Gomez u zadnjoj minuti šokirao San Siro!

Odlična utakmica na San Siru između Intera i Bayerna svoj je vrhunac imala u 90. minuti kada je Gomez zabio za pobjedu bavarskog velikana.

23.2.2011.
14:43

Milan. Stadion Giuseppe Meazza. Sudac: Viktor Kassai (Mađarska)

INTER (4-3-2-1): Cesar - Maicon, Ranocchia (od 73' Kharja), Lucio, Chivu - Zanetti, Cambiasso, Thiago Motta - Sneijder, Stankovic - Eto'o.

BAYERN (4-2-3-1): Kraft - Lahm, Timošćuk, Badstuber, Pranjić (od 38. Breno) - Schweinsteiger, Luiz Gustavo - Robben, Müller, Ribery - Gomez.

Strijelci: 0:1 - Gomez (90) Nekoliko trenutaka nakon što je Gomez doveo Bayern u vodsvo, sudac je odsvirao kraj utakmice. Dvoboj između Marseillea i Manchester Uniteda je završio bez golova.

90' - Bayern u posljednjoj minuti susreta šokirao europskog prvaka! Robben je odlično pucao s vrha šesnaesterca, Cesar samo odbio loptu do usamljenog Gomeza koji iz blizine pogađa za vodstvo

87' - Eto'o nakon prekida iz 'odbijanca' pucao iz prve, lopta se od bloka odbila pokraj vratnice

87' - žuti kartoni za Gustava i Mottu zbog nesportskog ponašanja

86' - nakon kornera je glavom zaprijetio Motta, no pucao je ravno u vratara Krafta.

85' - Sneijder je izveo slobodan udarac, a lopta je dotaknula Bayernovu obranu i završila iznad grede

80' - Gužvu pred vratima Bayerna 'skuhao' je Kharja koji je oštro pucao s desne strane. Vratar Kraft je odbio loptu na koju nitko od Bayernovih igrača nije natrčao

73' - Kharja je na terenu zamijenio Ranocchiju koji se ozlijedio

57' - nova sjajna šansa Intera! Eto'o je pogodio golmana, na odbijanac je natrčao Cambiasso koji je s desetak metara loše pucao i prebacio vrata. Iz kontranapada uzvratio Robben, no njegov udarac je prohujao preko grede

55' - Sneijder je dobio opomenu zbog prigovora sucu

53' - Bayern je dominantniji i opasniji u nastavku. Sada je Robben pogodio vratnicu!

47' - Bayern je imao prvu šansu u nastavku, no Müller nije glavom najbolje zahvatio ubačaj s desne strane

Počeo je nastavak utakmice na San Siru. Obje momčadi nastavljaju susret bez izmjena u sastavima

Završilo je prvih 45 minuta na San Siru. Nema golova niti na drugoj utakmici između Marseillea i Manchester Uniteda

45' - Maicon je bio u dobroj prilici, no njegov udarac s desne strane je otišao u gol-aut

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

38' - čini se da se Danijel Pranjić ozlijedio. Van Gaal ga je zamijenio Brenom

34' - Ribery zbog prekršaja dobio žuti karton

33' - Eto'o primio loptu na deset metara, riješio se čuvara i oštro pucao, no vratar Bayerna odlično brani

28' - nova vrlo izgledna šansa za Bayern. Lahm je ubacio s desne strane, a Gomez sa sedam metara poslao loptu nebu pod oblake

24' - Bayern uzvraća! S krila ubacio je Robben, odlično je skočio Ribery i pogodio gredu

22' - Stopostotna šansa za Inter. Eto'o probio desnu stranu i dodao Cambiassu koji pogađa vratara

20' - Inter je tražio jedanaesterac nakon što je Eto'o pao u dvoboju s Timošćukom, no sudac se nije oglasio. zato je na drugoj strani terena dobio žuti karton

18' - opasan ubačaj pred gol Bayerna, no vratar Kraft otklanja opasnost

12' - nakon desetak minuta igre između dva šesnaesterca prva prilika Bayerna. Pranjić je s krila ubacio loptu pred gol, Ribery je pucao s desetak metara, no Lucio je blokirao šut

2' - velika prilika za domaćina. Sneijder je izveo slobodan udarac, a debitant u Ligi prvaka Ranocchia pucao pokraj Bayernovog gola

Počeo je susret između Intera i Milana. U drugoj utakmici osmine finala Lige prvaka sastaju se Marseille i Manchester United.

NAJAVA Očekuje se početak prve utakmice osmine finala Lige prvaka između Intera i Bayerna. Podsjetimo, ti su se klubovi prošle sezone susreli u finalu ovog natjecanja, a bolji su bili Talijani koji su slavili s 2:0 i rastužili Ivicu Olića i Danijela Pranjića.

Ozlijeđenog Ole ovaj put neće biti na travnjaku, no trener Van Gall je u Italiju poveo sve igrače, pa i one koji se bore s ozlijedama, tako da će napadač hrvatske reprezentacije uživo pratiti nastup svojih suigrača.

"Protiv Intera igrat ćemo u najboljem mogućem sastavu! A koliko vidim Inter ima stanovitih problema. Zato će ova priča biti drukčija od one na Bernabeu, onda Bayern nije igrao u najboljem sastavu, a Inter jest. Ne razmišljamo o osveti! To nije u mentalitetu Bayerna, ona utakmica u Madridu već je zaboravljena, mi samo želimo proći dalje u Ligi prvaka. Ključ svega će biti igra naše obrane, no neće biti strašno ako primimo gol, pa čak i dva. Nikad ne govorim o porazu, vjerujem da se neće dogoditi, ali i ako bismo izgubili na gostovanju 1:2, na Allianz Areni bismo to nadoknadili. Dižemo se u formi iz utakmice u utakmicu", izjavio je uoči susreta za Sportske novosti Olić koji vjeruje da će njegovi suigrači sigurno zabiti gol.

arti-201012170322006Louis van Gaal pobrinuo se malo 'nabrijati' stvari uoči dvoboja Intera i Bayerna u osmini finala Lige prvaka. U svojim izjavama kritizirao je stil igre aktualnog talijanskog i europskog prvaka, što se sigurno neće svidjeti suparničkom taboru.

"Dosad nisam primijetio da Inter igra drugačije nego prošle sezone. Svi koji su gledali prošlogodišnje finale Lige prvaka znaju što se dogodilo. Dovoljno je gledati Inter svaki vikend kako bi znali da je to momčad koja se samo brani. Čak su i protiv Cagliarija na svom terenu sasvim zatvorili igru bez ikakvih ambicija da napadnu svog suparnika", izjavio je trener Bayerna te dodao:

"Trener i klub su se odlučili igrati na taj način. Za razliku od njih, mi nudimo puno atraktivniji nogomet za navijače. Tako je puno teže misliti na obranu, ali to je moja ideja nogometa. Idemo na pobjedu i protiv Intera koji je uvijek favorit, pogotovo pred svojom publikom", zaključio je Nizozemac.

arti-201012180254006Uoči reprize finale Lige prvaka javio se i kreator takvog 'obrambenog' Intera koji je milanskom klubu donio trostruku titulu.

"Navijat ću za Inter protiv Bayerna, ali i protiv bilo koje druge momčadi. Bit će to tvrda utakmica... Inter opet u finalu? Platio bih da budem u finalu na Wembleyju bilo protiv Intera ili Chelseaja", izjavio je Jose Mourinho za Il Corriere dello Sport.

U Interu mirno čekaju utakmicu s njemačkim prvakom. Svjesni su snage Van Gaalove momčad, no novi trener Leonardo je uspio vratiti pobjednički mentalitet među Nerazzure.

"Leonardo nam je usadio svjest tome da smo snažna momčadi i to je preokrenulo sezonu. Sada igramo vrlo dobro, a dolazi nam Bayern. Igračima kao što su Arjen Robben, Franck Ribery, Thomas Müller i Mario Gomez moramo posvetiti punu pažnju, to je sastav koji moramo respektirati", izjavio je Diego Milito, ključni čovjek prošlogodišnjeg finala koji ovaj put neće biti u sastavu Intera.