Hrvatski gastarbajteri bez milosti poharali Zagreb!

Košarkaši Cibone upisali su i drugi poraz na otvaranju Eurolige i to ponajviše zahvaljujući hrvatskoj trojci Spahija - Ukić - Tomas.

28.10.2010.
22:55

arti-201010250993006Cibona se sjajno držala protiv daleko iskusnije turske momčadi koju vodi bivši hrvatski izbornik Neven Spahija i u čijim redovima igraju dvojica hrvatskih reprezentativaca Marko Tomas i Roko Leni Ukić. Fener je dugo lomio 'vukove' i nažalost na koncu ih je uspio slomiti. Premda je pobjeda vrlo lako mogla otići i na Ciboninu stranu.

arti-201010060724006Turci su tijekom utakmice u dva navrata imali po devet koševa prednosti, no u posljednje četiri minute ušli su s dva koša prednosti (63:61), dok je na ulazu u zadnju minutu Fener imao tri koša viška (69:66). Rok Stipčević je 54 sekunde prije kraja utakmice smanjio na 68:69, no Kinsley je potom realizirao dva slobodna bacanja za 71:68. Cibona je 30 sekundi prije kraja imala napad, no Tomislav Zubčić je izgubio loptu, a potom je Onan realizirao jedno bacanje za 72:68.

Kada je Rok Stipčević deset sekundi prije kraja promašio tricu priči je bio kraj. Mirsad Tukcan je zaključio utakmicu realiziravši jedno slobodno bacanje za konačnih 73:68.

arti-201009080942006Cibonu su predvodili Leon Radošević sa 16 koševa, prvi strijelac Eurolige i NLB lige Bojan Bogdanović je dodao 15 koševa, dok su Rok Stipčević i Drago Pašalić ubacili po 12 koševa. Fenerbahče su do pobjede predvodili Tarence Kinsley sa 17 koševa, Ukić je ubacio 14, a Tomas 7 koševa.

Ciboni je to bio drugi poraz, a Feneru druga pobjeda nakon što je u prvom kolu slavio protiv Lietuvos Rytasa.