KOŠARKA: / 8. All Star susret košarkašima Sjevera

U tradicionalnoj revijalnoj utakmici između košarkaša Sjevera i Juga uspješniji su bili "sjevernjaci" svladavši svoje protivnike 118:108.

29.12.2000.
1:04

Čakovec je bio domaćin 8. susreta najboljih selekcija Sjevera i Juga. U ležernoj atmosferi viđena je dopadljiva, i na momente neobavezna, košarka u kojoj su malo više umješnosti pokazali igrači Sjevera.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u maloj prednosti bili su "sjevernjaci" (54:50), a takav razvoj situacije nastavio se i u drugom dijelu susreta. Ključnu prednost izabranici trenera Nevena Spahije stekli su u posljednjoj četvrtini utakmice. Kod rezultata 90:89 košarkaši Sjevera rade odlučujuću seriju 9:0 i tu je pobjednik bio riješen.

Najkorisniji igrač ove revije bio je Josip Sesar, koji je ubacio 30 koševa, uz 60 posto šuta iz igre. Dobru igru pružili su i njegovi suigrači Gordan Giriček sa 17 poena, Boris Gnjidić iz Done sa 16 poena, 4 skoka i 3 osvojene lopte, te Matej Mamić s 14 poena, 6 skokova i 4 osvojene lopte. Kod selekcije Juga najbolji su bili Darko Krunić, košarkaš Zadra, s 23 poena i Andrija Žižić, igrač Splita, s, također, 23 koša, ali i 6 skokova. Amerikanac Land dodao je 16, a Riječanin Marijan Mance 13 poena.

Košarkaš Sava Osiguranja iz Rijeke, Marijan Mance, bio je i najbolji u natjecanju u zakucavanju s 34 boda, dok je najprecizniji "tricaš" bio košarkaš Zadra Ivica Marić s 11 poena.

Ova utakmica ponudila je najbolje što možemo vidjeti na hrvatskim košarkaškim terenima, a i izbornik Aleksandar Petrović, koji je bio prisutan u Čakovcu, mogao je dobiti uvid u formu potencijalnih reprezentativnih kandidata.