DOZNAJEMO DETALJE ISKAZA NAVODNOG AGENTA MOSSADA: /

'Ovo mi je sve izuzetno šokantno, pa ja sam obiteljski čovjek'

Image
Foto: PIXSELL/AFP/Slobodna Bosna

Sud još nije donio odluku o izručenju osumnjičenog državljanina BiH Tunisu koji ga traži zbog teškog zločina.

9.5.2018.
7:01
PIXSELL/AFP/Slobodna Bosna
VOYO logo

"Nemam nikakve veze s onim što se dogodilo u Tunisu, odnosno s ubojstvom Mohammeda Zouarija. Nikada u svom životu nisam bio kažnjavan i zato mi je sve ovo što se događa izuzetno šokantno. Ja sam obiteljski čovjek. Imam suprugu i djecu koju nastojim odgajati u pozitivnom pravcu", dio je obrane što ju je istražiteljima dao Alem Čamdžić, 46-godišnji državljanin BiH navodni bliski suradnik Mossada kojeg Tunis traži zbog sudjelovanja u ubojstvu Zouarija, Hamasovog stručnjaka za dronove. Čamdžić se danas usprotivio izručenju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na Županijski sud u Velikoj Gorici doveden je uz iznimne mjere osiguranja iz Remetinca u kojem se nalazi još od sredine ožujka ove godine. Tada je zaustavljen u Zračnoj luci Zagreb svega nekoliko dana nakon što je protiv njega raspisana međunarodna tjeralica. Uhićen je u strogoj tajnosti, jer je evidentno da je u pitanju sigurnosno iznimno osjetljiv slučaj.

Image
NEZAPAMĆENE MJERE OSIGURANJA NA SUDU U VELIKOJ GORICI: /

Policija s dugim cijevima prati Mossadovog agenta optuženog za ubojstvo

Image
NEZAPAMĆENE MJERE OSIGURANJA NA SUDU U VELIKOJ GORICI: /

Policija s dugim cijevima prati Mossadovog agenta optuženog za ubojstvo

Zouari je ubijen u prosincu 2016. godine, a da su u ubojstvo upletena dvojica državljana BiH za kojim su raspisane međunarodne tjeralice potvrdio je prošli tjedan ministar pravosuđa Tunisa. Zouarija su likvidirali u automobilu u blizini njegove kuće u gradu Sfaxu. Ovaj inženjer navodno je bio povezan s palestinskom militantnom skupinom Hamas, a oni pak za ubojstvo krive izraelsku tajnu službu Mossad.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ratni put Alema Čamdžića

Čamdžić je prema pisanju Slobodne Bosne od 1992. do 1995. godine bio pripadnik Armije BiH, a ratovao je na području Sarajeva. Navodno je riječ o osobi koja je slovila za izvrsnog diverzanta specijaliziranog za upade iza crta koje su držale snage bosanskih Srba gdje je iza sebe ostavljao kaos u neprijateljskim redovima. Od jeseni 1992. godine Čamdžić je postao pripadnik posebne policijske postrojbe MUP-a BiH.

"Furao se na Chucka Norrisa, Ramba, Valtera… i druge filmske junake koje je obožavao, i to mu je prilično dobro polazilo za rukom", kazao je jedan od njegovih suboraca koji je želio ostati anoniman. Sarajevski redatelj Pjer Žalica je 1992. godine čak snimio dokumentarni film o ratnom putu Alema Čamdžića pod nazivom "Čamac". Po završetku rata Čamdžić je počeo surađivati s američkom tvrtkom Military Professional Resources Inc. (MPRI) koja je bila zadužena za obuku tadašnje vojske Federacije BiH. Net.hr je iz izvora bliskih ovom slučaju doznao i da je donedavno radio na osiguranju jednog stranog veleposlanstva.

Čamdžić je tijekom ispitivanja podržao svoje odvjetnike, Davora Marčeca i Krešimira Škaricu, koji traže da Hrvatska odbije njegovo izručenje Tunisu. Naime, ta zemlja nije hrvatskim vlastima dostavila nikakve relevantne dokaze koji bi Čamdžića povezivali s ubojstvom Zouarija. Ono na čemu se zahtjev za izručenjem temelji iskazi su svjedoka u čiju vjerodostojnost Čamdžić sumnja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
djevojke sunca
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo