Katastrofa svjetskih prvaka, skupinu završili kao zadnji!

U skupini F bi rasplet mogao biti senzacionalan, ukoliko svjetski prvaci Talijani ne uspiju proći Slovake.

24.6.2010.
17:55

Johannesburg. Stadion Ellis Park. Sudac: Howard Webb (Engleska).

Strijelac: 1:0 - Vittek (25), 2:0 - Vittek (73), 2:1 - Di Natale (81), 3:1 - Kopunek (89), 3:2 - Quagliarella (90+2).

SLOVAČKA: Mucha - Pekarik, Skrtel, Durica, Zabavnik - Hamsik, Strba, Kucka, Stoch - Vittek (Šestak, 90+2)- Jendrisek (Petras, 90+4).

ITALIJA: Marchetti - Criscito (Maggio, 46), Chiellini, Cannavaro, Zambrotta - Gattuso (Quagliarella, 46), De Rossi, Montolivo (Pirlo, 57) - Pepe, Di Natale, Iaquinta. KRAJ UTAKMICE! Kakva završnica u Johannesburgu. Slovačka je slavila s 3:2 i ostvarila plasman u osminu finala, dok su Talijani skupinu završili kao posljednji. Čak je ispred njih i Novi Zeland koji nije poražen na ovom SP-u!

DRUGO POLUVRIJEME90+6' - Sjajnu šansu za izjednačenje imao je Pepe - no samo šest sedam metara pucao je pored slovačkih vrata.

90+4' - Slovaci rade posljednje dvije izmjene. U igri su Šestak i Petras, a teren su napustili Vittek i Jendrišek.

90+2' - Talijani se ne predaju. Quagliarella je zabio za 3:2 i vratio novu nadu Azzurrima.

89' - Tek što je ušao Kopunek je zabio za 3:1. Veliko slavlje za Slovake!

87' - Prva izmjena kod Slovaka. Štrba napušta igru, a na terenu je Kopunek.

85' - Talijanima je poništen pogodak zbog zaleđa. Klupa Azzurra je već slavila izjednačenje.

81' - Di Natale je zabio nakon što je Mucha obranio udarac Quagliarelle. Nakon pogotka došlo je do velike gužve nakon kojeg su kartone zaradili Mucha i Quagliarella.

76' - Sve je veća nervoza kod Talijana. Kartone su u manje od 10 minuta dobili Chiellini i Pepe.

73' - Nakon niza prilika na obje strane - ponovno su zabili Slovaci. Nakon kornera najbolje se snašao Vittek i zabio svoj drugi gol na utakmici. Slovačku još malo dijeli od osmine finala!

62' - Sve su opasniji Talijani. Di Natale je dobro pucao s 20 metara, no na vratima Slovaka je vrlo dobri Mucha.

57' - U igru je ušao čovjek u kojeg sada Talijani polažu sve nade. Andrea Pirlo je na terenu umjesto Montoliva.

56' - Kakva prilika Talijana! Maggio je odlično podvalio za Di Natalea, no napadač Azzurra sa samo desetak metara pucao je katastrofalno pored gola.

50' - Prvi pokušaj Azzurra u nastavku, no pokušaj Iaquinte završio je pored vrata. Novu opomenu kod Slovaka zaradio je Pekarik.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Talijani rade dvije izmjene: ušli su Maggio i Quagliarella, a izašli Gattuso i Criscito.

KRAJ 1. POLUVREMENA - Slovačka igra odlično, dok Talijani i dalje djeluju potpuno izgubljeno. Ovakvim raspletom - Slovaci bi u osminu finala išli kao drugi, dok bi svjetski prvaci završili posljednji u skupini, čak i iza Novog Zelanda.

PRVO POLUVRIJEME45+2' - Opasno je zaprijetio Kučka, no udarac je za dlaku promašio vrata Marchettija - umalo 2:0 za Slovačku!

40' - Kod Slovaka je požutio i Vittek. Nakon prekida umalo autogol - Škrtel je glavom za svega nekoliko centimetara prebacio svoja vrata. Nakon kornera glavom je pokušao Cheillini, no zaustavio je to Mucha.

35' - Slovaci prijete i drugim golom! Štrba je opalio sa gotovo 30 metara a Marchetti krajnjim naporom odbio u korner.

32' - Cannavaro je zaradio opomenu kod Talijana, koji su još uvijek u šoku zbog vodstva Slovačke.

25' - Vittek je dobio odličnu loptu u sredini, prošao do ruba talijanskog 16-erca i svladao Marchettija pogodivši donji lijevi kut. Talijani su u potpunom šoku!

16' - Štrba je zbog prekršaja zaradio prvi žuti karton na utakmici.

14' - Još jedan dobar nalet Slovaka, no u posljednji trenutak spašava talijanski čuvar mreže.

13' - Zabavnik je pokušao udarcem iz daljine, no udarac je završio iznad vrata Marchettija. Slovaci nešto bolji u početnim minutama.

6' - Velika prilika za Slovačku. Hamšik se našao usamljen na 10-ak metara, no umjesto u okvir - poslao je loptu pored talijanskih vrata.

1' - Počele su i posljednje utakmice u skupini C. Meč odluke za svjetskog prvaka Italiju. Di Natale je odmah zaprijetio na početku, ali nije pogodio vrata Slovaka.

NAJAVA arti-201006240046006Nitko nije očekivao da će Talijani nakon dva kola imati samo dva boda, od kojih je jedan stigao protiv autsajdera Novog Zelanda. Pa čak i u ovakvoj situaciji, Azzurri šalju svijetu poruke tipa: "Zar vi mislite da ćemo mi, kao svjetski prvaci, ispasti u skupini?! Ma dajte, molim vas!". Polokwane. Stadion Peter Mokaba. Sudac: Yuichi Nishimura (Japan).

PARAGVAJ: Villar - Caniza, J. Caceres, Da Silva, Morel - Riveros, V. Caceres, Vera - Santa Cruz, Valdez, Cardozo.

NOVI ZELAND: Paston - Bertos, Reid, Nelsen, Smith, Lochhead - Killen, Elliott, Vicelich, Smeltz - Fallon.

KRAJ 1. POLUVREMENA - I dalje nema pogodaka, iako je Paragvaj opasno prijetio prema vratima Novog Zelanda. Južnoamerikanci bi s ovakvim raspletom ostali vodeći u skupini. arti-201006200228006Toliko su Lippijevi nogometaši uvjereni u prolaz Slovačke, ali i skupine F, u kojem sve reprezentacije još imaju izglede za osminu finala. Čak i Novi Zeland koji bi eventualnom pobjedom nad Paragvajom napravio najveće čudo u povijesti svjetskih prvenstava.

U najkomotnijoj situaciji su Paragvajci, koji imaju četiri boda i Novozelanđanine za protivnike. Iako, pokazale su prethodne utakmice, ništa nije sigurno kada su u pitanju Kiwiji. Nakon 90 minuta, sve je moguće, čak i pad svjetskih prvaka.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT