Danci razbijeni, Japan s 'tricom' u osminu finala!

Malo tko je Japancima davao šanse za plasman u drugi krug u skupini u kojoj su još Nizozemska, Danska i Kamerun.

24.6.2010.
22:29

Rustenburg. Stadion Royal Bakofeng. Sudac: Jerome Damon (JAR). Strijelci: 0:1 - Honda (17), 0:2 - Endo (30), 1:2 - Tomasson (81), 1:3 - Okazaki (88). DANSKA (4-1-4-1): Sorensen - S.B. Poulsen, Kroldrup (Larsen, 56), Agger, Jacobsen - C. Poulsen - Kahlenberg (Eriksen, 64), Jorgensen (J. Poulsen, 34), Rommedahl, Tomasson - Bendtner. JAPAN (4-5-1): Kawashima - Nagatomo, Tulio, Nakazawa, Komano - Endo (Konno, 90), Abe, Matsui (Okazaki, 74), Okubo (Inamoto, 90), Hasebe - Honda.KRAJ UTAKMICE! Japan je posve zasluženo izborio osminu finala svladavši Dansku s 3:1. U prvom poluvremenu zabili su Honda i Endo, da bi u nastavku pobjedu Kamikaza potvrdio Okazaki. Za Dance je počasni pogodak postigao Tomasson deset minuta prije kraja.

DRUGO POLUVRIJEME90' - Posljednje dvije izmjene na utakmici. Kod Japanca su u igri Konno i Inamoto, a teren su napustili Endo i Okubo.

88' - Kakva golčina Japana! Honda je napravio dar-mar u danskoj obrani i onda nesebično ispred gola poslužio usamljenog Okazaku. Japanski veznjak nije imao težak posao i Japan je opet povisio vodstvo.

81' - Gol za Dansku! Tomasson je smanjio nakon što mu je 11-erac skinuo Kawashima, no lopta se Dancu sretno odbila na nogu i nije imao težak posao sa pet, šest metara. Minutu ranije Larsen je pogodio vratnicu.

74' - Prva izmjena u sastavu azijske reprezentacije. Izašao je Matsui, a umjesto njega na terenu je Okazaki.

73' - Ponovno su dobro kombinirali Japanci, a akciju je udarcem završio Nagatomo. Nije to bio loš pokušaj, no Sorensen je bio na mjestu.

67' - Eriksen je isprobao svoj udarac s 20 metara, no lopta je otišla malo preko japanskih vrata.

65' - Tukao je Okubo s 25 metara - snažan udarac, no išao je točno u Sorensena. Bendtner je požutio zbog prekršaja.

64' - Posljednja izmjena kod Danske. Ušao je Eriksen, a izašao Kahlenberg.

59' - Pokušaj C. Poulsena, no opet je na mjestu vrlo dobri Kawashima.

56' - Nova izmjena kod Skandinavaca. Larsen je ušao umjesto Kroldrupa.

52' - Velika prilika za Dansku. Bendtner je glavom spustio za Tomassona koji s pet metara tuče u Kawashimu.

48' - Opet su Japanci zamalo zabili iz slobodnjaka! Endo je opalio s gotovo 40 metara, bio je to lak plijen za Sorensena, međutim lopta mu je izmigoljila iz ruku i završila na vratnici. Kod Danaca je ranije požutio C. Poulsen zbog prekršaja na Hondi.

46' - Drugo poluvrijeme počelo je novim naletom Japanaca, no u dobroj situaciji Hasebe je poslao lošu loptu u srce danskog 16-erca. Nema novih izmjena u sastavima.

KRAJ 1. POLUVREMENA! Japan posve zasluženo vodi protiv Danske s 2:0. Dva prekrasna pogotka iz slobodnjaka postigli su Honda i Endo.

PRVO POLUVRIJEME43' - Ponovno je opasno bilo pred danskim vratima. Tukao je Komano, a Sorensen skrenuo u korner.

34' - Prva izmjena na utakmici. Kod Danaca je ušao J. Poulsen, a teren je napustio Jorgensen.

30' - Nakon prekršaja Danaca Endo je namjestio loptu i s 20-ak metara neobranjivo pogodio donji desni kut Sorensena. Dva slobodnjaka - dva odlična gola Japanaca.

29' - Prvi karton kod Danaca zbog prekršaja zaradio je Kroldrup.

26' - Nagatomo je novi igrač s žutim kartonom u japanskom sastavu.

22' - Nova dobra prilika za Dansku. Pucao je Tomasson s desetak metara, no odlično je udarac zaustavio Kawashima.

17' - Gol za Japan! Sjajno je iz slobodnjaka pogodio Honda s 25 metara i odveo Japance još jedan korak bliže prema osmini finala.

14' - Dvije velike prilike Japana u nepunih 60 sekundi. Najprije je Sorensen nogom skinuo zicer Matsuiju, da bi odmah potom okvir gola promašio Hasebe. Na drugoj strani sijevnula je kontra Danaca, no Tomasson je tukao malo pokraj vrata. Odličan početak u Rustenbrugu.

12' - Prvi karton na utakmici zaradio je Japanac Endo.

8' - Novi pokušaj Danske - pokušao je Kroldrup, no ni on nije bio precizan. Udarac je završio pored vrata Kawashime.

3' - Prvi pokušaj Danaca nakon dobre kombinacije na 20-ak metara, tukao je S.B. Poulsen no udarac je završio visoko iznad vrata.

1' - Počela je utakmica odluke koja će nam nakon 90 minuta dati i drugog putnika u osminu finala iz skupine E.

NAJAVA Velikih uzbuđenja u skupini E nema. Nizozemska je već nakon dva kola ostvarila plasman u drugi krug, dok se Kamerun oprostio od nadanja da će igrati u osmini finala.

arti-201006090755006Preostale dvije momčadi, Danska i Japan, međusobnim ogledom odlučit će tko nastavlja prvenstvo, a tko će završiti natjecanje. Dancima za prolaz igra samo pobjeda, dok je Japancima dovoljan i bod da se pridruže Nizozemcima. Malo tko je prognozirao takav rasplet u skupini uoči početka SP-a.

Cape Town. Stadion Green Point. Sudac: Pablo Pozo (Čile). Strijelac: 0:1 - Van Persie (36), 1:1 - Eto'o (65-11m) KAMERUN (4-4-2): Souleymanou - Assou Ekotto, Nkoulou, Mbia, Njitap - Bong, Nguemo, A. Song, Makoun - Eto'o, Choupo-Moting. NIZOZEMSKA (4-2-3-1): Stekelenburg - Bronckhorst, Mathijsen, Heitinga, Boulahrouz - De Jong, Van Bommel - Van der Vaart, Sneijder, Kuyt - Van Persie.

36' - sjajna akcija Nizozemaca koju je završio Van Persie i kroz noge Souleymanoua pogodio za vodstvo Tulipana.

65' - Eto'o je izjednačio realiziravši najstrožu kaznu. Stekelenburg je pogodio stranu, no udarac Kamerunca bio je prejak.

84' - Nizozemci ponovno vode. Huntelaar je pogodio za 2:1 vodstvo Tulipana.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT