Prvi ozbiljniji ispit na SP-u za hrvatske rukometaše pretvorio se u neviđenu dramu.

19:53

Malmö. Malmö Arena ili Hyllie Arena. Suci: Abrahamsen i Kristiansen (Norveška).

HRVATSKA: Šego, Alilović; Balić 4, Duvnjak, Lacković 2, Zrnić 7 (3), Kopljar 2, Vori 8, Gojun, Matulić, Vuković, Buntić, Valčić, Štrlek 1, Musa, Ninčević

SRBIJA: Stanić, Bojinović 2, Šešum 1, Vujin 5, Nikčević 7, Ćurković, Toskić, Ilić 4(1), Marković, Pejanović, Prodanović 2, Stojković, Rnić 3, Vilovski, Vučković, Stanković.

SEDMERCI: Hrvatska 4 (3), Srbija 2 (1) ISKLJUČENJA: Hrvatska - 4 minute, Srbija - 8 minuta

60' (24:24) - Ivano Balić je u zadnjim sekundama špokušao iz nemoguće pozicije zabiti za pobjedu, ali je srpski vratar to obranio.

POSLJEDNJA MINUTA - Slavko Goluža je 34 sekunde prije kraja susreta zatražio minutu odmora.

58' -nemogući promašaj Duvnjaka nakon što je išao potpuno sam u kontru.

Minuta odmora za Srbiju

57' (24:24) - Kopljar zakucao loptu u mrežu za izjednačenje.

56' (23:24) - Zrnić zabio s igračem više nakon što je isključen Ćurković.

53' (22:24) - još jednom su Golužini izabranici pustili Rnića koji je zabio u rašlje.

52' (22:23) - osmi pogodak Igora Vorija koji drži Hrvatsku 'na životu'.

51' (21:23) - Rnić zabio za dva razlike Srbije, a ušli smo u posljednjih deset minuta susreta.

49' (21:21) - Vori poput tenka prošao kroz srpsku obranu i zabio sigračem manje za izjednačenje.

49' (20:21) - Srbija s igračem više stigla do prednosti zahvaljujući golu Nikčevića.

48' (20:20) - nakon što je Zrnić zabio za novo vodstvo Hrvatske, na drugoj strani je Srbija zaradila sedmerac i isključenje Valčića. S linije 7 metara bio je precizan Ilić.

44' (19:19) - Srbija s dva gola opet stigla do izjednačenja. Promjena na hrvatskim vratima, ušao je Šego.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

41' (19:17) - samo zahvaljujući Vujinu Srbija je još uvijek na minimalnom zaostatku. Za Hrvatsku je vrhunski zabio Vori.

39' (18:16) - nakon što je Vujin smanjio zaostatak Srbije potegnuo je Balić i opet vratio 2 razlike.

38' (17:15) - sjajna kontra Vukovića za Zrnića koji je lakoćom matirao Stanića.

36' (16:15) - Nikčević zabio iz mrtvog kuta, a na drugoj strani cijeli gol je promašio Valčić.

35' (16:14) - fantastična asistencija Balića za Vorija i Hrvatska prvi put ima 2 gola razlike.

34' (15:14) - odlična akcija Štrleka i Vorija koji je iznudio sedmerac i isključenje Ilića. Sa 7 metara je opet zabio Zrnić.

33' (14:14) - treći pogodak na utakmici Ivana Balića, prilikom šuta dobio je nezgodan udarac i ostao je ležati na podu.

32' (13:14) - Ilić zabio preko hrvatskog bloka za novo vodstvo Srbije.

31' (13:13) - sedmerac za Hrvatsku s igračem manje, siguran realizator bio je Zrnić.

- poznato je da hrvatski rukometaši na ovom SP-u igraju slabije u prvom poluvremenu, a bude se u nastavku utakmice. Stoga su i sami rekli da bi njihov novi nadimak trebao biti Dizelaši.

PRVO POLUVRIJEME30' (12:13) - Prodanović iz kontre zabio za minimalno vodstvo Srbije koje će imati i na startu drugoga dijela.

30' - Alilović skinuo udarac Nikčevića s krila, Srbija ima igrača više do kraja poluvremena.

29' - nastavlja se teška bitka u Malmöu, opet jedno razdoblje bez pogodaka obje momčadi, a Hrvatska je dobila prvo isključenje (Lacković).

25' (12:12) - sve isto kao i u prošloj minuti, a strijelci su bili Vujin i Lacković.

24' (11:11) - nastavlja se egal utakmica, pogotke su zabili Vujin i Lacković s igračem više.

23' (10:10) - nakon što je raspucani Nikčević zabio još jedan gol, uzvratio je Štrlek na novu fantastičnu asistenciju Balića.

22' (9:9) - trenutno najbolji hrvatski igrač Igor Vori zabio je svoj četvrti gol na susretu.

21' (8:9) - golgeterski post na obje strane prekinuo je Nikčević za vodstvo Srbije.

20' - Hrvatska nije zabila niti jedan gol s igračem više, a obje reprezentacije su bez pogotka skoro tri minute.

17' (8:8) - prvo isključenje na utakmici, Šešum je grubo zaustavio Kopljara i mora na klupu, a Hrvatska je dobila sedmerac (kojeg je realizirao Zrnić) i igrača više.

16' (7:8) - ni Alilović ne može sve poskidati kada je previše rupa u obrani, Ilić je zabio dva gola u nizu za novo minimalno vodstvo Srbije.

14' (7:6) - zahvaljujući sjajnom Mirku Aliloviću, koji je počeo skidati zicer za zicerom srpskim rukometašima, Hrvatska drži minimalnu prednost.

12' (6:5) - Alilović skinuo sedmerac Vujinu, a na drugoj strani Balić zakucao bombu pod gredu za vodstvo Hrvatske.

11' (5:5) - Šešum je iz kontre pogodio za vodstvo Srbije, no odmah je uzvratio Ivano Balić.

10' (4:4) - Kopljar je pogodio na jednoj, a Bojinović drugi put zaredom na drugoj strani.

9' (3:3) - nakon nekoliko neiskorištenih napada i Alilovićevih obrana, Bojinović je uspio matirati hrvatskog vratara.

7' (3:2) - prva prednost na utakmici za Hrvatsku na utakmici, zabio je Vori na asistenciju Valčića.

4' (2:2) - krila su na obje strane raspoložena, Nikčević je zabio za Srbe, a Zrnić za hrvatsku reprezentaciju.

3' (1:1) - konačno gol za Hrvatsku, strijelac Igor Vori iz polukontre.

2' - Hrvatska u uvodnim minutama promašila kontranapad i sedmerac koji nije iskoristio Vedran Zrnić, odnosno Stanić je obranio njegov udarac.

1' (0:1) - Srbija zabila prvi gol za utakmici, Nikčević iz teške pozicije matirao Alilovića.

- dvorana Malmö Arena nije ni približno ispunjena kako se očekivalo, a nešto više je hrvatskih navijača. Iako je cijelo vrijeme najavljivao da će igrati obranu 6-0 koja najviše odgovara srpskih šuterima, čini se da je to bila Golužina zamka za Srbe i da se na kraju odlučio na neugodnih 5-1.

NAJAVAarti-201101190122006"Favorit je danas Srbija, a ne mi. Zato što ona nema što izgubiti u toj utakmici i igrat će opušteno. Eto, zato je Srbija favorit", izjavio je Slavko Goluža uoči susreta protiv Srbije, ali nije propustio dodati:

arti-201101190796006"Nije mi jasno kako su Srbi puštali Danca Hansena da šutira bez kontakta. Kod nas to neće proći", dodao je hrvatski izbornik koji je cijelo vrijeme 'pilio' da će igrati obranu 6-0, ali čini se da je za Srbe ipak pripremio neugodnih 5-1.

arti-201101190267006U srpskim redovima je uoči utakmice protiv Hrvata vladao lagani pesimizam. Izbornik Veselin Vuković je rekao da će njegova momčad vrlo teško doći do bodova protiv Balića i suigrača, a već je pripremio plan u slučaju negativnog raspleta utakmice.

"Mi ćemo pokušati dati sve od sebe, ali moramo biti i praktični. Ako vidimo da su jači od nas i ako to dokažu u određenom dijelu utakmice, vjerojatno ćemo pokušati sačuvati nešto snage za Rumunjsku. Bojim se da ne odigraoi egal utamicu i izgubimo, a potrošimo se sasvim", rekao je Vuković.