Srđan Djaković na ispitivanju u Općinskom državnom odvjetništvu u Splitu priznao je krivnju za pronevjeru 11,4 milijuna kuna iz OTP banke u Vrlici. Određen mu je jednomjesečni istražni zatvor.
''Mjera je određena zbog opasnosti od bijega te mogućnosti utjecaja na svjedoke. S obzirom na tijek istrage, ne mogu više ništa komentirati", rekao je za 24sata njegov odvjetnik Joško Čeh na čiji se nagovor i u čijoj se pratnji 59-godišnji vrlički bankar, u utorak u 9 sati, predao u PU splitsko-dalmatinsku.
VEZANE VIJESTI
- Ukrao iz sefa 11,5 milijuna kuna: Bankar iz Vrlike predao se splitskoj policiji
- Novi detalji: Bankar iz Vrlike imao je pomagača, otkrivena njegova uloga u nestanku milijuna!
DORH je objavio kako 59-godišnjeg bankara sumjiče, da je kao zaposlenik OTP-a, raspoređen na radnom mjestu bankar specijalist za fizičke osobe, 7. studenog naručio gotovinu iz gotovinskog centra i 8. studenog u 10.40 sati osobno primio veći iznos novca, od kojeg je veći dio tog novca i novca koji je bio u trezoru uzeo i odnio neovlašteno ga zadržavši za sebe.
Postoji osnovana sumnja da je okrivljenik dio od navedenog novca predao trima osobama i istog dana s ostatkom otuđenog novca pobjegao na područje Bosne i Hercegovine. Počinjenjem ovog kaznenog djela banci je pričinjena šteta u iznosu od 8.900.000,00 kuna.
Nakon ispitivanja okrivljenika, Općinsko državno odvjetništvo u Splitu podnijelo je sucu istrage Županijskog suda u Splitu prijedlog za određivanje istražnog zatvora protiv okrivljenika zbog postojanja opasnosti da će okrivljenik pobjeći i na taj način onemogućiti nesmetano vođenje ovog kaznenog postupka te zbog opasnosti da će okrivljenik boravkom na slobodi utjecati na svjedoke i da će ponoviti kazneno djelo.
Sudac istrage Županijskog suda u Splitu djelomično je prihvatio ovaj prijedlog i protiv okrivljenika odredio istražni zatvor zbog opasnosti od bijega i zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke, a nije prihvatio prijedlog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela slijedom čega će ovo državno odvjetništvo protiv tog dijela rješenja podnijeti žalbu izvanraspravnom vijeću Županijskog suda u Splitu.
Gdje je ostatak novca?
Dio novca, oko 2,5 milijuna kuna u različitim valutama je pronađeno i vraćeno, no gdje je ostalih 8,9 milijuna kuna nije poznato. Navodno je vrlički bankar vraćao razne dugove, no ta priča je malo vjerojatna. Veća vjerojatnost je da je novac negdje skriven.
Zasad nije poznato što je bankara potaknulo na predaju policiji.