Pogledajte kako su Irci razveselili naciju!

Irci su u prvoj prijateljskoj utakmici uoči EURA u Dublinu pobijedili reprezentaciju BiH s 1:0. Pobjednički gol postigao je Shane Long u 78. minuti utakmice.

26.5.2012.
18:18

Prvi protivnik Vatrenih na EURU je odigrao loše prvo poluvrijeme, no u drugom se trgnuo i na kraju slavio golom napadača West Bromwich Albiona Shanea Longa koji je glavom zatresao mrežu i razveselio naciju.

Reprezentacija BiH je odmah na početku dvoboja preuzela inicijativu na Aviva stadionu te su njezini igrači stvorili nekoliko prilika, ali nisu bili precizni.

Domaćin je velikih problema imao u veznom redu koji nije funkcionirao najbolje, a u 23. minuti je McClean prošao po lijevoj strani i pronašao Gibsona koji je pucao pokraj gola. Nakon što Irci u pola sata igre nisu stvorili niti jednu izgledniju priliku, izbornik Trapattoni nije mogao sakriti zabrinutost, a njegovi su igrači u 44. minuti stvorili prvu pravu akciju.

Keane je sjajno asistirao Duffu, no Jahić je uspio zaustaviti njegov udarac.

Irci su puno bolje ušli u nastavak te već u 47. minuti zatresli vratnicu (McGeady). U 57. je Pjanić sjajno pucao iz slobodnog udarca, ali je golman Westwood bio siguran na svojim vratima.

McGeady je u 73. minuti sjajno ubacio, a Walters glavom zatresao prečku, da bi pet minuta kasnije stadion 'eksplodirao' nakon pogotka Longa.

Dvije minute prije kraja utakmice je Alispahić imao dobru priliku i pucao pokraj golam, dok je u posljednjoj minuti Begović sjajno obranio udarac Andrewsa i spriječio Irce da pobijede s 2:0.

Hrvatski suparnici 10. lipnja u Poznanu igrali su u sljedećem sastavu: Westwood – O'Dea, Dunne, Ward, McShane – Duff, Gibson, Whelan, McClean – Doyle, Keane (još su igrali: Andrews, McGeady, Long, Walters, St Ledger, Kelly).