Europa u boju za svjetsku titulu

Nakon što su odigrane posljednje utakmice drugog kruga SP-a rukometašica, koje se igra u Kini, poznate su četiri ekipe koje ulaze u borbu za medalje.

15.12.2009.
20:32

Francuskinje su nastup u Kini otvorile porazom od Brazila, a potom su izgubile i od Danske, no zatim su proigrale.

Posebno dobro su igrale u drugoj fazi u kojoj su ubilježile sve tri pobjede i zauzele prvu poziciju u skupini.

U polufinale su ušle i Ruskinje, svjetske prvakinje sa dva posljednja prvenstva u St Peterburgu (2005.) i Parizu (2007.), iako su u Kinu stigle s mladom ekipom.

Iz druge četvrtfinalne skupine u polufinale su ušle Norvežanke, koje su slavile na zadnja dva velik rukometna natjecanja - na Europskom prvenstvu u Makedoniji, te OI u Pekingu.

Španjolke su uoči SP-a proglašene favoritom iz sjene, što su i potvrdile ulaskom među četiri.

U polufinalnim susretima koji su na rasporedu 18. prosinca, sastaju se Francuska i Španjolska te Rusija i Norveška.