Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Danas /

Dvoglavo prasence iz Kine se bori za život (FOTO)

Da li će spoznati svinjsku golgotu?

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

U selu Đuđijang, u istočnoj kineskoj provinciji Đijangsi, svet je uledalo dvoglavo prasence.

Tačnije rečeno, ovo neobično prase ima dve njuške, tri oka i dva uva. Uprkos svojim deformitetima, veoma je simpatično, ali lokalni veterinar koji ga je pregledao boji se da zbog njih možda neće doživeti da postane odrasla svinja.

Ovakav poremećaj naziva se aksijalnom bifurkacijom, poznat je i kao policefalija, a nastaje kada embrion počinje da se deli radi nastanka blizanaca, ali proces bive prekinut u ranoj fazi.

Takva mutacija se ponekad događa kod životinja i kod ljudi, a ukoliko se proces deljenja embriona prekine nešto kasnje, umesto “dvoglavih” bića nastaju sijamski blizanci.

Pojava je prilično retka, ali u medijima je tokom proteklih godina već bilo izvešaja o dvoglavim mačićima, ajkulama, kornjačama i zmijama.

Među ljudima, najpoznatiji primer “dvoglavosti” predstavljaju sestre Ebigejl i Britani Hensel iz Minesote (SAD), kojima je sada 23 godine i koje imaju i sopstveni rijaliti.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike