Dok su se Beatlesi 1961. tek mukotrpno probijali na glazbenoj sceni, velika želja bio im je nastup u Londonu. Mladići koji su Ťgažamať u Hamburgu u Njemačkoj i neprekidnim nastupima u Liverpoolu Ťispekli zanatť do krajnjih granica nisu se htjeli zadovoljiti statusom provincijske atrakcije i (opravdano) su vjerovali da su stvoreni i za veće domete. Mladi promoter Sam Leachy također je vjerovao u njih, i pokušao im je zakazati nastup u metropoli.
Međutim, tamo je bio dočekan posprdno. ŤU Londonu ima 5000 rock-grupa. Što će nam nekakvi gubitnici iz Liverpoola?ť Ne predajući se, Leach je zakazao koncert 9. prosinca 1961., a Beatlesi su pristali održati koncert u dvorani Palais u Aldershotu, poznatom vojnom središtu na tridesetak kilometara od Londona, pošto im je obećano da će ih tamo gledati londonski promoteri.
No, cijeli događaj se prometnuo u potpunu katastrofu. Kad su nakon cjelonoćnog puta (prethodnu noć svirali su u jednom od svojih uobičajenih mjesta u Liverpoolu) stigli, ispostavilo se da je dvorana zapravo bivše vojno sklonište od bombardiranja i da ih čeka publika od samo osmero ljudi! Zbunjeni Sam je ustanovio da oglas u novinama, koji je platio 100 funti, uopće nije izišao, te je očajnički krenuo po okolnim pubovima, skupljajući ljude, čime je broj slušatelja podigao na 18.
Razočarani Beatlesi odlučili su se barem dobro zafrkavati. Namjerno su svirali falš, ubacivali su improvizirane stihove u pjesme, a u jednom trenutku su John i Paul sišli sa scene, obukli kapute i počeli plesati foxtrot među publikom. Nakon svog repertoara od rock'n'roll klasika dečki su prešli čak i na mornarske popjevke, i Ťkoncertť pred 18 zbunjenih ljudi - prvi i jedini nastup Ťliverpoolskih bubať pred tako malom publikom - potrajao je tri i pol sata. Cijela zarada bila je mizernih 12 funti, a glazbenici su svoju tugu utopili u četiri gajbe piva, no bili su toliko bučni da su susjedi pozvali policiju, koja ih je zatekla kako igraju nogomet loptama za bingo u praznoj dvorani. Pokušaj da se snađu u noćnom životu Londona završio je neslavno ? nakon improvizirane Ťsvirkeť u jednom pubu, morali su provaliti na zatvorenu benzinsku pumpu da natoče gorivo za povratak. Ostavili su poruku ŤBeatlesi su bili ovdjeť, koja tada nikom nije ništa značila. Nekoliko tjedana kasnije potpisali su ugovor s menadžerom Brianom Epsteinom, umjesto Petea Besta uzeli novog bubnjara Ringa Starra, snimili prvi single ŤLove Me Doť i počeli lavinu beatlemanije koja će od njih načiniti najpopularniju rock-grupu svijeta. Pitanje je samo što je o njihovu uspjehu mislilo onih osamnaest zbunjenih gledatelja iz prosinca 1961...