Kako je Messi rasturio Stuttgart

Barcelona je sve dvojbe oko putinika u četvrtfinale Lige prvaka riješila nakon samo dvadesetak minuta. Ponovno je blistao Argentinac Lionel Messi koji je zabio dva prekrasna pogotka.

18.3.2010.
0:53

Stadion Camp Nou, Sudac: Hamer (Luk)

Strijelci:1:0 - Messi (14), 2:0 - Pedro (22), 3:0 - Messi (60), 4:0 - Bojan (90).

Barcelona:V. Valdes, D. Alves, Pique, Puyol, Maxwell, Xavi, Busquets, Iniesta, Messi, Henry, Pedro.

Stuttgart:Lehmann, Celozzi, Tasci, Delpierre, Molinaro, Träsch, Khedira, Gebhart, Kuzmanović, Hleb, Cacau.

Ukupan rezultat:Barcelona - Stuttgart 5:1 arti-201003140296006Španjolski prvak dočekao je Nijemce sa pozitvnim rezultatom uoči uzvratnog dvoboja na Nou Campu. Podsjetimo, u prvom susretu u Stuttgartu bilo je 1:1.

No, činjenica da i utakmica bez golova vodi Barçu u čevrtfinale Lige prvaka, naravno, nije natjerala Pepa Guardiolu da pred svojim izvede defenzivni sastav. Upravo suprotno, Španjolci su kao i u većini slučajeva bili izrazito napadački orijentirani.

arti-201003160749006Na prvi pogodak se nije dugo čekalo. Gosti su izgubili jednu loptu na sredini terena, a Lionel Messi je pretrčao 30-ak metara i sa vrha šesnaesterca pospremio loptu pod prečku Jensa Lehmanna. Stuttgart je izdržao svega 14 minuta.

Potvrda Barceloninog prolaza stigla je samo osam minuta kasnije kada je na 2:0 iz blizine povisio Pedro, a odlično ga je s krila poslužio Toure.

arti-201003130003006Nakon visokog vodstva domaćina, njemački sastav se potpuno slomio. No i domaćini su malo smanjili gas pa je do kraja prvog dijela tempo malo pao i nije više bilo većih uzbuđenja.

Drugo poluvrijeme je započelo inicijativom domaćina, ali osim jedne prilike Pedra nije bilo većih opasnosti po vrata Lehmanna.

Točno nakon sat vremena igre Nou Camp je ponovno eksplodirao. Sjajna akcija domaćih nogometaša u kojoj je na koncu Alves progirao Messija petom, a Argenitnac ponovno prevario gostujućeg vratara sa ruba kaznenog prostora.

arti-201003100774006Nakon trećeg gola Barçe i gosti su malo živnuli, pa je do kraja bilo uzbuđenja na obje strane. Mogli su domaćini u potpunosti nokautirati Nijemce, šansi je bilo 'mali milijun', no tek je Bojan Krkić ma isteku 90. minute zabio za konačnih 4:0.

Nakon 180 minuta okršaja ovih dviju momčadi, Katalonci su u potpunosti opravdali ulogu favorita i sa uvjerljivih 5:1 plasirali se među osam najboljih momčadi Lige prvaka.

Stadion Chaban-Delmas, Sudac: Benquerença (Por)

Strijelci:1:0 - Gourcuff (5), 1:1 - Mitroglou (65), 2:1 - Chamakh (88).

Bordeaux:Carrasso, Chalmé, Planus, Ciani, Trémoulinas, Fernando, Sané, Plašil, Gourcuff, Wendel, Chamakh.

Olympiakos:Nikopolidis, Torosidis, A. Papadopoulos, Mellberg, R. Bravo, Stoltidis, Ledesma, Maresca, Lua Lua, Mitroglou, Datolo.

Ukupan rezultat:Bordeaux - Olympiakos 3:1 U drugom dvoboju Bordeaux je ugostio Olympiakos, a Francuzi su uoči uzvrata imali minimalnu prednost od 1:0.

Krenulo je na najbolji mogući način za Žirondince. Gourcuff je nakon samo pet minuta iz slobodnjaka pogodio za 1:0 i doveo domaćine u vodstvo.

Untaoč još nekoliko dobrih prilika napadača Bordeauxa, rezultat se do isteka prvih 45. minuta više nije mjenjao.

arti-201003090770006Nakon 15 minuta drugog poluvremena - nova nevolja za goste. Zbog dva žuta kartona igru je morao napustiti Derbyshire. U tim trenucima činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno. No, nakon samo osam minuta stvari su se drastično preokrenule.

Najprije je Mitroglou u 65. izjednačio na 1:1 za desetoricom, da bi dvije minute kasnije domaćin ostao bez kapetana Diarre. Grcima je tada igrala bilo kakva pobjeda za prolaz.

Domaći trener je tada mudro zatvorio prilaze svojim vratima, i prepustio gostima inicijativu. U jeku grčkih napada sijevnula je kontra Bordeauxa koju je novim pogotkom okončao Chamakh i dvije minute prije kraja potvrdio prolaz svoje momčadi.

Nakon posljednja dva uzvratna ogleda osmine finala Lige prvaka poznato je svih osam momčadi koje su izborile plasman u četvrtfinale elitnog natjecanja Starog kontinenta. To su Barcelona, Manchester United, Arsenal, Inter, Bayern, Lyon, Bordeaux i CSKA. Ždrijeb parova četvrtfinala Lige prvaka održat će se u petak, 19. ožujka.

Rezultati osmine finala:

BARCELONA - Stuttgart 4:0 (1:1) BORDEAUX - Olympiakos 2:1 (1:0) Sevilla - CSKA MOSKVA 1:2 (1:1) Chelsea - INTER 0:1 (1:2) ARSENAL - Porto 5:0 (1:2) Fiorentina - BAYERN 3:2 (1:2) Real Madrid - LYON 1:1 (0:1) MANCHESTER UNITED - Milan 4:0 (3:2) U zagradama su rezultati prvih susreta.