KRAJ: / Dinamo golom Bišćana napokon slomio Splićane!

Prvak Hrvatske na svom stadionu u Maksimiru u Superkupu dočekuje najvećeg rivala koji je na Šubićevcu osvojio Kup protiv Šibenika i na Poljud donio prvi trofej nakon pet godina.

17.7.2010.
22:56

Zagreb. Stadion u Maksimiru. Gledatelja: 10 000. Sudac: Draženko Kovačić (Križevci). Strijelci: Bišćan (77)

DINAMO: Butina, Etto, Šimić (od 46. Barbarić), Bišćan, Mesarić, Calello, Chago, Badelj (od 74. Ibanez), Sammir, Sivonjić, Dodo (od 87. Morales)

HAJDUK: Subašić, Režić (od 89. Tomasov), Buljat, Maloča, Strinić, Andrić, Ljubičić (od 32. Brkljača), Oremuš, Anas Sharbini, Čop Kraj utakmice! Dinamo je nakon sedam susreta s Hajdukom konačno upisao pobjedu i četvrti put osvojio Superkup!

90'+1Špaco povukao posljednji potez i u igru uveo Ahmada Sharbinija.

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

89'Tomasov zamijenio Režića.

88' Sammir je mogao riješiti utakmicu, no nakon dugog trka je vrlo loše pucao.

87'Morales je u igri zamijenio Dodu.

82' Požutio i Sammir nakon starta na Andriću.

81' Chago je u odličnu priliku izbacio Sivonjića kojeg je Strinić spriječio da uputi ozbiljniji udarac.

77' Dodo je imao odličnu priliku te je zaobišao vratara Subašića, no Maloča je u posljednji trenutak izbio loptu u korner. No upravo iz tog prekida je Bišćan glavom zabio za 1:0!

74' Zajec je iz igre izvadio Badelja, a uveo Ibaneza.

72' Chago je isprobao udarac iz daljine, bez uspjeha.

68' Buljat je imao dobru priliku, no Butina je opet bio spreman i izbio loptu u korner.

67' Prvi žuti karton za Dinamo. Dobio ga je Dodo zbog grubog starta na Brkljači.

64' Sammir je 'okrenuo' Andrića i nabacio u šesnaesterac, no Režić je 'očistio' opasnost ispred Dode i izbio loptu u korner.

59' Badelj gurnuo odličnu loptu Sivonjiću, no napadač Dinama je bio u zaleđu.

56' Sammir iz slobodnog udarca pokušao nabaciti u šesnaesterac, no prebacio je sve svoje suigrače i lopta je otišla u gol-aut.

53' Zakuhalo se na travnjaku, zakačili su se Sammir i Brkljača, no Kovačić ih je pomirio.

50' Dinamo je imao slobodan udarac, no izveo ga je nevjerojatno traljavo i izgubio loptu.

Počeo je nastavak utakmice, a Velimir Zajec je u svlačionici ostavio Šimića, a u igru uveo Barbarića.

Kraj prvog poluvremena!

45' Hajduk zamalo došao do vodstva. Nakon kornera lopta je došla do Oremuša koji je pogodio stativu, a situaciju 'očistio' Bišćan.

38' Sharbini je na lijevoj strani 'okrenuo' Dinamovu obranu i ubacio nisku loptu u peterac, no Režić ju je poslao daleko iznad vrata

35' Odlična šansa Hajduka. Sharbini je dobio odličnu loptu u prostor i izišao sam pred Butinu, no Dinamov golman je sjajnom reakcijom spasio svoja vrata.

Čim je ušao u igru Brkljača je dobio opomenu zbog prigovora sucu nakon prekršaja za Dinamo.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

32' Prva izmjena i tu u redovima gostujuće momčadi. Sudar s Andrićem je bio prežestok i Ljubičić je morao napustiti travnjak. U igri je umjesto njega Brkljača.

31'Čop je po desnoj strani pobjegao Šimiću i pokušao gurnuti loptu u peterac, no Butina ju kupi ispred Ibričića.

29'Maloča u posljednji trenutak ušao u blok Dodi koji je oklijevao s udarcem.

28' Sivonjić se nakon auta probio po lijevoj strani i pucao pokraj svojih čuvara, no lopta je otišla pokraj gola.

26' Sharbini je pokušao pogoditi Dinamov gol iz 'zoološkog vrta'. Naravno, bez uspjeha.

23'Ibričić iz slobodnog udarca puca pokraj lijeve Butinine vratnice.

20' Nakon sudara Andrića i Ljubičića do lopte je došao Sammir, koji je s nekih 20 metara pucao pokraj vrata.

18' Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Režić zbog oštrog starta.

Navijači su se dobro pripremili za prvi susret najvećih hrvatskih klubova. Bad Blue Boysi i Torcida vode žestoki, srećom samo verbalni rat.

12' Prva prilika za Hajduk. Anas Sharbini je ušao u obranu domaćina i s nekih 20 metara isprobao udarac, no Butina je na mjestu.

7' Badelj došao do lopte na vrhu protivničkog šesnaesterca, no nije se najbolje snašao i prilika odlazi u nepovrat. Odmah nakon toga puca Calello, ali lopta odlazi preko gola.

5' Dinamo je agresivnije otvorio susret, dok njegovi, logično, brojniji navijači bučnim navijanjem 'guraju' svoje ljubimce.

4'Badelj ubacio s desne strane, golman Hajduka Subašić izbio loptu u korner nakon kojeg nije bilo opasnost za njegova vrata.

1' Susret je počeo. Igrači ispituju snage na terenu, navijači na tribinama.

U Maksimiru se po vrlo toplom i teškom vremenu za igru skupilo oko pet tisuća navijača koji još pristižu na stadion. Očekuje se početak utakmice.

NAJAVADinamo je na kraju prošle sezone peti put zaredom osvojio naslov prvaka, no s gorkim okusom jer je u četiri susreta s Hajdukom upisao poraznu statistiku – dva remija bez golova i dva poraza, uz tek jedan postignuti pogodak.

arti-201007170168006Bivši trener ModrihKruno Jurčić nije našao rješenje za Hajduk, može li Velimir Zajec koji je izjavio da je ovo za njega samo revijalna utakmica, ali da svakako želi upisati pobjedu.

Podjećamo, dva dana uoči Superkupa Dinamo je ostao bez napadača Marija Mandžukića koji je potpisao ugovor s Wolfsburgom.