Kaos u derbiju Serie A

Gradski derbi u kojem je Roma svladala Lazio obilježili su navijački neredi. Na ulicama Rima zabilježeno je nekoliko tučnjava, a policija je huligane smirivala suzavcem.

7.12.2009.
12:13

U derbiju 15. kola talijanskog prvenstva Roma je na stadionu Olimpicu pobijedila Lazio 1:0, a pogodak odluke je u 79. minuti postigao Marco Cassetti na asistenciju Mirka Vučinića.

Kapetan Francesco Totti i suigrači su posljednje dvije minute utakmice igrali bez isključenog Čileanca Davida Pizarra, no Lazio nije uspio iskoristiti igrača više.

Talijanska je policija uhitila dva navijača Rome i pet Lazija koji su bacali predmete na policajce prije početka gradskog derbija u nedjelju na stadionu Olimpico.

ANSA je u ponedjeljak objavila da je uhićen i stjuard koji se tijekom utakmice sukobio s policajcem koji ga je pokušao spriječiti u vrijeđanju navijača Rome. Još su dva navijača uhićena jer su nosili pirotehnička sredstva i jer su vrijeđali policajca.

Utakmica je bila prekinuta na pet minuta jer su huligani zapalili pirotehnička sredstva koja su uspjela unijeti na stadion unatoč kontroli.

Sudac Nicola Rizzoli je prekinuo utakmicu u 14. minuti susreta i nastavio ju je kada su eksplozije završile. No do kraja utakmice čule se još eksplozija.Treba reći da je rimski derbi, kao i nekoliko prethodnih, ostao u sjeni divljanja navijača. Policija je imala pune ruke posla tijekom cijelog dana. Zabilježeno je nekoliko navijačkih tučnjava na ulicama Vječnog grada, ali i ispred stadiona.

Policija je čak morala upotrijebiti suzavac kako bi smirila huligane, no vruće je bilo i na samom Olimpicu. Sudac Nicola Rizzoli je prvo poluvrijeme prekinuo na čak 14 minuta zbog 'problema' s navijačima i njihovom upotrebom pirotehničkih sredstava.

arti-200912060137006Spomenimo da je u ranije odigranim susretima 15. kola Palermo na stadionu Renzo Barbera pobijedio Cagliari 2:1, a prvi pogodak za pobjednički sastav postigao je hrvatski napadač Igor Budan.

Na ljestvici vodi Inter (35) ispred Milana (31) i Juventusa (30). Roma je pobjedom u derbiju skočila na šesto mjesto sa 24 boda, dok je Lazio blizu opasne zone – 16. mjesto sa 13 bodova.