako su upitni Sivonjić i Mesarić, no ipak je za očekivati kako će barem jedan večeras nastupiti.

arti-201007200791006"Šerif je solidna momčad, fizički impozantna, mobilna. Ali, ni naše prednosti nisu male. Neka bude 1:0 za nas! Vjerujem da smo za toliko kvalitetniji", izjavio je Morales za Sportske.

Težak poraz od Luke Koper u uzvratu 2. pretkola

arti-201007280123006Podsjetimo, Dinamo je u posljednjoj europskoj utakmici izgubio na gostovanju u Sloveniji s 3:0, s tim da je do posljednjih minuta 'visio' i moglo se već tada dogoditi da Zagrepčani završe svoj europski san. Nadajmo se da će ovog puta biti bolje.