Tada je analizom uzoraka krvi i mokraće utvrđeno da su i policajka i smrtno stradali biciklist bili pod utjecajem alkohola, s tim da je ona u trenutku nesreće vozila neprilagođenom brzinom.
Istekao jednogodišnji rok kušnje
"Disciplinski sud u Osijeku protiv policijske službenice, zbog počinjene teže povrede službene dužnosti, proveo je disciplinski postupak, proglasio ju odgovornom za učinjenu povredu te na temelju svih olakotnih i otegotnih okolnosti izrekao uvjetnu kaznu prestanka državne službe uz rok kušnje od 12 mjeseci. Po izvršnosti navedenog rješenja, od 23. ožujka ove godine, policijska službenica obavlja svoju službu", objasnili su u Minstarstvu unutarnjih poslova okolnosti zbog kojih je policajka vraćena na posao.
Još napominju kako se u njezinom slučaju, što se MUP-a tiče, radi o disciplinskoj odgovornosti, dok je kaznena odgovornost u nadležnosti pravosudnih tijela.
Općinsko državno odvjetništvo u Našicama trebalo je, nakon prvoedene istrage, donijeti odluku o pokretanju kaznenog postupka. No, rezultati istrage nisu poznati jer se Državno odvjetništvo nije oglasilo o rezultatima naloženih vještačenja niti o tome je li pokrenut kazneni postupak protiv policajke.
Izazvala nesreću izvan službe
Policajka je nesreću izazvala svojim osobnim automobilom i izvan službe. Vozeći neprilagođenom brzinom, prednjim je dijelom svoga vozila udarila u stražnji dio bicikla kojim je upravljao 33-godišnji Franjić. On je od zadobivenih ozljeda preminuo na licu mjesta.
Protiv nje je PU osječko-baranjska podnijela kaznenu prijavu, a Državno odvjetništvo naložilo je uzimanje krvi i urina vozačice, obdukciju tijela biciklista, izvanredni tehnički pregled njezinog automobila i izuzimanje bicikla poginuloga radi eventualnog vještačenja.
No, daljnje postupanje Državnog odvjetništva ostalo je nepoznato javnosti, a policija se očito nije potrudila saznati vodi li se protiv njihove službenice kazneni postupak, već ju je vratila na posao nakon smiješno male disciplinske kazne.