Hajduk pregazio Zagreb, policija izazivala nerede?

Nakon Dinama, polufinale Kupa Hrvatske izborio je i Hajduk, odličnom igrom za uvjerljivih 4:1 protiv Štimčevih Pjesnika. Društvo u ždrijebu pravit će im još Šibenik i Varteks!

9.12.2009.
20:06

HAJDUK: Subašić - Rubil, Vejić, Maloča, Šerić - Andrić, Skoko - Tomasov, Ibričić, Tičinović - Čop

ZAGREB: Skender - Celjak, Pavlović, Jefthon, Špičić - Abdurahimi, Parlov, Pejić, Oršulić - Vugrinec, Krstanović

Strijelci: 1-0 Tičinović (39), 2-0 Tičinović (53), 3-0 Andrić (58), 3-1 Jurendić (69), 4-1 Ibričić (74)arti-200912090504006Nogometaši Hajduka plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa nakon što su u uzvratnom susretu na Poljudu svladali Zagreb 4:1. S obzirom da su Splićani iz prve utakmice u Kranjčevićevoj imali samo neriješenih 0:0, na svom su Poljudu jednostavno morali ići ofenzivno, po pobjedu.

Najvažnija utakmica jeseni, kako ju je najavio trener Edoardo Reja odigrana je pred 3.000 gledatelja, a bili su istrčali u skoro najjačem sastavu. Prvu priliku bijeli su imali već u 2. minuti, kada je Andrić idealno poslužio Tomasova, čiji udarac iz neposredne blizine gola u zadnji čas blokira Pavlović.

arti-200912080500006Mladi Zadranin je nekoliko minuta poslije skuhao novu priliku za Ibričića, koji s desetak metara puca loše. Tomasov je u glavnoj ulozi bio i u 19. minuti. Sam je stvorio prostor na desnoj strani, probio protivničkog beka i kao na tanjuru poslužio usamljenog Duju Čopa. Ovaj, međutim, promašuje stopostotnu priliku.

Gosti su najbolju šansu imali u 21. minuti, kad preopuštena obrana Hajduka nije uspjela izbiti jedan ubačaj Abdurahimija s desne strane, a lopte se dokopao Krstanović i volejom s ruba šesnaesterca pogodio stativu.

arti-200912080888006Međutim, bili su uzvratili lijepom akcijom za gol, a u glavnoj ulozi opet je bio Tomasov. Štićenik Rene Sinovčića dugom je loptom s centra pronašao Marija Tičinovića koji se sjurio u šesnaesterac iza obrane gostiju i zabio za vodstvo pet minuta prije odlaska na odmor.

Pred sam kraj utakmice, nakon nekoliko upaljenih bengalki, policija je bespotrebno reagirala, uletjevši među navijače na Sjeveru, iako se nikakav incident prije toga nije dogodio. Ovo je već druga utakmica na Poljudu koju policija osigurava i kao utakmicu visokog rizika, iako ona to nije! Za vrijeme susreta protiv Osijeka i Zagreba na Poljudu je bio raspoređen veliki broj policajaca, što prije nije bio slučaj.

Na današnjoj utakmici policija je odlučila reagirati nakon samo nekoliko upaljenih bengalki, čime su mogli izazvati incidente puno većih razmjera. Nitko na stadionu ne može se oteti dojmu da je ovaj potez policije odrađen po nečijem nalogu. To su prepozunali i gledatelji s ostalih tribina, koji su za vrijeme policijske intervencije krenuli prema Sjeveru, s povicima "cigani!".

(Dalmacianews)Početak drugog dijela riješio je utakmicu svake neizvjesnosti. Prvo je u centru zbivanja je opet bio izvrsni Mario Tičinović, koji je volejem s petnaestak metara još jednom svladao nemoćnog Skendera.

I kad se očekivao klakav takav odgovor Štimčevog sastava, točku na i stavio je Andrić, koji je u 58. minuti majstorski iz slobodnjaka pogodio rašlje Skenderova gola.

Počasni pogodak za goste zabio je Jurendić u 70. minuti, a konačnih 4:1 postavio je Ibričić pet minuta poslije.

Dinamo je u prvoj utakmici četvrtfinala na Maksimiru svladao Pomorca 3:2 i izborio polufinale. U prvom susretu u Kostreni bilo je 2:0 za modre.

Šibenik je, kao jedno od najugodnijih iznenađenja prvenstva, uspio dobre igre potvrditi i u Kupu. Nakon odličnih 1:1 u Osijeku, domaći su na svom Šubićevcu slavili 2:0 i tako Osijekovim 'bebama' pokazali da su trenutno ipak barem malo bolji.

Domaće je u vodstvo doveo Budiša u 37. minuti, a sve dileme riješio je u drugom dijelu Ermin Zec. Najbolji strijelac Šibenika zabio je sljedeća dva gola u 59. i 79. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Dajić u sudačkoj nadoknadi. Najmanje neizvjesnosti bilo je u Varaždinu gdje je Varteks golovima Golubara i Smrekara u 60. i 68. minuti potvrdio golemu prednost 4:1 iz prve utakmice u Koprivnici. Polufinalni susreti igrat će se 24. ožujka i 14. travnja sljedeće godine.