Uz to je i dodao kako nasilni zločini često zbog svoje brutalnosti i besmislenosti napada izazivaju veliku pažnju javnosti te da je poticaj za nasilništvo često gubitak kontrole nad osjećajima i ponašanjem, piše Jutarnji list.
Posljedice poremećenog psihološkog razvoja u djetinjstvu
Takve osobe osjećaju osobnu, ili stručno rečeno narcisističku povredu. Odbijanje shvaćaju kao ponižavanje što kod njih izaziva jako intenzivne osjećaje koji mogu prijeći u agresivno ponašanje.
19-godišnjak je nožem izbo bivšu djevojku do smrti
Zbog poremećenog psihološkog razvoja u djetinjstvu dolazi do poremećaja osobnosti, uslijed čega takve osobe mogu biti netolerantne prema frustracijama.
"Teško se nose s frustracijama i stresom, nemaju razvijene mehanizme obrane, a posljedica je agresivnost”, kaže dr. Janović, i objašnjava kako se ubojstva s ubadanjem oštrim predmetima povezuju s jakim, preplavljujućim motivima počinitelja za izražavanjem agresivnih emocija sve do intenzivnog bijesa što uzrokuje vrlo nasilne napade.
"Počinitelji takvih ubojstava imaju nedostatak empatije i nesposobnost primjerenog doživljavanja osjećaja, zaključak je dr. Janovića.
Vjerojatno se slično dogodilo i prije nekoliko dana, kada je David Komšić navodno 60 puta izbo svoju bivšu djevojku Kristinu. Pretpostavlja se kako mu je djevojka rekla da je trudna, ali još nije poznato s kime, jer je navodni otac, arhitekt iz Zagreba, porekao da je dijete njegovo te tvrdi da se dulje vrijeme nije vidio ni čuo s Kristinom.