Ekipa Teruhiko Wakayame u centru Riken za biologiju razvoja, klonirala je ukupno 598 miševa tijekom tog pokusa koji je počeo prije sedam godina.
"To je daleko najmasovnije kloniranje nekog sisavca", naglasio je Wakayama, prenosi AFP. Primjenom naših saznanja, masovna reprodukcija vrijednih životinja postaje moguća čak i nakon smrti životinje od koje se krenulo, rekao je.
On je spomenuo mogućnost kloniranja izdašne krave muzare ili neke životinje posebno ukusnog mesa. Wakayama je objasnio da je ubrzao do sada sporu uspješnost sustava kloniranja i povećao broj mogućih uzastopnih reprodukcija.
Klonirani miševi njihove ekipe imaju normale biološke karakteristike, žive jednako dugo kao i obični miševi i imaju uobičajene reproduktivne sposobnosti, inzistirao je Wakayama.
Japanski znanstvenici su utvrdili neke anomalije kod klonova, kao što je veća posteljica, ali one nisu poremetile život miševa i anomalije se nisu intenzivirale daljnjim kloniranjima. "Nastavit ćemo taj pokus do kraja", dodao je Wakayama. Želim ići do točke kada ću moći reći da možemo nastaviti lanac u beskraj.