Eduardovi 'krvnici' opet gazili po Topnicima!

Mnogi Hrvati i navijači Arsenala vjerojatno se još uvijek dobro sjećaju veljače 2008. godine kada se teško ozlijedio Eduardo da Silva.

2.1.2011.
18:01

arti-201010180202006Brutalni start Martina Taylora na našem Eduardu od prije gotovo tri godine otočki mediji još uvijek dobro pamte. S posebnom pozornošću ispraćen je i prvi ovogodišnji dvoboj Arsenala u kojem su Topnici gostovali upravo kod Birminghama.

arti-201101020051006Igrači Arsenea Wengera rutinski su odradili utakmicu i slavili s 3:0, no opet je bilo razloga za strah. Ne zbog rezultata, već zbog grubosti nogometaša Birminghama koji su i ovog puta u čak tri situacije doslovce gazili po igračima gostiju.

Najprije je Roger Johnson već u sedmoj minuti oštro startao na Cesca Fabregasa i zaradio 'samo' žuti karton. Start je dosta sličio kao i kod Duduove ozljede, no srećom Španjolac je prošao bez većih posljedica.

Malo prije isteka prvog poluvremena i Cameron Jerome je ostavio trag kopačke na protivniku. Žrtva je bio Laurent Koscielny, a sudac nije kaznio domaćeg nogometaša.

Posljednja situacija, u kojoj je vjerojatno najviše do izražaja došla brutalnost igrača Birminghama, je ona iz 51. minute. Na usporenoj snimci jasno se vidi kako Lee Bowyer kopačkom gazi po koljenu Bacaryja Sagne, no ni taj prekršaj suci nisu vidjeli.

Možda će netko nakon pregleda snimke utakmice konačno reagirati i 'nagraditi' igrače Birminghama zasluženom kaznom.