KRAJ: / Poker u mreži Australaca, potpuna katastrofa Klokana!

Trostruki svjetski prvaci Nijemci večeras će protiv Australije pokušati doći do svog prvog trijumfa na SP-u u Južnoj Africi.

13.6.2010.
21:56

Skupina D Durban. Stadion Moses Mabhida. Sudac: Marco Rodriguez (Meksiko). Strijelci: 1:0 - Podolski (8), 2:0 - Klose (26), 3:0 - Muller (68), 4:0 - Cacau (70). Crveni karton: Cahill (56). NJEMAČKA: Neuer - Badstuber, Mertesacker, Friedrich, Lahm - Khedira, Schweinsteiger - Ozil (Gomez, 74), Podolski (Marin, 80), Muller - Klose (Cacau, 68). AUSTRALIJA: Schwarzer - Chipperfield, Neill, Moore, Wilkshire - Grella (Holman, 46), Valeri - Garcia (Rukavytsya, 64), Culina, Emerton (Jedinak, 74)- Cahill. Statistika utakmice: Udarci: 16 - 8 U okvir: 10 - 2 Korneri: 4 - 7 Prekršaji: 10 - 19 Posjed lopte (%): 55 - 45 Kraj utakmice! Njemačka je sjajnom igrom posve razbila Australiju koja je posljednjih pola sata igrala sa igračem manje. Po dva pogotka u svakom poluvremenu za veliko slavlje Elfa.

DRUGO POLUVRIJEME90+2' - Cacau je zaradio žuti karton zbog simuliranja.

84' - Pokušali su Australci do počasnog pogotka - tukao je Rukavytsya, obranio Neuer.

80' - Marin ulazi u igru, a teren napušta strijelac prvog pogotka Podolski.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

74' - Gomez je ušao umjesto Ozila, a kod Australaca je u igri Jedinak umjesto Emertona.

70' - Novu odličnu akciju Nijemaca završio je Cacau i povisio na 4:0! Australci izgledaju kao razbijena vojska i pitanje je koliko će komada do kraja utakmice odsjesti u njihovoj mreži.

68' - Novi pogodak u mreži Australaca. Ovog puta bio je precizan Muller. Bilo je samo pitanje vremena kad će se opet zatresti mreža Schwarzera. Ušao je Cacau umjesto Klosea.

66' - Nova velika šansa Elfa, Klose neprecizan iz blizine.

64' - Nova izmjena kod Australaca. Rukavytsya je ušao umjesto Garcije.

61' - Redaju se šanse Nijemaca. Udarac Podolskog - opet zaustavlja Schwarzer.

60' - Teški trenuci za Australiju. Brojačno jači Nijemci rade im pravi show u obrani. Klose nije uspio pogoditi praznu mrežu.

59' - Nova prilika za Ozila - brani Schwarzer. Opomenu je dobio i Valeri zbog prigovroa.

56' - Klokani su ostali s deset igrača. Cahill je s dvije noge pomeo Schweinsteigera i zaradio isključenje. Australija je na velikim mukama!

54' - Odlična kombinacija Elfa koju je Muller završio udarcem sa ruba 16-erca - malo iznad vrata Schwarzera.

51' - Nešto bolja Australija u nastavku. Tukao je Holman sa 20-ak metara, no nije pogodio okvir njemačkog gola.

48' - Tražili su Australci najstrožu kaznu - lopta je u ruku pogodila Mertesackera, no meksički sudac nije se oglasio.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Australci su obavili prvu izmjenu. Na terenu je Holman umjesto Grelle.

Kraj prvog poluvremena. Sjajna predstava Njemačke, koja je nakon prvih 45. minuta mogla i uvjerljvije voditi. No i 2:0 zasigurno veseli sve navijače Elfa.

PRVO POLUVRIJEME40' - Redaju se prilike ispred australskog gola. Opet je Ozil bio u šansi, zaobišao je vratara no dao si je predug for i prilika za 3:0 otišla je u nepovrat.

30' - Umalo novi pogodak Nijemaca. Sve je sjajno napravio Ozil, prebacio vratara, no s gol-linije očistio je Moore i spasio svoju momčad od potpune katastrofe. Njemačka igra sjajno!

26' - Klose zabija za 2:0! Nakon što je njemački napadač loše reagirao dvije minute ranije, ovog puta bio je nemilosrdan prema Australcima. Lahm je ubacio, a Klose glavom prevario istrčalog Schwarzera.

24' - Klose promašuje zicer za 2:0! Još jedanput su Nijemci izigrali Klokane, no napadač Elfa se nije dobro snašao i tukao je pored gola iz izgledne situacije. Moore je nakon akcije zbog prigovora dobio žuti karton.

22' - Sjajna šansa za Elf. Muller je opet probio desnu stranu, a Podolski za trenutak za kasnio na centaršut.

15' - Culina je uzvratio na drugoj strani, no australski reprezentativac nije bio precizan s 20-ak metara.

12' - Prvi karton na utakmici dobio je Nijemac Ozil.

10' - Nakon nesigurnosti u prvih nekoliko minuta, Nijemci su zaigrali odlično i vrlo brzo stvorili nekoliko prilika za gol, od kojih su jednu i realizirali.

8' - Pogodak Nijemaca. Sjajno se probio Muller i vratio povratnu loptu za Podolskog - koji sjajno tuče iz prve i buši vratara Schwarzera. Nema golmana na svijetu koji bi zaustavio ovakav 'top' njemačkog reprezentativca.

7' - Dobar početak utakmice. Uzvraćaju Nijemci preko Klosea, no Schwarzer odlično brani.

3' - Nakon kornera, Australci su dva puta bili u odličnoj šansi za pogodak, no dva puta je dobro regirao Lahm i spasio njemačku od ranog pogotka. Velika sreća za Elf!

1' - Počele je utakmica u Drubanu. Prva akcija Nijemaca zaustavljena je zbog zaleđa.

arti-201006090732006Nakon pobjede Gane nad Srbijom i Nijemci će pokušati ostvariti isto protiv čvrste reprezentacije Australije. Naravno, Klokani se neće unaprijed predati, a mogao bi to biti vrlo borben meč, s obzirom da oba sastavu imaju čvrstinu i trkačku moć.

Ipak, Elf je favorit i sve osim njihove pobjede bilo bi iznenađenje. Australci će ipak, prije svega, u dvobojima sa Srbijom i Ganom odlučivati o svojoj sudbini na jugu Afrike.