Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Imaju plan /

U Splitu sve više Covid pacijenata u bolnici: 'Dob bolesnika koji se hospitaliziraju je 13 godina manja'

U Splitu, u kojem je epidemija u novom zamahu, liječi se najviše ljudi na respiratoru - njih 19

VOYO logo
VOYO logo

Bolnice se sve brže pune Covid pozitivnima kojih je danas 677 novih, na respiratoru je ukupno 46 najtežih slučajeva.  

S četvrtim valom korone borit ćemo se po novom planu - a to je bez jedinstvene Covid bolnice u Dubravi jer sve druge trebaju osigurati posebne odjele s dovoljno mjesta za porast broja oboljelih.

U Splitu, u kojem je epidemija u novom zamahu, liječi se najviše ljudi na respiratoru - njih 19, a u bolnici kažu da zabrinjava to što se dobna granica teže oboljelih znatno snizila. 

"Sve je više mlađih osoba i sve je manje onih koji su imali komorbiditete kao što je to bilo u prvom valu i dob bolesnika koji se hospitaliziraju je 13 godina manja. Radimo sve po planu, bili smo se pripremili za ovu situaciju. Nastupila je nešto ranije nego što smo očekivali, ali kažem postojali su određeni planovi pa se ravnamo. Znamo točno koji odjeli će biti zauzeti bolesnicima s covidom, koje osoblje, opreme imamo prema tome radit ćemo najbolje moguće", kaže ravnatelj KBC-a Split, Julije Meštrović.

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike