KRAJ: / Brazil torpedirao Čile, slijedi četvrtfinale s Nizozemcima!

Dvoboj Brazila i Čilea bit će prvi pravi južnoamerički dvoboj u osmini finala. Dvije su to reprezentacije koje se dobro poznaju i kod kojih nema većih iznenađenja.

28.6.2010.
22:27

Johannesburg. Stadion Ellis Park. Sudac: Howard Webb (Engleska). Strijelci: 1:0 - Juan (34), 2:0 - Fabiano (38), 3:0 - Robinho (59). BRAZIL: Julio Cesar - Bastos, Juan, Lucio, Maicon - Ramires, Silva, Alves - Kaka (Kleberson, 81) - Robinho (Gilberto, 85), Fabiano (Nilmar, 76). ČILE: Bravo - Fuentes, Jara, Contreras (Tello, 46), Isla (Millar, 62) - Beausejour, Carmona, Vidal - Gonzalez (Valdivia, 46), Suazo, Sanchez. Kraj utakmice! Brazil je sasvim zasluženo slavio s visokih 3:0, iako je i Čile imao svojih prilika. Carioce su ovom pobjedom izborili četvrtfinalni dvoboj s Nizozemskom.

90' - Ponovno je Valdivia bio u poziciji za postići počasni pogodak, no ni ovog puta nije pogodio okvir gola s ruba 16-erca.

85' - I Brazilci su obavili posljednje dvije izmjene. U igri su Gilberto i Kleberson, a izašli su Kaka i Robinho.

80' - Millar je novi opomenuti igrač u sastavu Čilea.

76' - Prva izmjena kod Brazila. Nilmar je ušao umjesto Fabiana.

75' - Prijeti i Čile - Suazo se sjajno oslobodio Lucia i s desetak metara pucao u prvi kut, no Cesar je spasio i odbio u korner.

74' - Bravo je zaustavio odličan pokušaj Robinha iskosa i tako spasio Čile još teže katastrofe.

72' - Ramires je zaradio opomenu zbog prekršaja.

68' - Zbog prekršaja na Fabianu, žuti karton dobio je Fuentes.

66' - Dobra prigoda za smanjenje rezultata, snažno je tukao Valdivia s ruba 16-erca, no lopta je za desetak centimetara otišla iznad grede.

62' - Posljednja izmjena kod Čilea. U igri je Millar, a teren je napustio Isla.

59' - Još jedna u nizu dobrih brazilskih akcija, veliki dio posla napravio je Ramires, dodao do Robinha koji s ruba 16-erca pogađa za svoj prvi gol na SP-u.

57' - Čile i dalje napada, no svi se njihovi pokušaji slamaju na 30-ak metara, nakon čega obično slijedi brza brazilska kontra. Jednu takvu upropastio je Kaka lošim dodavanjem za Robinha.

47' - Prvi karton u nastavku utakmice zaradio je reprezentativac Čilea Vidal.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Dvije izmjene kod Čilea - u igri su Valdivia i Tello, a u svlačionici su ostali Contreras i Gonzalez.

Kraj prvog poluvremena! Prvih pola sata za zaborav, no ipak se pred kraj prvog dijela bude Brazilci koji s dva brza pogotka dolaze do visoke prednosti koja im kako sada stvari stoje - garantira mjesto u četvrtfinalu.

NAJAVA38' - Nisu se Čileanci pošteno ni snašli nakon primljenog prvog pogotka, a već su i drugi put morali po loptu u mrežu. Nakon sjajne akcije, Fabiano je izašao oči u oči s Bravom, lakoćom ga zaobišao i pogodio praznu mrežu.

34' - Korner je izveo Maicon, a najviši u petercu Čilea bio je Juan, koji rutinirano pogađa za vodstvo Brazila. Konačno gol nakon loših 30-ak minuta utakmice.

30' - Prvi karton na utakmici nakon pola sata igre zaradio je Kaka.

28' - Sporna situacija u 16-ercu Čilea, pao je Lucio, no sudac je dosudio samo korner za Brazilce.

21' - Dalekometni pokušaj Jare, no otišlo je to daleko od brazilskih vrata.

13' - Suazo prijeti na drugoj strani, no lako je to ukrotio Julio Cesar.

9' - Nova prijetnja Brazila. Dobro je tukao Silva s 25 metara, a još bolje obranio Bravo. Pokušao je i Kaka - bez uspjeha.

5' - Početne minute pripale su Čileu, koji strpljivo plete oko brazilskog 16-erca. No u jednom trenutku lopta je izgubljena, te su Brazilci brzom transformacijom izašli u kontru - na rubu kaznenog udarca bio je Fabiano koji reagira poput kakvog niželigaškog napadača i šalje loptu daleko od vrata.

1' - Počela je utakmica. Čileu je pripao prvi napad nakon kojeg je izboren samo korner.

Nakon nizozemskog proboja u četvrtfinale, protivnika Oranja doznat ćemo nakon dvoboja Brazila i Čilea. Mnogi su kladioničari diljem svijeta već unaprijed upisali Cariocama plasman među osam, no ovo SP već je pokazalo kako može biti pogubno za papirnate favorite.

Čileancima će na ruku ići i mali detalj, naime dva puta kad je Brazil igrao na datum 28. lipnja - nikad nije pobijedio (1950., 1994.)! Nadaju se Čileanci da će tako biti i ovog puta.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT