KRAJ: / Argentina popila četiri komada, moćna Njemačka gazi dalje!

Dvoboj Argentine i Njemačke mnogi smatraju zapravo finalom prije samog finala. Obje reprezentacije igraju odličan nogomet i zapravo su dvije momčadi koje su najviše pokazale na ovom SP-u.

3.7.2010.
17:52

Cape Town. Stadion Green Point. Sudac: Ravshan Irmatov (Uzbekistan). Strijelac: 0:1 - Muller (3), 0:2 - Klose (68), 0:3 - Friedrich (74), 0:4 - Klose (89). ARGENTINA (4-3-3): Romero - Heinze, Burdisso, Demichelis, Otamendi (Pastore, 70) - Di Maria (Aguero, 75), Mascherano, M. Rodriguez - Tevez, Messi, Higuain. NJEMAČKA (4-2-3-1): Neuer - Boatneng (Jansen, 72), Friedrich, Mertesacker, Lahm - Khedira (Kroos, 77), Schweinsteiger - Podolski, Ozil, Muller (Trochowski, 84) - Klose.Kraj utakmice! Njemačka je razbila Argentinu i posve zasluženo izborila polufinale. Nisu ovo bili Gaučosi koje smo gledali čitavo SP, a Elf je odigrao još jednu briljantnu utakmicu.

DRUGO POLUVRIJEME89' - Još jedna sjajna kontra Nijemaca koju je majstorski završio Klose i potpuno osramotio Argentince!

77' - Još dvije izmjene. Kod Nijemaca je ušao Kroos umjesto Khedire, a kod Argentine Kun Aguero umjesto Di Marie.

74' - Gotovo je! Njemačka je novim golom potvrdila plasman u polufinale. Sve je napravio Schweinsteiger, koji je napravio dar-mar u obrani Argentine i poslužio Freidricha za 0:3!

72' - Promjena u oba sastava. Kod Elfa je ušao Jansen umjesto Boatenga, a kod Gaučosa Pastore umjesto Otamendija.

68' - Novi gol za Nijemce! Podolski je sjajno probio u 16-erac, vratio usamljenom Kloseu koji doslovce s gol-linije pogađa za 0:2! Njemačka je jednom nogom u polufinalu!

55' - Gaučosi izgledaju bolje u nastavku, ali i dalje nema konkretnijeg i opasnijeg udarca prema vratima Neuera.

49' - Početni pritisak Argentinaca. Sjajan udarac Di Marie, koji je pucao s ruba 16-erca malo pokraj njemačkih vrata.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u oba satava.

Kraj prvog poluvremena. Njemačka sasvim zasluženo vodi pogotkom Mullera iz treće minute. Argentina je u prvih 45 minuta pokazala jako, jako malo.

PRVO POLUVRIJEME44' - Nova prilika za Elf. Muller je bio u sjajnoj poziciji, no u posljednji trenutak blokirala ga je argentinska obrana i od svega samo korner za Njemačku.

41' - Pokušaj Ozila s 20-ak metara, odlazi to visoko preko gola.

39' - Uzvraćaju Nijemci preko Podolskog koji tuče s ruba 16-erca, no na njegovu nesreću lopta odlazi malo pored lijeve vratnice.

35' - Argentina se budi. Higuain je imao dobru šansu, no njegov udarac ponovno je zaustavio vratar Elfa. Strijelac Muller je zaradio žuti karton zbog igranja rukom.

33' - Prvi udarac Gaučosa u okvir gola. Tukao je Di Maria, a lakoćom zaustavio Neuer.

31' - Jedna od rijetkih prilika Južnoamerikanaca. Messi je tukao iz slobodnjaka s 20-ak metara, no otišlo je to daleko od njemačkih vrata.

24' - Velika prilika za Nijemce. Klose je odbio sjajnu povratnu loptu u 16-ercu, no sa desetak metara pucao je preko gola.

19' - Nijemci i dalje kontroliraju utakmicu. Argentina još uvijek nije stvorila ni jednu priliku ispred Neuera.

11' - Nervoza uzima danak. Prvi karton kod Gaučosa zaradio je Otamendi zbog prekršaja na Friedrichu.

9' - Elf je i dalje bolja momčad na otvaranju utakmice. Dobru priliku je imao i Schweinstieger, no Romero je zaustavio njegov udarac. Argentina djeluje izgubljeno.

3' - Gol za Njemačku! Kakav početak utakmice - Schweinstieger je ubacio iz prekida, a Muller glavom zakucao loptu iza Romera. Start iz snova za Elf!

1' - Počela je utakmica u Cape Townu!

NAJAVA Obje reprezentacije pokazale su odličan nogomet na SP-u. Nijemci su međutim upisali jedan poraz za razliku od Argentinaca. Elf je u 2. kolu natjecanja po skupinama izgubio od Srbije s 1:0, no taj poraz ih nije ozbiljnije uzdrmao u namjeri da odu do samog kraja.

Susret Gaučosa i Elfa - dvoboj je starih rivala, a među njime nema previše nepoznanica. Oba izbornika za četvrtfinalni meč na raspolganju imaju sve igrače.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT