Čudo se ipak nije dogodilo, Medvjedi poraženi s 3:2

Hokejaši Medveščaka u Salzburgu igraju petu utakmicu polufinalne serije doigravanja EBEL lige.

18.3.2010.
21:18

Strijelci: 1:0 - Welser (5), 2:0 - Koch (23), 3:0 - Siklenka (48), 3:1 - Hečimović (50), 3:2 - Letang (59). Dosadašnji susreti u polufinalnoj seriji: 1. utakmica: Salzburg - Medveščak 2:0 (1-0) 2. utakmica: Medveščak - Salzburg 1:5 (0-2) 3. utakmica: Salzburg - Medveščak 1:4 (2-1) 4. utakmica: Medveščak - Salzburg 1:5 (1-3)Treća trećina:

60' - Nažalost, čudo se nije dogodilo. Salzburg je na kraju slavio sa 3:2 i izborio finale nakon pet utakmica sa zagrebačkim klubom.

59' - Letang je zabio na asistenciju Joela Prpicha. Minutu prije kraja Medvjedi su došli na samo gol zaostatka.

50' - Konačno gol Medveščaka! Odbijanac je u mrežu Red Bulla pospremio Hecimovic i smanjio na 3:1 s igračem više.

48' - Siklenka je zabio za 3:0 i odveo Austrijance do visoke prednosti. Šanse Zagrepčana svedene su na minimum.

44' - Kristan još jedanput čuva mrežu gostiju. Bila je to 30 obrana vratara Medveščaka.

43' - Prvih nekoliko minuta prolazi uglavnom bez većih uzbuđenja na obje strane. Medvjedima treba pogodak kako bi do kraja pokušali izboriti produžetak.

Druga trećina:

40' - Završena je i druga trećina u kojoj su domaćini povećali prednost na 2:0. Međutim, unatoč rezultatskom minusu - Medvjedi su imali svoje šanse, no sve ih je zaustavio fantastični vratar Red Bulla. Slično je bilo i prije dva dana u Ledenoj kada je Leneveu dolslovice briljirao.

38' - Srećom po zagrebačku momčad Filewich se spetljao pred vratima gostiju i nije iskoristio odličnu priliku za poentiranje. Kristan je nanizao odličnu seriju obrana.

36' - Pritisak Medveščaka, a udarce su oprobali Sertich i Prpich, no pogotka i dalje nema.

34' - Ponovno su Medvjedi na mukama. Isključenje je zaradio kapetan Alan Letang.

31' - Propao je još jedan nalet gostiju. Vratar Red Bulla, David Leneveu, u potpunosti je zaključao svoja vrata.

29' - Prilika za Medveščak da smanji s igraćem više. Dvije minute kazne dobio je Puschnik. 27' - Mike Prpich zaradio je dvije minute kazne zbog udaranja protivnika.

23' - Domaćini su naplatili sve promašaje Zagrepčana. Sjajno je klizaljkom pločicu uštopao Koch i pogodio gornji lijevi kut Kristanovog gola.

22' - Opet je dobro zaprijetio Medveščak, ali i dalje nema pogotka u mreži Salzburga. Šteta, toliko dobirh prigoda, ali realizacija Medvjeda nije na očekivanoj razini.

Prva trećina:

20' - Pokušali su još jedanput zaprijetiti Fox i Powers, međutim nisu uspjeli probiti za sada vrlo dobrog domaćeg vratara. Nakon prve trećine odnosi snaga na ledu su potpuno izjednačene, no vodstvo je na strani Austrijanaca.

15' - Kakav peh za Medvjede! Novu stativu iz blizine zatresao je Rok Jakopič.

12' - Nakon kratkotrajnog koškanja na ledu, po dvije minute dobili su Filewich i Puschnik, dok je gostima isključen Seeley.

11' - Mike Oullette zaradio je prvo isključenje na utakmici. Tek što je krenula akcija, Zagrepčani su ukrali pak na sredini terena, a udarac Foxa završio je na vratnici.

10' - Prošlo je pola prve trećine a Medveščak još uvijek nije uspio opasnije zaprijetiti domaćem vrataru.

5' - Pogriješila je obrana Medveščaka, a Welser je rutinirano pospremio pak u mrežu. Isti igrač bio je koban za Medvjede i prije dva dana u Ledenoj.

4' - Kristan je odlično reagirao i dva puta spasio goste. Prva prava prilika Austrijanaca na utakmici.

1' - Počeo je peti dvoboj polufinala između Salzburga i Medveščaka. Medvjedima igra samo pobjeda ukoliko žele izbjeći eliminaciju.

Je li 'ledenoj bajci' došao kraj? Uskoro ćemo i na to pitanje dobiti odgovor. Austrijanci vode s 3:1 u seriji, a iako se niti jedna momčad u ovom natjecanju nikada nije uspjela vratiti u doigravanju nakon takvog minusa, Medvjedi vjeruju da mogu iznenaditi i izboriti novu utakmicu u Zagrebu.

Sve događaje sa utakmice iz Salzburga pratite na net.hr-u.