Naime, obrana je danas tražila da se iz sudskog spisa kao nezakoniti izdvoje ključni dokazi - tajno snimljeni razgovori okrivljenika - jer smatra da sudski nalozi na osnovu kojih su upleteni u krijumčarski lanac praćeni nisu bili dostatno obrazloženi.
Kako je krijumčaren heroin iz Turske?
Već viđeno u brojnim sudskim procesima do sada, a sud je, kao i u većini slučajeva, odbio nevodno nezakonite dokaze izdvojiti iz sudskog spisa. Na to je obrana najavila žalbu, pa je rasplitanje ove narko-hobotnice zaustavljeno.
U pitanju je krijumčarski lanac koji je išao iz Turske preko Bugarske i dalje prema zemljama zapadne Europe. Drogu su kamionima švercali vozači koje je organizirao Meštrović, privatni poduzetnik iz Zagreba, a sumnja se da je tom rutom od 2012. godine prošlo nešto manje od tone heroina, te još 14 tona punila s kojim se heroin miješa prije preprodaje.
Slučaj se počeo rasvjetljavati kada je u srpnju 2013. godine bugarska policija zaustavila kamion sa 717 kilograma heroina što ga je vozio jedan o Meštrovićevih suradnika. U deklaraciji su bile navedene perilice za suđe, no na bugarsko-turskoj granici otkriveno je da je u pitanju skrivena droga.
U finišu operacije, u listopadu 2015. godine, nakon što je skupina mjesecima tajno nadzirana, uhićeno je ukupno deset osoba.
Priznali krivnju i nagodili se s USKOK-om
Dio optuženih, njih četvorica, već su priznali krivnju i nagodili se s USKOK-om, dok Meštrović i ostali, koji su uz njega još na optuženičkoj klupi, pokušavaju dokazati da proces protiv njih nije bio zakonit.
O žalbama obrane odlučivat će Vrhovni sud Republike Hrvatske.