Hajduk se izvukao, Subašić skinuo bombu Ibaneza!

Hajduk nakon subotnjeg prvenstvenog poraza od Lokomotive ponovno stiže u Maksimir, ali na noge Dinamu. Za Splićane je ovo utakmica sezone.

24.3.2010.
18:52

Prva utakmica polufinala Kupa Stadion Maksimir. Gledatelja oko 12.000 Sudac: Igor Križarić (Čakovec)

DINAMO:Butina, Ibanez, Kovač, Barbarić, Etto, Morales (Tomečak, 46), Badelj, Vrdoljak (Antolić, 82), Sammir, Mandžukić, Slepička (Primorac, 65).

HAJDUK:Subašić, Maloča, J. Buljat, Pandža, Strinić, Skoko, Andrić (Ljubičić, 88), Rubil, An. Sharbini (Oremuš, 65), Tomasov, Ibričić (Vukušić, 90+2).Drugo poluvrijeme:

Nakon prvih 90 minuta dvoboja, Splićani su ostali neporaženi na Maksimiru. Imali su i jedni i dugi svoje prilike no pogodaka nije bilo.

90+4' - Subašić je u posljednjim sekundama skinuo Ibanezovu bombu iz slobodnjaka.

90+2' - Vukušić u posljednjim trenucima dobiva pokoju minutu . Ibričić je napustio travnjak.

88' - Umjesto ozlijeđenog Andrića u igri je Marin Ljubičić.

85' - Zbog zadržavanja igre opomenut je i vratar Splićana Subašić.

83' - Zbog prekršaja na Andriću požutio je Barbarić.

82' - Vrdoljak je izašao iz igre, a Jurčić u vatru gura Antolića.

79' - U nepunih pet minuta Buljat je zaradio dva žuta kartona i ostavio svoju momčad na mukama. Stoper Bilih nepotrebno je igrao s loptom nakon sučevog zvižduka i Križarić ga šalje u svlačionicu.

78' - Novi pokušaj Barbarića glavom nakon kornera, no lopta odlazi preko vrata.

75' - Prvi požutjeli i kod Hajduka. Buljat je dobio karton zbog namjernog igranja rukom.

72' - Ibanez spašava Dinamo! Ibričić je gurnuo za Tomasova, a veznjaka gostiju na samo petnaestak metara od Butine zaustavlja argentinski branič.

68' - Mandžukić je prihvatio jednu odbijenu loptu na samo dva, tri metra od vrata Hajdukovog gola. No, napadač Modrih nije uspio pogoditi praznu mrežu. Definitvno najbolja prilika utakmice!

65' - I Poklepović radi prvu izmjenu. Sharbini je napustio igru, a ušao je Oremuš. Jurčić također mijenja, Primorac je zamijenio Slepičku.

63' - Prvu opomenu na utakmici zaradio je Mandžukić zbog prekršaja na Pandži.

62' - Udarac Tomečaka, Subašić odbija u korner.

61' - Prilika na drugoj strani. Sharbini je zakasnio za pola koraka na dodavanje Ibričića. Da je napadač gostiju primio loptu izašao bi sam pred domaćeg vratara.

59' - Novi pokušaj Ibaneza, no i njegov udarac završio je u bloku vrlo dobre splitske obrane.

54' - Gužva u petercu Splićana nakon udarca iz kuta, pokušavao se do lopte izboriti Barbarić, no u posljednji treuntak čisti obrana Hajduka.

52' - Sharbini je probao proći između dvojice igrača, ali ga na vrijeme zaustavlja Etto, i otklanja opasnost.

48' - Prva prigoda u drugom poluvremenu pripala je gostima. Tomasov je tukao iz slobodnjaka, no bio je to lak posao za Butinu.

46' - Prva izmjena na utakmici. Jurčić je u svlačionici ostavio Moralesa, a u igri je Tomečak.

Prvo poluvrijeme:

Nakon prvih 45 minuta rezultat je i dalje 0:0. Utakmica nije obilovala s puno prilika, tek po dvije na obje strane. Slepička i Mandžukić kod Dinama, te Sharbini i Ibričić kod Hajduka.

41' - Kakva prilika Hajduka! Dobra akcija Bilih, lopta dolazi do Ibričića koji potpuno neometan sa 15-ak metara tuče snažno pored vrata.

37' - Posljednjih deset minuta opet slika kao s početka utakmice. Lopta većinom kruži po sredini igrališta bez konkretnijih izleta momčadi prema naprijed.

28' - Panika u šesnaestercu gostiju. Nakon dva kornera, Mandžo je imao dobru priliku na nekoliko metara od Subašića, no spetljao se i dobra prilika otišla je u nepovrat.

23' - Nova prijetnja domaćina preko Ibaneza, no Argentinac tuče ravno u splitskog vratara. Na drugoj strani nakon kornera Tomasova, pucao je Pandža no bez učinka.

18' - Barbarić je tukao glavom nakon prekida Moralesa. No, njegov udarac završio je u bloku.

15' - Slepička se odlično riješio svojih čuvara i sa desetak metara pucao oštro po zemlji, no odličnom reakcijom Subašić je spasio Splićane.

13' - Vrdoljak je dobro probio lijevu stranu, no ubačaj za Mandžukića bio je neprecizan. U kontranapadu u prilici se našao Anas Sharbini - dobro je tukao sa 20 metara no njegov udarac zaustavlja Butina.

11' - Bez pravih prilika na obje strane. Igra se većinom na sredini terena.

5' - Prva prigoda na utakmici pripala je domaćinima. Slepička je tukao sa 20 metara, međutim, njegov udarac završio je u bloku.

1' - Počela je utakmica! Na tribinama Makismira se, unatoč radnom danu, okupilo oko 12.000 gledatelja, od kojih je tisuću i pol navijača gostiju.

arti-201003240318006Dinamo i Hajduk odigrat će prvu međusobnu utakmicu u ovoj godini. Uoči najvećeg hrvatskog derbija domaćini su u posljednje dvije utakmice zabilježili pobjedu i remi, dok su Splićani nakon dobrog otvaranja proljetnog dijela sezone, malo zakomplicirali stvari osvojivši tek bod u zadnja dva kola.

arti-201003230797006Budući da su Modri uvjerljivo vodeći u prvenstvu, Hajduku je za spas sezone jedino ostala šansa u Kupu, te će zasigurno učinit sve kako bi Maksimir napustili neporaženi.

Svoj dolazak na tribine najavili su i skauti Bayerna, Lyona, Marseillea i nekoliko turskih klubova.

Prethodni članci: arti-201003230189006 arti-201003200151006 arti-201003160195006 arti-201003220635006 arti-201003230492006