Katastrofa u obrani: Petoligaš svladao Hajduk!

Poklepović je protiv Omladinca na teren poslao kombiniranu momčad, u kojoj su ipak bila jaka imena, poput Ahmada Sharbinija, Tomasova, Brkljače, Vejića, Trebotića i vratara Radoševića.

10.8.2010.
23:57

Ugledni prvoligaš s Poljuda nastupio je na Memorijalnom turniru prof. Slavena Jurića u Vranjicu i nije se dobro proveo u dvoboju s članom Prve županijske nogometne lige.

Kombiniranu momčad Hajduka, sastavljenu od prvotimaca koji su u dosadašnjem dijelu sezone igrali manje te juniora, iznenađujuće je svladao domaći Omladinac rezultatom 3:1.

Stanko Poklepović je koristio usluge iskusnih internacionalaca (Ahmad Sharbini, Brkljača), bivših reprezentativaca (Vejić, Tomasov) i sada već standardnih prvotimaca (Trebotić, Radošević, Jonjić), no domaći mladići znali su iskoristiti veliki 'propuh' u obrani Hajduka iako su gosti iz Splita prvi došli do gola.

U četvrtoj minuti je Tomasov na vrhu šesnaesterca primirio jednu dubinsku loptu i uputio udarac koji je bio neobranjiv za vratara Omladinca. Domaćini su uzvratili samo četiri minute kasnije, kada je Zagorčić glavom pogodio mrežu pored usnule obrane Hajduka.

Sredinom prvog poluvremena Omladinac je prešao u vodstvo pogotkom iz slobodnjaka koji je izveo Nerlović, da bi dvije minute kasnije konačan rezultat potvrdio Čavar, koji je glavom poentirao pored ponovno zbunjene obrane Bijelih, javlja DalmacijaNEWS.

Špaco je pokušao spasiti ugled Hajduka, na poluvremenu je napravio brojne izmjene, no Omladinac je uspio sačuvati dva pogotka prednosti i upisati veliku pobjedu.