RADNA NEDJELJA NA HVARU /

Bivši šef HEP-a Frane Barbarić započeo s rušenjem bespravno izgrađene vile. Sada ga ni kiša ne zaustavlja

Podsjetimo, Općinski sud u Splitu odbio je njegovu žalbu na rješenje Državnog inspektorata za rušenje početkom prosinca. Barbarić se, inače, oglušio na nekoliko rješenja i nije platio tri novčane kazne u iznosu od gotovo 30 tisuća eura

10.12.2023.
14:46
VOYO logo

Frane Barbarić, sada već bivši predsjednik uprave HEP-a, kao što je i najavio, počeo je s uklanjanjem bespravne vile na Hvaru, doznaje Danas.hr.

Image
'TAJ DRUGI BAR IMA POJMA' /

Čačić nije štedio Barbarića: 'On je bio pravnik trećeg ranga, nitko nije znao da postoji...'

Image
'TAJ DRUGI BAR IMA POJMA' /

Čačić nije štedio Barbarića: 'On je bio pravnik trećeg ranga, nitko nije znao da postoji...'

U tijeku su tek pripremne radnje, demontiraju se prozori i vrata, a radnici su na lokaciji unatoč kiši.

Podsjetimo, Općinski sud u Splitu odbio je njegovu žalbu na rješenje Državnog inspektorata za rušenje početkom prosinca. Barbarić se, inače, oglušio na nekoliko rješenja i nije platio tri novčane kazne u iznosu od gotovo 30 tisuća eura.

Također, Općinsko državno odvjetništvo u Splitu je 1. prosinca 2023., podiglo optužnicu protiv Barbarića (1966.) zbog počinjenja kaznenog djela protupravne gradnje. Nakon toga je podnio ostavku na mjestu šefa HEP-a.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

POGLEDAJTE VIDEO: Filipović otkrio: 'Prema informacijama koje imam, Barbarić će ostati raditi u HEP-u'

Nadzorni odbor HEP-a prihvatio je njegovu ostavku . Na mjesto vršitelja dužnosti dolazi Vice Oršulić koji bi na toj poziciji trebao provesti šest mjeseci, a onda slijedi javni natječaj na kojem će se izabrati novi predsjednik Uprave HEP-a.

No, fotelja u HEP-u nije sve što je Barbarić izgubio. naime, sad se spekulira bi mogao ostati i bez svog položaj unutar HDZ-a. Naime, od ponedjeljka, kažu, Barbarić niti formalno više neće imati nikakav ozbiljniji utjecaj ni u HDZ-u te će mu potencijalno i zamrznuti članstvo.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
ksw
NE PROPUSTI 21. VELJAČE!
VOYO logo
Još iz rubrike
Image
KORAK BLIŽE MIRU? /

Amerikanci i Ukrajinci blizu dogovora? Washington želi rudna bogatstva