Hrvatski dragulj hara Belgijom

Čak četiri hrvatska nogometaša upisala su se u strijelce u susretima 2. kola doigravanja belgijskog prvenstva.

1.4.2010.
15:13

Ivan Perišić sjajnim je igrama postao nezamjenjiva karika u Club Bruggeu. Dokazao je to mladi reprezentativac i u domaćoj pobjedi protiv Kortrijka zabivši prva dva pogotka, te asistencijom za konačnih 3:0. Leon Benko nastupio je za goste posljednjih desetak minuta.

Odlični su bili i Tomo Šokota i Ivan Leko u ljepotici kola u kojoj je Lokeren 5:3 slavio protiv Cercle Bruggea. Šokota je svojoj momčadi pomogao golom za 4:2 u 76. minuti, dok je Leko potvrdio pobjedu zgoditkom u sudačkoj nadoknadi.

Strijelac je bio i Antun Dunković. Dvadesetosmogodišnji veznjak zabio je u gostujućoj 2:0 pobjedi Mechelena protiv Westerloa.

Konačan učinak hrvatskih nogometaša je i sjajan: pet utakmica – pet golova! Posebno vesele igre mladog Perišića, koji sve češće pokazuje raskoš svog talenta i bio bi grijeh ne pozvati ga u A selekciju.