Drama se nastavlja: Cibona opet na rubu senzacije!

Cibosi kao da su se specijalizirali za gubljenje već dobivenih utakmica u Euroligi.

24.2.2010.
23:03

Košarkaši Cibone niti u četvrtom susretu H skupine drugog kruga Eurolige nisu uspjeli ubilježiti prvu pobjedu. U košarkaškom centru Dražen Petrović izgubili su od Olympiacosa 94:97.

Bila je to izjednačena i dramatična utakmica u kojoj su presudile nijanse. Cibona je ponovo imala priliku ostvariti pobjedu, no opet nije uspjela.

Zagrepčani su odlično otvorili utakmicu, a nakon prve četvrtine imali su sedam koševa viška (25:18). Na otvaranju druge dionice Cibona bježi na 28:18, no Grci serijom 11:0 okreću rezultat. Ipak, Vukovi su prednost osigurali do kraja poluvremena (45:43).

U trećoj četvrtini Grci su okrenuli rezultat i taj dio igre dobili su sedam razlike. Posljednja četvrtina ponudila je dramu. Domaćin se četiri puta približio na samo minus dva koša zaostatka (73:75, 85:87, 88:90, 90:92), a u zadnjoj minuti je napokon stigao i do izjednačenja (92:92).

33 sekunde prije kraja čak su i poveli (93:92), međutim Keliza je vratio Grke u vodstvo, a nakon Cibonina promašena napada Teodosić je realizirao jedno bacanje za grčko vodstvo 95:93.

Nažalost, šest sekundi prije kraja utakmice Gordon je za Cibonu iskoristio samo jedno bacanje (94:95), a zatim je Teodosić zabio dva bacanja za plus tri Grka (97:94). Cibona je imala tri sekunde za zadnji napad i moguću tricu, no Grci su odmah načinili prekršaj, pa je Tomas dobio dva slobodna bacanja, no nije bio precizan.

Najefikasniji igrači u Ciboninim redovima bili su Jamont Gordon sa 32 koša i Marko Tomas sa 20 koševa, dok su Bojan Bogdanović, Lukša Andrić i Samo Udrih dodali po 11 koševa. Momčad iz Pireja predvodili su Miloš Teodosić (22) i Linas Kleiza (20).

Grčkom sastavu je to četvrta pobjeda i čvrsto drži vrh ljestvice, dok je Cibona na začelju bez bodova. Himki ima dvije pobjede i poraz, a Caja Laboral pobjedu i dva poraza. Njihov međusobni susret na rasporedu je u četvrtak.