KOŠARKA: / Knicksi smanjili vodstvo Pacersa

U trećoj utakmici finala Istoka, New York je kod kuće slavio protiv Indiane 98:95.

30.5.2000.
1:20

Iako s "bolnicom na kraju grada", ozlijeđenim Ewingom i prije dvoboja, te Cambyem, koji je parket napustio početkom druge četvrtine, Knicksi su pobijedili i bez pravog centra te smanjili ukupan omjer na 2:1 za Pacerse.

New York je predvodio Latrell Sprewell s 32 postignuta poena
i 8 ostvarenih skokova. Allanom Houstonom zaustavio se na učinku od 28 poena. U tvrdom i neizvjesnom ogledu nakon prve dvije četvrtine gosti su vodili 42:41. U trećoj dionici Knicki su stvorili prednost od sedam ponena (71:64), te premda je Indiana u posljednjih 12 minuta slavila s 31:27, uspjeli su sačuvati prednost. Ubojitom dvojcu Sprewell - Houston s 14 poena i 9 asistencija pridružio se Charlie Ward, a Larry Johnson dodao je 14 koševa. Neigranje njujorških "nebodera" iskoristio je Rik Smits, koji je u prvom poluvremenu ubacio 21 koš, no u nastavku su ga ukočili Chris Dudley (2 koša i 4 skoka) i Kurt Thomas ( 4 poena i 4 skoka), te je do kraja dvoboja Nizozemac postigao tek 4 poena. Vođa gostiju Reggie Miller ubacio je 19, a Jalen Rose 26 poena.

Četvrta utakmica na rasporedu je u ponedjeljak u New Yorku.