oduševljen predsjednicom /

Karamarko: 'Veselim se sastanku, nadam se da će se pojaviti i Milanović'

Image
Foto: Kristina Stedul Fabac/PIXSELL

Karamarko će se s Grabar-Kitarović sastati na Pantovčaku u utorak u 10 sati, a očekuje da će razgovarati "o situaciji u Hrvatskoj"

10.4.2015.
14:03
Kristina Stedul Fabac/PIXSELL
VOYO logo

Predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko potvrdio je u petak da će se s veseljem odazvati pozivu predsjednice Republike Kolinde Grabar-Kitarović na razgovor o stanju u zemlji te izrazio nadu da će poziv na sastanak prihvatiti i čelnik SDP-a Zoran Milanović kojem je također upućen.

"Veselim se sastanku s predsjednicom. Smatram da je svoj mandat počela agilno, angažirano i da smo napokon dobili predsjednicu koja se zanima za stvarne probleme države, a ne o svom rejtingu", rekao je Karamarko novinarima koj su ga čekali ispred središnjice HDZ-a na zagrebačkom Trgu žrtava fašizma.

Karamarko će se s Grabar-Kitarović sastati na Pantovčaku u utorak u 10 sati, a očekuje da će razgovarati "o situaciji u Hrvatskoj".

"Pretpostavljam da će je zanimati i što mi radimo po planu našeg programa", dodao je čelnik HDZ-a odgovarajući na novinarska pitanja po izlasku iz stranačke središnjice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Uz Karamarka, poziv na odvojeni sastanak u utorak upućen je i Milanoviću, a u idućim danima uslijedit će pozivi i svim ostalim čelnicima parlamentarnih stranaka.

Karamarko smatra kako bi bilo dobro da se svi odazovu. "Neke stvari su važnije od dnevnopolitičkih prepirki, a to je dosta loše stanje u gospodarstvu, loš život ljudi i veliki broj iseljenih ljudi, što doista brine", rekao je.

Izrazio je nadu i želju da se sastanku odazove i čelnik SDP-a. Novinari su ga, naime, pitali kakva bi poruka bila ako Milanović odbije doći na Pantovčak.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Nadam se i volio bih da se pojavi. U konačnici odgovoran je za situaciju u državi i mislim da mora s predsjednicom podijeliti neka svoja iskustva i zabrinutost", rekao je Karamarko.

Dodao je da će HDZ i dalje kritizirati vladajuće, ali da isto tako žele da Hrvatska izađe iz krize. "Nažalost, moram reći da s njima, ovakvima kakvi jesu, ne možemo izaći iz i krize, ali bilo bi dobro da se oporavimo", zaključio je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
savrseni kandidatkinje
NOVE EPIZODE OD PONEDJELJKA DO ČETVRTKA
VOYO logo
Još iz rubrike