Hrvati rasturali diljem Europe

Hrvatski nogometaši proteklog vikenda odigrali su zapažene uloge u svojim klubovima.

22.3.2010.
9:20

arti-201003200178006Niko Kranjčar zabio je odlučujući pogodak na gostovanju Tottenhama kod Stoke Cityja. Niko je odlično reagirao kada je u 77. minuti majstorski zakucao loptu u mrežu domaćeg vratara za 2:1 i pobjedu Spursa.

U istom dvoboju nastupili su i Luka Modrić i Vedran Ćorluka. Luka je iznudio isključenje Whiteheada na isteku prvog poluvremena, dok se Čarli sukobio sa suigračem Benoitom Assou-Ekottom.

arti-201003210189006Ivan Rakitić zabio je s bijele točke za vodstvo Schalkea od 2:1 na gostovanju u Hamburgu. No, do kraja se momčad Mladena Petrića spasila i izvukla bod.

arti-201003200211006Darijo Srna zabio je prekrasan pogodak iz slobodnjaka za 2:0 na gostovanju kod Zorje Lugansk. Kapetanu Šahtara bio je to prvi pogodak u ovoj sezoni.

Također je još jedan hrvatski reprezentativac zabio ovog vikenda. Nikica Jelavić spasio je svoj Rapid zabivši na gostovanju kod Sturma. Nikica je glavom iz blizine pogodio za 1:1 sedam minuta prije kraja utakmice. Prethodno je domaćine u vodstvo doveo nekadašnji Hajdukovac Klemen Lavrič.

Naši igrači bili su raspucani i u Češkoj. Lovre Vulin i Andrej Kerić zabili su oba pogotka u domaćem porazu Libereca od Bohemiansa.

U Grčkoj je zabio Davor Kukec. Nekadašnji član Intera iz Zaprešića postigao je svoj prvi pogodak za Panionios i spasio bod svoje momčadi u srazu sa Arisom.

U Belgiji su, na dvoboju Germinala i Club Bruggea, dvojica hrvatskih nogometaša postigla pogotke za svoje momčadi. Tomislav Mikulić je zabio za izjednačenje Germinala na 1:1, dok je Ivan Perišić ponovno doveo Brugge u vodstvo pogotkom u 59. minuti. Utakmica je završila visokom pobjedom gostiju od 4:1.