KRAJ: /

Tragikomična obrana upropastila pobjedu

Hrvatska u Oslu je odigrala 1:1 protiv Norveške, a posljednja provjera pred odlazak na EURO mora brinuti stručni stožer naše reprezentacije.

2.6.2012.
14:50

NORVEŠKA: Jarstein (od 46. Pettersen) - Jenssen, Hangeland, Demidov (od 46. Madsen), J.A. Riise - Elyounuoussi, Henriksen (od 71. Grindheim), Tettey (od 73. Berisha), Pedersen, Huseklepp - Braaten

HRVATSKA: Pletikosa - Vida, Šimunić, Schildenfeld, Strinić (od 46. Pranjić) - Srna, Dujmović (od 46. Vukojević), Rakitić, Perišić (od 63. Kranjčar) - Jelavić (od 46. Olić (od 71. Iličević)), Mandžukić (od 63. Eduardo).

STRIJELCI: 0:1 Eduardo (79.), 1:1 Elyounuoussi (90.)

Luka Modrić ipak će propustiti utakmicu protiv Norvežana zbog malaksalosti. Nije ništa strašno, barem nas tako uvjeravaju iz tabora naše reprezentacije.

"Nema nikakve drame oko Luke. Bit će sigurno spreman za utakmicu s Irskom. Sve ovo što činimo isključivo je prevencija", rekao je liječnik reprezentacije Jurica Rakić.

KRAJ! GOTOVA JE UTAKMICA!

Konačnih 1:1 jest i najrealniji ishod. Hrvatska igrom nije zaslužila pobjedu, a izbornika Bilića moraju brinuti brojni problemi u igri naše reprezentacije

90'+2 GOL! 1:1 Vida je nepotrebno skrivio korner. Promašio je loptu. Kod ubačaja iz kuta Elyounoussi je glavom loptu skrenuo u mrežu.

90'- Igrat će se sudačka nadoknada od dvije minute. Opet naša obrana 'pliva' i opet Pletikosa spašava.

88'- Norvežani pokušavaju preskakanjem igre, ali Hrvatska je dobro postavljena. Teško će tako do prilike.

82'- Žuti karton za Vukojevića. Søderlund će odigrati koju minutu, izašao je Huseklepp. Srna je iz slobodnjaka uspio pogoditi najgornji vrh tribina. I to je moguće.

79'- GOOOL! Srna je ubacio, a Eduardo glavom zabio! Hrvatska vodi 1:0. Šteta što ovo nije kvalifikacijska utakmica, gdje je samo rezultat bitan, jer igrom pred EURO ne možemo mirno spavati.

73'- Još jedna izmjena. Berisha umjesto Tetteya. Brojne promjene samo su razvodnile utakmicu, novi igrači nisu donijeli previše dobroga. Zasad.

71'- Iličević je ušao umjesto Olića, a kod Norveške isto izmjena. Grindheim je novo ime, izašao je Henriksen.

68'- Gore ne može. Rezultat nije bitan, igra je i dalje očajna, a Ivica Olić morao je napustiti igru. Držao se za zadnju ložu i nakon samo 21 minute napustio travnjak. Hrvatska igra s igračem manje, sve dok ne uđe novi igrač.

63'- Kraj za Mandžukića i Perišića, Bilić je ubacio Eduarda i Kranjčara. Možda oni pokrenu uspavanu Hrvatsku.

61'-Perišić je čak i bio u nekakvoj šansi, petljao je s loptom na 20ak metara od norveškog gola, ali stigao je Riise i oduzeo mu lotpu.

60'- Ako Slaven Bilić se igra skrivača pred EURO, onda to radi fantastično! Hrvatska u prvih sat vremena izgleda očajno. Nema igre, nema prilika, nema ničega.

55'- Opet zicer za Norvešku! Šimunić i Pranjić su se nonšalantno poigravali, potonji je vraćao loptu Pletikosi. Huseklepp je stigao prije našeg golmana, ali i očajno pucao.

53'- Srna je zaradio još jedan nepotreban žuti karton. Nek se ispucaju prije EURA...

51'- Braaten je bio s loptom u kaznenom prostoru, ali tri naša igrača su ga okružila i blokirala njegov šut.

47'- Sjajna prigoda za Hrvatsku. Mandžukić je fantastično opalio iz koljena, a Pettersen je spektakularno obranio.

46' - Brojne su izmjene na početku nastavka. Kod domaćina više nema Demidova i Jarsteina, ušli su Pettersen i Madsen. Kod Hrvatske su izašli Jelavić, Strinić i Dujmović, a ušli Vukojević, Pranjić i Olić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Prvih 45 minuta Hrvatska je odigrala iznimno loše, bez prave prilike. Godinama nismo vidjeli ovako loše Vatrene. Irci, Španjolci i Talijani mogu mirno spavati s ovakvom Hrvatskom. Igra ne može biti lošija!

45'- Žuti karton i za Braatena. Pokušao je odglumiti jedanaesterac. Sudac nije nasjeo.

42'- Hrvatska igra presporo, vezni red se ne može nametnuti domaćinu i gurnuti upotrebljivu loptu napadačima. Jelavić je zaradio i žuti karton, zbog prigovora. Potpuno nepotrebno.

36'- Norvežani traže jedanaesterac. Pucao je Riise, a njeg šut je na rubu kaznenog prostora blokirao Raktić. Lopta ga je pogodila u ruku, sudac je opet mogao pokazati na bijelu točku, ali srećom po našu reprezentaciju ništa nije svirao.

34'- Pletikosa je spasio Hrvatsku! Konačno nešto se dogodilo, nažalost pred našim golom. Ispala je obrana, ostao je Henriksen sam na pet metara od našeg gola, ali Pletikosa je fantastično reagirao i spasio čisti pogodak.

32'-Strinić je povlačio Husekleppa, Riise je tako dobio prigodu ubaciti iz skraćenog kornera, ali ništa zanimljivog se ne događa niti iz prekida.

27'-Strinić je ostao sam na lijevoj strani i ubacio, ali na glavu suparničkom igraču. Jedna od rijetkih prilika naših...

23'- Polovica prvog dijela je iza nas, nismo vidjeli ništa spektakularno od naše reprezentacije. Hrvatska može i mora bolje.

20'- Šansa za domaće! Braaten je ostao sam ispred Pletikose i pucao iz okreta. Vida se bacio i uklizao, lopta ga je pogodila i u ruku. Sudac nije ništa svirao. Kiks naše obrane, koja je zaspala na par sekundi.

18'-Slaven Bilić je na zagrijavanje poslao Ivu Iličevića. Malo prerano, imamo li razloga za brigu? Nije se valjda netko ozlijedio... Perišić je pao u kaznenom prostoru, ali niti govora o jedanaestercu.

15'- Šansa za Hrvatsku! Perišić je gurnuo za Jelavića, ali naš napadač je promašio loptu na pet metara od norveškog gola! Najbolja prilika dosad.

13'- Prvi korner na utakmici, posljednji je igrao Strinić. Riise je ubacio u petarac, ali ravno u ruke Pletikosi. U protunapadu Hrvatska je izborila prekšaj na 30 metara s lijeve strane.

10'-Mandžukić je lijepo spustio loptu za Jelavića koji je pucao iz prve s 20ak metara. Iznimno loše, jer je lopta odletjela u aut, a ne prema golu.

7'- Usporen početak, tipično početno ispitivanje snage. Norvežani se brane s 10 igrača iza lopte.

4'-Darijo Srna je ostao ležati na centru nakon duela s Jenssenom. Dobio je udarac u koljeno, a kasnije je Norvežanin i pao na našeg kapetana Ne izgleda najbolje, ali Srna će uspjeti nastaviti utakmicu.

1'- Krenula je utakmica na Ullevaalu. Tribine nisu pretjerano ispunjene. Hrvatska očito nije mamac za norvešku publiku.

Delegacija HNS-a u sastavu Zorislav Srebrić, Zoran Cvrk, Nikša Martinac i Maja Bajrić imala je obavezni "UEFA Team Meeting" sa sucima, delegatima i delegacijom Norveške u 11 sati, a momčad i stožer u 12 sati proveli su 30 minuta u šetnji Oslom.

Bili su u samom centru grada, koji je subotom pun ljudi, uz prisustvo nešto hrvatskih navijača i Hrvata koji tu žive. Tako je bilo prigoda i za zajedničko fotografiranje, skupljanje autograma, uz brojne lijepe želje za večeras i za Europsko prvenstvo.

Stanje Luke Modrića nešto je bolje, a kako je iż stožera više puta naglašeno da ga se neće izlagati ni najmanjem riziku, postoji mogućnost da Modrić ipak neće konkurirati za provjeru protiv Norvežana. Situacija je otvorena, a odluku će donijeti izbornik i stručni stožer tijekom poslijepodneva.

Ostaje vidjeti koga u tom slučaju izbornik Bilić vidi kao alternaciju najboljem hrvatskom igraču na centralnoj poziciji veznog reda. Svi su ostali igrači zdravi i s nestrpljenjem iščekuju susret. Očekuje se nekoliko stotina hrvatskih navijača od koji su neki Vatrene bodrili i tijekom treninga u petak.

specijal-201104110410004-EURO 2012 specijal-201102150360004-Hrvatska nogometna reprezentacija